Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Getuigen moeten onder ede contanten oud-topman Jumbo verklaren

Getuigen moeten onder ede contanten oud-topman Jumbo verklaren

ASSEN (ANP) - In het strafonderzoek naar Frits van Eerd, de voormalig topman van supermarktketen Jumbo, zullen voor aanvang van de inhoudelijke behandeling nog zeven getuigen onder ede worden gehoord. Daar heeft de rechtbank in Assen maandag mee ingestemd tijdens de tweede regiezitting in de strafzaak tegen Van Eerd. Deze getuigen moeten een beeld geven over de herkomst van 448.000 euro aan contant geld, die werd gevonden in de woning van Van Eerd in het Brabantse Heeswijk-Dinther.

De getuigen die worden verhoord betreffen personen die in het verleden goederen van de oud-topman hebben gekocht en daarvoor met contant geld hebben betaald. Van Eerd heeft altijd benadrukt dat het geld niet afkomstig is van misdaad, herhaalde zijn advocaat Robbert Jonk nog maar eens tijdens de zitting. "Mijn cliënt loopt tegen een muur aan bij het Openbaar Ministerie, wat hij zegt, wordt niet geloofd", aldus Jonk.

Het horen van getuigen moet dan ook duidelijkheid scheppen over de herkomst van de contanten. De advocaat gaf verder tijdens de zitting aan dat het OM een schikking heeft geprobeerd te treffen met Van Eerd. Voorwaarde daarvoor was wel dat Van Eerd afstand deed van het geld. Dat wilde hij niet, omdat dit geld volgens zijn raadsman niet crimineel was.

Koelkast

De officier van justitie legde maandag nog eens uit waar de verdenking van witwassen tegen Van Eerd op gestoeld is. Niet alleen was het bedrag "op zichzelf al ongewoon", maar het geld werd bovendien gevonden op bijzondere plekken, zoals in een koelkast en werkplaats. Het ging daarbij om briefjes van 500, 200 en 100 euro. En Van Eerd onderhield contacten met personen met criminele antecedenten, aldus de aanklager.

Van Eerd was zelf niet aanwezig in de rechtbank. Naast witwassen wordt hij ook verdacht van corruptie en valsheid in geschrifte. De inhoudelijke behandeling van de zaak vindt plaats op 23, 24 en 26 juni in de rechtbank in Groningen.

Meer uit Binnenland

Extra waarschuwing voor noorden: code oranje om gladheid

DE BILT (ANP) - Friesland, Groningen en Drenthe moeten dinsdag nog meer dan de andere provincies rekening houden met gladheid. Het KNMI waarschuwt die drie provincies daarvoor met code oranje van dinsdag 22.00 tot woensdag 10.00 uur. Op Zeeland na geldt voor de rest van het land vanaf dinsdagochtend waarschuwingscode geel.

4 uur geleden
OM: Zweden vervolgt tiener voor beschieting bij gevangenis Alphen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De tienerjongen die donderdag in Zweden werd opgepakt voor betrokkenheid bij de schietpartij bij de gevangenis in Alphen aan den Rijn op 16 januari wordt in zijn thuisland vervolgd. Dat meldt het Openbaar Ministerie.

6 uur geleden
VluchtelingenWerk vraagt betere bescherming Syrische minderheden

AMSTERDAM (ANP) - Syrische minderheden als alawieten, druzen en Koerden moeten betere asielbescherming krijgen van de Nederlandse regering, omdat zij ook na de machtsovername in Syrië slachtoffer zijn van gericht geweld. Dat vindt VluchtelingenWerk Nederland.

6 uur geleden
Dwangsom Amsterdamse afvalverwerker om te hoge dioxineuitstoot

ZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.

7 uur geleden
NCAB gaat met universiteiten in gesprek over antisemitisme

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB), Eddo Verdoner, wil actief in gesprek met universiteiten over het rapport van de Taskforce Antisemitismebestrijding, waarvan hij zelf ook lid was. Het is belangrijk dat de onderwijsinstellingen "een stap naar voren doen" en achter de Joodse studenten en medewerkers gaan staan die zich onveilig voelen, vindt Verdoner. "Het moet dus niet iets eenmaligs zijn, maar een continu proces waarin universiteiten ervoor zorgen dat het sociale klimaat veiligheid biedt voor iedereen."

7 uur geleden
Model Yfke Sturm zegt spijt te hebben van contact met Epstein

LONDEN (ANP) - Model Yfke Sturm heeft spijt van haar contact met Jeffrey Epstein. Ze zegt dat met de kennis van nu haar "eerdere betrokkenheid een ernstige inschattingsfout was". Dat laat de Nederlandse maandag weten in een schriftelijke verklaring aan RTL Boulevard. Afgelopen week werd bekend dat haar naam in zeker honderden nieuwe vrijgegeven documenten in de zogenaamde Epstein-files was opgedoken.

8 uur geleden
Universiteiten zien rapport Joodse studenten als aanvulling

DEN HAAG (ANP) - Universiteiten zien de aanbevelingen van de Taskforce Antisemitismebestrijding als extra handvatten om Joodse studenten en medewerkers een veilige studie- en werkomgeving te geven. In een maandag verschenen rapport schrijft de taskforce onder meer dat hogeronderwijsinstellingen "duidelijker, vaker en publiekelijker" voor deze groep moeten opkomen en de sociale veiligheid van hen moeten versterken.

8 uur geleden