Gesubsidieerde banen leveren overheid meer geld op
DEN HAAG (ANP) - Mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt aan het werk helpen, levert de overheid uiteindelijk meer geld op dan dat het kost. Dat melden sociale werkgeversvereniging Cedris en Divosa, de vereniging van directeuren van sociale diensten, op basis van een onderzoek. Ze roepen een nieuw kabinet dan ook op meer te investeren in mensen met een arbeidsbeperking.
Door 250 miljoen euro extra uit te trekken aan loonkostensubsidie kunnen volgens de verenigingen 40.000 mensen met een arbeidsbeperking extra aan de slag. Dat levert positieve resultaten op voor de maatschappij, de economie en de mensen zelf. In geld uitgedrukt levert dat de samenleving 400 miljoen euro op, fors meer dan de investering dus. Loonkostensubsidie vergoedt het verschil tussen de productiviteit van een werknemer en het minimumloon. Zo worden werkgevers gecompenseerd.
"We horen altijd al positieve verhalen over de inzet van loonkostensubsidie, maar we wilden nu goed onderbouwd zien wat de resultaten daadwerkelijk zijn. Die zijn nog positiever dan gedacht. Het is dus echt de investering waard", zei voorzitter Erik Dannenberg van Divosa op het onderzoek, dat in opdracht van de verenigingen werd uitgevoerd door adviesbureau Berenschot.
In 2022 hebben gemeenten en sociaal ontwikkelbedrijven dankzij loonkostensubsidie 33.000 mensen aan het werk geholpen. Toch zijn er nog veel meer mensen die hiermee geholpen zouden zijn. "We zien nu nog minstens 125.000 mensen onvrijwillig aan de zijlijn staan, terwijl zij graag aan de slag willen", verklaarde Mohamed el Mokaddem, voorzitter van Cedris. Volgens hem laat het onderzoek zien dat de investering makkelijk wordt terugverdiend en is het Rijk een dief van zijn eigen portemonnee door hier niet meer in te investeren.
Meer uit Financieel
BRIGHTON (ANP/BELGA) - De beroemde pier van Brighton staat in de etalage. De huidige eigenaar, Brighton Pier Group (BPG), heeft besloten de historische attractie uit 1899 te verkopen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het aantal annuleringen op Schiphol door het winterse weer loopt vrijdag steeds verder op. Waar de luchthaven in de ochtend nog sprak van tientallen uitgevallen vluchten, gaat het in de loop van de middag al om honderden vluchten die worden geraakt.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM waarschuwen reizigers vrijdag voor vertragingen en annuleringen door winters weer en sterke wind. Volgens de website van Schiphol zijn er zeker tientallen vluchten geschrapt.
4 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Bijna alle nieuwe auto's die vorig jaar werden verkocht in Noorwegen waren elektrisch aangedreven. Volgens de Noorse wegenautoriteit was 96 procent van de nieuw verkochte personenauto's volledig elektrisch. Dat was een jaar eerder nog 89 procent.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse netwerk van handelskamers heeft opgeroepen tot een verandering in het klimaat- en energiebeleid bij de oosterburen, met de waarschuwing dat de huidige koers grote delen van de Duitse industrie kan schaden. "Ik denk dat we nu hebben ingezien hoe de weg die we volgen, zonder correctie, belangrijke delen van de industrie kapotmaakt", zei Peter Adrian, voorzitter van de Duitse Kamer van Industrie en Handel (DIHK), tegen het Duitse persbureau dpa.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag, op de eerste handelsdag van het nieuwe beursjaar 2026, met winst geopend. Op nieuwjaarsdag waren de Europese beurzen gesloten. Ook op Wall Street wordt de handel hervat na een vrije dag voor handelaren op donderdag.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.
6 uur geleden