Getty Images neemt concurrent Shutterstock over
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse fotoconcern Getty Images neemt zijn grote concurrent Shutterstock over. Het zijn twee van de grootste aanbieders van beeldmateriaal onder licentie in de Verenigde Staten, die samen inclusief schulden ongeveer 3,7 miljard dollar waard zijn.
Getty Images betaalt voor Shutterstock op basis van de huidige koers 331 miljoen dollar in contanten (ongeveer 318 miljoen euro) en 319,4 miljoen aan eigen aandelen. Per aandeel kunnen Shutterstock-aandeelhouders 28,85 dollar krijgen of 13,67 aandelen van Getty Images, of een combinatie van beide opties. Aandeelhouders van Getty Images zullen het grootste deel van het gecombineerde bedrijf in handen hebben.
Met de overname willen de bedrijven kosten besparen en de winstgevendheid vergroten. Vorige week meldde persbureau Bloomberg al op basis van ingewijden dat Getty Images een fusie met Shutterstock onderzocht.
Koersen
Het is de vraag of mededingingstoezichthouders goedkeuring geven voor de overname als Donald Trump vanaf 20 januari de president van de Verenigde Staten is. De regering van de huidige president Joe Biden heeft grote deals in de supermarkten- en luchtvaartbranche tegengehouden. Met de overeenkomst lijken Getty Images en Shutterstock erop te vertrouwen dat toezichthouders onder Trump minder streng zullen zijn.
Op de Amerikaanse aandelenbeurzen gingen de koersen van Getty Images en Shutterstock dinsdag in de voorbeurshandel flink omhoog. Shutterstock steeg tot 44 procent en Getty Images werd tot twee keer zoveel waard. Sinds de beursgang in juli 2022 is dat laatste bedrijf ongeveer 73 procent van zijn marktwaarde kwijtgeraakt.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.
2 uur geleden