Getafe verslaat Valencia en blijft derde in La Liga
MADRID (ANP) - Getafe blijft uitstekend presteren in La Liga. De eerstvolgende tegenstander van Ajax in de Europa League won zaterdag ook voor eigen publiek van Valencia (3-0). Jorge Molina was de grote man bij de nummer drie van de ranglijst. De aanvoerder scoorde tweemaal. Jaime Mata maakte het derde doelpunt voor Getafe.
Jasper Cillessen zat ook niet op de bank bij Valencia. Hij herstelt van een heupblessure. De keeper van het Nederlands elftal verloor eerder al zijn basisplaats aan Jaume Domenech. Valencia staat nog vijfde in La Liga maar kan zaterdagavond worden gepasseerd door Atlético Madrid, dat tegen Granada speelt.
Getafe maakte er zoals wel vaker een fysiek duel van. Valencia eindigde het duel met tien spelers, na een rode kaart in de 78e minuut voor Alessandro Florenzi. De scheidsrechter trok 8 gele kaarten, verdeeld over beide clubs.
Ajax gaat op 20 februari op bezoek bij Getafe, een voorstad van Madrid. De return is een week later in de Johan Cruijff ArenA.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
29 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.
2 uur geledenDALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
7 uur geledenCANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
11 uur geleden