Gestrande reizigers Eindhoven Airport weer op weg
EINDHOVEN (ANP) - De ongeveer 300 reizigers die waren gestrand op Eindhoven Airport zijn bijna allemaal alsnog vertrokken. Ze kwamen woensdag vast te zitten op het vliegveld, waar door de dichte mist geen vliegverkeer meer mogelijk was.
Op het vliegveld zetten Transavia, Wizz Air en Ryanair dertien extra vluchten in om de 300 reizigers naar hun bestemming te krijgen. De laatste van die vluchten vertrekt om 18.55 uur richting Girona.
Doordat de weersomstandigheden donderdag aanzienlijk beter zijn, is alles goed verlopen, zei een woordvoerder van het vliegveld.
De meeste gestrande reizigers brachten de nacht op veldbedden door op Eindhoven Airport. Een aantal reizigers werd ondergebracht in hotels in de buurt. Andere passagiers zijn weer naar huis gereden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Door werkzaamheden bij Amsterdam Centraal wordt later deze week grote hinder verwacht voor treinreizigers. De NS meldt dat er donderdag tot en met zondag 's nachts geen treinen rijden. Overdag is er beperkt treinverkeer in diverse richtingen.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende onderwijsinstellingen in de noordelijke provincies sluiten deels of laten colleges en tentamens niet doorgaan vanwege de gladheid. Van dinsdagavond 20.30 uur tot woensdagochtend 10.30 uur rijden er geen bussen van Qbuzz en de instellingen geven aan dat dit het moeilijk en onveilig maakt voor studenten om er naartoe te komen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft het afgelopen jaar 79 miljoen euro moeten betalen aan dwangsommen. Dat is een ruime verdubbeling vergeleken met 2024, toen de rekening voor onder meer het niet op tijd beslissen over asielzaken op 36,8 miljoen euro uitkwam. De organisatie heeft dinsdag de jaarcijfers bekendgemaakt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag fors lagere straffen opgelegd dan geëist aan twee mannen voor het verwonden van een supportersbegeleider van Feyenoord. Ze gooiden een paal van ruim 23 kilo op zijn hoofd na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Glastuinbouwers die snijbloemen kweken, worden steeds vaker betrapt op overtredingen bij het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Cijfers van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) laten zien dat de naleving van de regels in de sierteelt is gekelderd. In 2019 hield nog een krappe meerderheid (60 procent) zich aan alle regels; bij de inspecties in de afgelopen twee jaar was dat nog maar 39 procent.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hamzah L., de man die vorig jaar in Nieuwegein het 11-jarige meisje Sohani doodstak, krijgt tbs met dwangverpleging, zo heeft de rechtbank geoordeeld. De rechter gaat mee in de eis van het Openbaar Ministerie door L. geen gevangenisstraf op te leggen.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Een van de slachtoffers in de omvangrijke zedenzaak tegen de 32-jarige Mark S. uit Borculo voelde zich vijf jaar lang geterroriseerd en bedreigd door de verdachte. "Mark, vijf jaar lang heb ik in angst en stress geleefd", zei ze dinsdag in haar slachtofferverklaring.
4 uur geleden