Gestrande reizigers terug naar Suriname
PARAMARIBO (ANP) - Een groep van ongeveer tweehonderd door de coronacrisis gestrande inwoners van Suriname zal maandag 20 april vanuit Nederland terugvliegen naar Suriname. Dat heeft de directeur van het Directoraat Nationale Veiligheid bekendgemaakt.
In totaal moeten nog zo'n 900 Surinamers worden gerepatrieerd. Het grootste deel van deze groep bevindt zich in Nederland. Velen zitten al weken vast.
Bij aankomst in Suriname zal iedereen veertien dagen in quarantaine moeten in een door de overheid aangewezen locatie. Ruim een week geleden was er nog sprake van dat de teruggekeerde personen ook thuis in quarantaine konden gaan. Dat betekende echter wel dat ze een kleine 1000 euro zouden moeten betalen. Met dit geld zou de overheid bewakers inhuren om er voor te zorgen dat de repatrianten hun huis niet zouden verlaten.
Kritiek
Nadat er veel kritiek op deze werkwijze was gekomen, besloot de regering alleen overheidsquarantaine toe te staan en de repatriëring tijdelijk op te schorten. De overheid had extra tijd nodig om voldoende quarantaineplekken te creëren.
De Surinaamse autoriteiten proberen met de quarantainemaatregelen verdere verspreiding van het coronavirus te voorkomen. Het eerste geval van de ziekte werd op 13 maart vastgesteld. De teller staat nu op tien gevallen waarvan er zes genezen zijn verklaard. Een patiënt is overleden aan corona.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.
18 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.
41 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.
48 minuten geledenKYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze met vergeldingsaanvallen bestookt.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moslimextremisten die twee jaar geleden 149 concertgangers doodden in de buurt van Moskou moeten levenslang de gevangenis in. De terreuraanslag op Crocus City Hall was de bloedigste in Rusland in tientallen jaren.
1 uur geledenROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.
2 uur geleden