Getuigen aanrijding rijden dronken automobilist klem na vlucht
TILBURG (ANP) - Twee automobilisten hebben vrijdagavond in Tilburg een dronken Poolse medeweggebruiker achtervolgd en klemgereden nadat de man een aanrijding veroorzaakte en daarna met zijn auto wegvluchtte.
De achtervolging werd rond 23.00 uur ingezet nadat een automobiliste uit Eindhoven op de Hasseltrotonde van achteren werd aangereden, meldt de politie. De veroorzaker van het ongeluk, een 41-jarige Pool zonder een in Nederland bekende woon- of verblijfplaats, ging er vervolgens vandoor. Automobilisten die getuige waren van de aanrijding zetten vervolgens de achtervolging in en reden hem elders in Tilburg klem.
Onderweg alarmeerden zij de politie. Agenten hebben de man aangehouden en constateerden dat de man te veel had gedronken. Volgens de politie gaf de man aan niet over een rijbewijs te beschikken; dat was hem in Polen afgenomen wegens rijden onder invloed.
De politie ontraadt overigens in voorkomende gevallen hetzelfde te doen als de getuigen deden. "Uiteraard zijn we blij met deze actie, maar willen er wel een waarschuwing bij geven. Doe dit niet als het op de één of andere manier een gevaarlijk situatie oplevert voor uzelf of andere weggebruikers. Als het bijvoorbeeld gepaard gaat met hoge snelheden of andere verkeersovertredingen. Dat is het niet waard."
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
7 uur geledenWEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.
7 uur geleden