Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Getty Images neemt concurrent Shutterstock over

Getty Images neemt concurrent Shutterstock over

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse fotoconcern Getty Images neemt zijn grote concurrent Shutterstock over. Het zijn twee van de grootste aanbieders van beeldmateriaal onder licentie in de Verenigde Staten, die samen inclusief schulden ongeveer 3,7 miljard dollar waard zijn.

Getty Images betaalt voor Shutterstock op basis van de huidige koers 331 miljoen dollar in contanten (ongeveer 318 miljoen euro) en 319,4 miljoen aan eigen aandelen. Per aandeel kunnen Shutterstock-aandeelhouders 28,85 dollar krijgen of 13,67 aandelen van Getty Images, of een combinatie van beide opties. Aandeelhouders van Getty Images zullen het grootste deel van het gecombineerde bedrijf in handen hebben.

Met de overname willen de bedrijven kosten besparen en de winstgevendheid vergroten. Vorige week meldde persbureau Bloomberg al op basis van ingewijden dat Getty Images een fusie met Shutterstock onderzocht.

Koersen

Het is de vraag of mededingingstoezichthouders goedkeuring geven voor de overname als Donald Trump vanaf 20 januari de president van de Verenigde Staten is. De regering van de huidige president Joe Biden heeft grote deals in de supermarkten- en luchtvaartbranche tegengehouden. Met de overeenkomst lijken Getty Images en Shutterstock erop te vertrouwen dat toezichthouders onder Trump minder streng zullen zijn.

Op de Amerikaanse aandelenbeurzen gingen de koersen van Getty Images en Shutterstock dinsdag in de voorbeurshandel flink omhoog. Shutterstock steeg tot 44 procent en Getty Images werd tot twee keer zoveel waard. Sinds de beursgang in juli 2022 is dat laatste bedrijf ongeveer 73 procent van zijn marktwaarde kwijtgeraakt.

Meer uit Financieel

Kledingwebsite Asos mogelijk gehackt, klanten krijgen pushmelding

LONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.

41 minuten geleden
Gita Salden nieuwe voorzitter toezicht bij DNB

AMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.

1 uur geleden
Le Pen wil Frans begrotingstekort uiterlijk 2032 onder 3 procent

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.

1 uur geleden
Rheinmetall begint serieproductie van satellieten in Neuss

NEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.

2 uur geleden
Britse waakhond onderzoekt Meta om nieuwe Instagram-functie

LONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.

2 uur geleden
Werknemers wasserijen leggen opnieuw werk neer in cao-conflict

UTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.

3 uur geleden
AEX-index verder omhoog na recordslot op maandag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op het nieuwe slotrecord van een dag eerder. In New York steeg de technologiebeurs Nasdaq op maandag eveneens naar een nieuw record. De olieprijzen stonden licht lager.

3 uur geleden