Geteste wielrenners wachten af in hotels in Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Alle renners die deelnamen aan de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten worden getest op het coronavirus. Ze mogen vooralsnog hun hotels niet verlaten. Dat geldt ook voor de renners van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma. "Op dit moment wachten we of nadere mededelingen en is het nog onduidelijk wanneer de ploeg het hotel mag verlaten", zei een woordvoerder van de ploeg.
De sportautoriteiten van Abu Dhabi schrapten donderdagavond de laatste twee etappes van de Ronde van de Emiraten nadat bij twee Italiaanse stafleden van een wielerploeg besmetting met het virus was vastgesteld. "Deze beslissing is genomen om de veiligheid van de deelnemers te garanderen. Veiligheid staat voorop", aldus een persverklaring.
Het ministerie van Volksgezondheid bepaalde dat alle renners, stafleden en medewerkers van de organisatie op het virus zouden worden getest en sloot niet uit dat quarantaine mogelijk nodig is om verspreiding te voorkomen. "Jammer dat de ronde al voorbij is, maar gezondheid gaat voor. We zullen allemaal getest worden en moeten voorlopig in het hotel blijven", twitterde viervoudig Tourwinnaar Chris Froome van Team Ineos.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
28 minuten geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
22 uur geleden