Getergde Van Beek snakt na jaren van ellende naar rentree
TILBURG (ANP) - Van alle Willem II’ers is Sven van Beek het minst blij met het pak sneeuw dat dit weekeinde in Nederland gaat vallen. De 26-jarige verdediger werd de laatste jaren geplaagd door blessures en keek al de hele week uit naar zijn geplande rentree, zondag tegen ADO Den Haag.
"Het is even afwachten. Als het veld superslecht is, heeft voetballen geen nut. Dan moet ik nog maar even wat langer geduld hebben, het is niet anders’’, aldus Van Beek, die maandag op huurbasis werd overgenomen van Feyenoord. De speler volgde daarmee de weg van Zeljko Petrovic, die drie dagen eerder als hoofdtrainer van de Tilburgers werd aangesteld.
Moedeloos werd hij ervan en erover praten vond hij ook een tijdlang moeilijk. De ellende begon in de zomer van 2016, toen Van Beek bij Feyenoord een voetblessure opliep. Die blessure hield de in Gouda geboren verdediger het gehele seizoen aan de kant, uitgerekend in het jaar dat Feyenoord voor het eerst sinds 18 jaar de landstitel veroverde.
De twee seizoenen daarvoor was Van Beek wel basisspeler en ook ná het kampioensjaar kwam hij geregeld aan spelen toen. Maar weer ging het mis. Op 15 mei 2019 speelde de Feyenoorder bij Fortuna Sittard zijn laatste volledige wedstrijd. Door een nieuwe enkelblessure kwam Van Beek de laatste twee seizoenen welgeteld tot 1 minuut speeltijd in de Eredivisie.
Frustratie
"Het was een erg frustrerende tijd. Eenzaam soms ook. Revalideren is zwaarder dan het spelen van wedstrijden en doe je altijd in je eentje of met één iemand anders. In mijn hoofd was ik er helemaal klaar voor om te voetballen, maar mijn lichaam liet het niet toe’’, zegt Van Beek.
Kort voor het sluiten van de transfermarkt hoefde Van Beek niet lang na te denken. Hij is alweer even fit en uitzicht op speeltijd bij Feyenoord was er niet. ‘’Ik moest weer gaan voetballen. Naast Petrovic ken ik ook directeuren Joris Mathijsen en Martin van Geel nog uit mijn tijd bij Feyenoord. Ik had er een warm gevoel bij en dacht: waarom niet?’’
Voor Van Beek was het best even wennen, zegt hij. ‘’Ik heb 15 jaar lang alleen bij Feyenoord gevoetbald en kende iedereen daar. Alleen uit mijn tijd als jeugdinternational was ik gewend om af en toe in een andere omgeving te komen en andere spelers te ontmoeten. Ik ben bij Willem II goed opgevangen in de groep. Deze club past denk ik wel bij mij.’’
In plaats van meedoen om de prijzen, gaat Van Beek de komende maanden degradatievoetbal spelen. Willem II staat op de zestiende plaats in de Eredivisie. "Ik wil mezelf weer in de kijker spelen en aan de buitenwereld laten zien dat het nog niet met me is gedaan’’, aldus de centrale verdediger, wiens contract bij Feyenoord na dit seizoen afloopt. "Ik heb geen idee waar mijn toekomst ligt. Eerst wil ik weer een aantal maanden lekker gaan voetballen.’’
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
3 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
5 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
7 uur geleden