Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Getuigen moeten onder ede contanten oud-topman Jumbo verklaren

Getuigen moeten onder ede contanten oud-topman Jumbo verklaren

ASSEN (ANP) - In het strafonderzoek naar Frits van Eerd, de voormalig topman van supermarktketen Jumbo, zullen voor aanvang van de inhoudelijke behandeling nog zeven getuigen onder ede worden gehoord. Daar heeft de rechtbank in Assen maandag mee ingestemd tijdens de tweede regiezitting in de strafzaak tegen Van Eerd. Deze getuigen moeten een beeld geven over de herkomst van 448.000 euro aan contant geld, die werd gevonden in de woning van Van Eerd in het Brabantse Heeswijk-Dinther.

De getuigen die worden verhoord betreffen personen die in het verleden goederen van de oud-topman hebben gekocht en daarvoor met contant geld hebben betaald. Van Eerd heeft altijd benadrukt dat het geld niet afkomstig is van misdaad, herhaalde zijn advocaat Robbert Jonk nog maar eens tijdens de zitting. "Mijn cliƫnt loopt tegen een muur aan bij het Openbaar Ministerie, wat hij zegt, wordt niet geloofd", aldus Jonk.

Het horen van getuigen moet dan ook duidelijkheid scheppen over de herkomst van de contanten. De advocaat gaf verder tijdens de zitting aan dat het OM een schikking heeft geprobeerd te treffen met Van Eerd. Voorwaarde daarvoor was wel dat Van Eerd afstand deed van het geld. Dat wilde hij niet, omdat dit geld volgens zijn raadsman niet crimineel was.

Koelkast

De officier van justitie legde maandag nog eens uit waar de verdenking van witwassen tegen Van Eerd op gestoeld is. Niet alleen was het bedrag "op zichzelf al ongewoon", maar het geld werd bovendien gevonden op bijzondere plekken, zoals in een koelkast en werkplaats. Het ging daarbij om briefjes van 500, 200 en 100 euro. En Van Eerd onderhield contacten met personen met criminele antecedenten, aldus de aanklager.

Van Eerd was zelf niet aanwezig in de rechtbank. Naast witwassen wordt hij ook verdacht van corruptie en valsheid in geschrifte. De inhoudelijke behandeling van de zaak vindt plaats op 23, 24 en 26 juni in de rechtbank in Groningen.

Meer uit Binnenland

Hack bij Booking.com, boekingsinformatie klanten ingezien

AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.

9 uur geleden
BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

11 uur geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

11 uur geleden
Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

12 uur geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

16 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

16 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

20 uur geleden