Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Getroffene explosie Purmerend: we zijn alles kwijt

Getroffene explosie Purmerend: we zijn alles kwijt

PURMEREND (ANP) - "We zijn alles kwijt", zegt een van de bewoonsters van de woningen aan de Maasstraat in Purmerend, waar zondagochtend vroeg een explosie brand veroorzaakte. De vrouw, die anoniem wil blijven, woonde in een van de aangrenzende huizen die voorlopig onbewoonbaar zijn verklaard. Ze staat maandag even bij haar huis en vertelt dat ze na de ontploffing het zwaargewonde slachtoffer opving, dat volgens haar ernstige brandwonden had. "Ik heb hem opgepakt en onder de douche gezet in het huis ernaast", vertelt de vrouw.

Ze heeft geen idee wat er is gebeurd en kent de bewoners van het huis waar de explosie was niet goed. "We zeiden alleen gedag, verder niet." De vrouw werd in de nacht van zaterdag op zondag wakker van een harde knal. "We waren laat thuis en lagen net te slapen, toen we een luide knal hoorden. Ik keek door het raam en zag verder niks, dus ik dacht het zal wel. Totdat ik de buurvrouw keihard hoorde roepen dat haar zoon vastzat op zolder. Toen ik buiten kwam, zag ik allemaal mensen bellen. Er zat een gat in de voordeur."

Haar eigen woning stond uiteindelijk ook vol rook en ze konden nog net de katten eruit halen. "Daardoor hebben we veel rook ingeademd." De vrouw komt net van de huisarts waar ze zich nog even heeft laten nakijken. Ze verblijft nu bij een familielid. "We zijn al onze spullen kwijt, want zijn in onze pyjama naar buiten gegaan. Ik had ook net alle kerstcadeaus binnen."

Dichtgetimmerd

Volgens de vrouw is er maandagavond een bewonersbijeenkomst in de Taborkerk en er is Slachtofferhulp ingeschakeld. Dat zegt ook een andere buurtbewoner, die een huizenblok verder woont. Hij en zijn vrouw verleenden eveneens hulp aan het slachtoffer. "Ik zag de vlammen uit het dak slaan en hoorde een bepaalde gil die door merg en been ging", zegt de man, die ook anoniem wil blijven. "Ik heb me snel aangekleed en ben erheen gegaan." Ook hij kende de bewoners van het huis waar de explosie was niet goed.

Het is niet de eerste keer dat er een ontploffing was in de buurt, vertelt hij. "Ik heb eerder mensen uit een brandend huis gehaald aan de Rijnstraat." Onlangs werd er verderop in de buurt volgens hem een brandbom gegooid. Bang is hij niet. "Maar ik hoop wel dat dit de laatste was."

Voor de beschadigde huizen staan hekken met zwarte schermen. De voordeur van het huis op nummer 13, waar de explosie was, is dichtgetimmerd met houten planken. Ook aan de achterkant van de woning zijn ramen dichtgemaakt, evenals de ruiten van enkele omliggende panden.

Meer uit Binnenland

In 2025 meeste klachten Stichting Reclame Code over Walibispotje

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.

30 minuten geleden
Zedenverdachte Jan B. gaat naar Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.

56 minuten geleden
WODC: rechtspraktijk gebaat bij heldere definitie femicide

DEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.

2 uur geleden
Fossiele afbouw haven Rotterdam inzet van nieuwe klimaatzaak

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.

4 uur geleden
Australië noemt repatriëring passagiers uit Nederland 'complex'

EINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".

5 uur geleden
Bedrijf achter Canvas sluit akkoord met hackers en maakt excuses

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.

6 uur geleden
Twee vliegtuigen met opvarenden Hondius geland op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.

9 uur geleden