Getuigen gehoord in miljoenenvete tussen Ogilvie en RTL
LEEUWARDEN (ANP) - Het einde van de miljoenenvete tussen medium Derek Ogilvie en RTL Nederland is nog niet in zicht. Maandag werden drie getuigen in de kwestie gehoord bij het gerechtshof in Leeuwarden. Er staan nog vier getuigenverhoren in de planning.
Ogilvie (55) en RTL liggen al jaren met elkaar overhoop over de opbrengsten van theatershows van 2008 tot en met 2016. Ogilvie eist 3,8 miljoen euro van RTL. Hij had naar eigen zeggen recht op 62,5 procent van de bruto-opbrengst van de shows. Dit staat in het contract dat eind 2008 was afgesloten, stelt hij. RTL heeft hem uitbetaald op basis van netto-opbrengst: na aftrek van alle kosten.
De rechtbank wees in 2018 ruim een ton toe aan Ogilvie, die in beroep ging. Begin dit jaar verschenen beide partijen voor het hof. De betreffende passage was volgens RTL een "slip of the pen". Ogilvie ontving altijd netto-afrekeningen. Het medium zegt bij RTL de rekenmethode destijds te hebben aangekaart. "Geen zorgen, we regelen het wel, zei RTL." Ogilvie vertrouwde de zender naar eigen zeggen. "RTL voelde als een familie."
Juist gehandeld
Het hof concludeerde eind maart dat het erop lijkt dat RTL juist heeft gehandeld. Taalkundig zou de passage in het contract wijzen op een verdeling van de bruto-inkomsten, aldus het hof. Maar de rechters vinden het niet aannemelijk dat RTL een samenwerking zou zijn aangegaan waarbij Ogilvie niet deelt in de kosten. Bovendien zou Ogilvie in die jaren niet hebben geprotesteerd tegen hun betalingen.
Ogilvie mocht van het hof nog met aanvullend bewijs komen. De drie getuigen werden maandag gehoord op zijn verzoek. Behalve het medium zelf kwamen twee van zijn zakelijke adviseurs aan het woord. Zij verklaarden ook dat er uit de bruto-opbrengst betaald zou worden. Het was zaak om voor de Belastingdienst duidelijk te maken dat Ogilvie niet in dienst was bij RTL, aldus een adviseur. De bruto-rekenmethode past volgens hem beter bij een zelfstandig ondernemerschap en geeft doorgaans minder conflicten.
Getuigenverzoeken
Het hof heeft nog twee getuigenverzoeken gehonoreerd. Het is niet bekend wanneer die gehoord worden. De advocaten van RTL kondigden aan dat zij, na die verhoren, waarschijnlijk ook nog twee betrokkenen naar voren schuiven. Sven Sauvé, bestuursvoorzitter van RTL Nederland, is er daar een van.
Ogilvie en RTL maakten van 2007 tot en met 2016 televisieprogramma's als 'Baby's wil is wet' en 'The Ghost Whisperer'. In 2008 kwamen de theatershows erbij.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
19 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.
21 uur geleden