Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Getuigen gehoord in miljoenenvete tussen Ogilvie en RTL

Getuigen gehoord in miljoenenvete tussen Ogilvie en RTL

LEEUWARDEN (ANP) - Het einde van de miljoenenvete tussen medium Derek Ogilvie en RTL Nederland is nog niet in zicht. Maandag werden drie getuigen in de kwestie gehoord bij het gerechtshof in Leeuwarden. Er staan nog vier getuigenverhoren in de planning.

Ogilvie (55) en RTL liggen al jaren met elkaar overhoop over de opbrengsten van theatershows van 2008 tot en met 2016. Ogilvie eist 3,8 miljoen euro van RTL. Hij had naar eigen zeggen recht op 62,5 procent van de bruto-opbrengst van de shows. Dit staat in het contract dat eind 2008 was afgesloten, stelt hij. RTL heeft hem uitbetaald op basis van netto-opbrengst: na aftrek van alle kosten.

De rechtbank wees in 2018 ruim een ton toe aan Ogilvie, die in beroep ging. Begin dit jaar verschenen beide partijen voor het hof. De betreffende passage was volgens RTL een "slip of the pen". Ogilvie ontving altijd netto-afrekeningen. Het medium zegt bij RTL de rekenmethode destijds te hebben aangekaart. "Geen zorgen, we regelen het wel, zei RTL." Ogilvie vertrouwde de zender naar eigen zeggen. "RTL voelde als een familie."

Juist gehandeld

Het hof concludeerde eind maart dat het erop lijkt dat RTL juist heeft gehandeld. Taalkundig zou de passage in het contract wijzen op een verdeling van de bruto-inkomsten, aldus het hof. Maar de rechters vinden het niet aannemelijk dat RTL een samenwerking zou zijn aangegaan waarbij Ogilvie niet deelt in de kosten. Bovendien zou Ogilvie in die jaren niet hebben geprotesteerd tegen hun betalingen.

Ogilvie mocht van het hof nog met aanvullend bewijs komen. De drie getuigen werden maandag gehoord op zijn verzoek. Behalve het medium zelf kwamen twee van zijn zakelijke adviseurs aan het woord. Zij verklaarden ook dat er uit de bruto-opbrengst betaald zou worden. Het was zaak om voor de Belastingdienst duidelijk te maken dat Ogilvie niet in dienst was bij RTL, aldus een adviseur. De bruto-rekenmethode past volgens hem beter bij een zelfstandig ondernemerschap en geeft doorgaans minder conflicten.

Getuigenverzoeken

Het hof heeft nog twee getuigenverzoeken gehonoreerd. Het is niet bekend wanneer die gehoord worden. De advocaten van RTL kondigden aan dat zij, na die verhoren, waarschijnlijk ook nog twee betrokkenen naar voren schuiven. Sven Sauvé, bestuursvoorzitter van RTL Nederland, is er daar een van.

Ogilvie en RTL maakten van 2007 tot en met 2016 televisieprogramma's als 'Baby's wil is wet' en 'The Ghost Whisperer'. In 2008 kwamen de theatershows erbij.

Meer uit Binnenland

Vijlbrief staat open voor extra toezicht bij worstelend UWV

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) staat open voor extra toezicht bij uitkeringsinstantie UWV. Dat heeft de D66-bewindsman gezegd in een debat met de Tweede Kamer, waar grote zorgen leven over de hardnekkige problemen bij de uitvoering van met name de uitkering bij arbeidsongeschiktheid (WIA).

18 minuten geleden
Experts: leg gezondheidsdoelen vast in afspraken met Tata Steel

DEN HAAG (ANP) - In de afspraken over verduurzaming die het kabinet maakt met staalfabrikant Tata Steel moeten ook concrete gezondheidsdoelen voor omwonenden worden vastgelegd, vindt de Expertgroep Gezondheid IJmond. Daarnaast moet het meetsysteem voor schadelijke stoffen worden verbeterd en fijnmaziger worden en de gegevens over de uitstoot moeten openbaar worden gemaakt.

26 minuten geleden
Veel mensen gingen vorige week naar huisarts door hittegolf

UTRECHT (ANP) - Veel mensen zijn vorige week naar de huisarts gegaan omdat ze tijdens de hittegolf last hadden gekregen van de extreme warmte. Volgens het instituut Nivel lag het aantal huisartsbezoeken hoger dan tijdens de zomerpieken van de afgelopen jaren.

59 minuten geleden
Van Dissel: je gaat uit van medewerking mensen bij maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Bij het adviseren van maatregelen ging het Outbreak Management Team (OMT) ervan uit dat mensen zich aan de maatregelen gingen houden. "Waar heb je anders nog een OMT voor?" vroeg voormalig OMT-voorzitter Jaap van Dissel zich af tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquĂȘtecommissie corona.

1 uur geleden
Jetten wil elk jaar vlaggen ter ere van Ketikoti

AMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten nodigt alle overheidsinstanties uit om voortaan elk jaar op 1 juli de vlag te hijsen ter ere van Ketikoti, de dag waarop de afschaffing van de slavernij op 1 juli 1863 wordt gevierd. Hij zei dat woensdag in het Amsterdamse Oosterpark bij de Nationale Herdenking Slavernijverleden.

1 uur geleden
Utrechtse Visdeurbel stopt na 4 maanden met miljoenen views

UTRECHT (ANP) - De camera van de Utrechtse Visdeurbel is uitgezet. In vier maanden tijd trok die miljoenen kijkers. Volgens de organisatie "heeft dit seizoen opnieuw laten zien hoe groot de betrokkenheid is bij de onderwaternatuur in de stad".

1 uur geleden
Drukke spits verwacht rond start vakantie, ook door werkzaamheden

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht de komende drie vrijdagen een drukke middagspits, omdat de zomervakantie dan steeds begint in de verschillende regio's. Ook staan op meerdere plekken werkzaamheden gepland. Vakantieverkeer moet daarom rekening houden met omleidingen en extra reistijd, aldus de verkeersdienst.

2 uur geleden