Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gestopte zwemster Heemskerk gekozen tot Sportpersoonlijkheid 2021

Gestopte zwemster Heemskerk gekozen tot Sportpersoonlijkheid 2021

RIJSWIJK (ANP) - Oud-zwemster Femke Heemskerk is uitgeroepen tot de Sportpersoonlijkheid van het Jaar. De 34-jarige Heemskerk ontving die prijs op een bijeenkomst van de Nederlandse Sport Pers (NSP), vanwege haar "bereidwillige en spontane samenwerking met de media".

Vorig jaar werden de turnsters die zich uitspraken over het misbruik in hun sport als collectief uitgeroepen tot Sportpersoonlijkheid van het Jaar. De NSP-prijs ging eerder naar Arjen Robben (2014), Max Verstappen (2015), Sven Kramer (2016), Annemiek van Vleuten (2017), Robin van Persie (2018) en Estavana Polman (2019).

Heemskerk besloot afgelopen jaar na de Olympische Spelen van Tokio te stoppen met zwemmen. Ze nam begin december afscheid bij de International Swimming League in Eindhoven. Heemskerk won op de Spelen van 2008 met de Nederlandse estafetteploeg goud op de 4x100 meter vrije slag. Begin dit jaar besloot ook Ranomi Kromowidjojo, die net als Heemskerk tot de succesvolle 'Golden Girls' behoorde, haar carrière te beëindigen.

Willem Vissers van de Volkskrant werd uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar. De prijs voor Sportjournalistiek Talent van het Jaar ging naar Chiel van Koldenhoven (NOS). Rijnmond-verslaggever Dennis van Eersel kreeg de prijs voor de Scoop van het Jaar, met het nieuws dat Feyenoord een besluit over de komst van een nieuw stadion opnieuw had uitgesteld. Fotograaf Robin van Lonkhuijsen van persbureau ANP maakt de Sportfoto van het Jaar, een foto van de val van Mathieu van der Poel in de olympische mountainbikewedstrijd.

Meer uit Sport

Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

29 minuten geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

32 minuten geleden
Coach Anema denkt dat Conijn eerder had kunnen versnellen

MILAAN (ANP) - Coach Jillert Anema van Merel Conijn was blij met het zilver van zijn schaatsster op de Spelen van Milaan, maar hij denkt dat ze eerder had kunnen versnellen. Conijn zette aan in de laatste drie ronden en maakte de achterstand op de Belgische Sandrine Tas goed. "Ze rekent pas in de laatste 30 meter af met Tas. Dat is niet nodig als je 31,4 in de slotronde rijdt", aldus de coach. "We zaten er heel dichtbij, maar goud winnen is heel lastig."

1 uur geleden
Velzeboer naar halve finale 500 meter op Olympische Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale van de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de eerste kwartfinale direct de leiding en stond de eerste plaats niet meer af. Ze noteerde een olympisch record. Achter Velzeboer schaatste de Italiaanse Arianna Fontana naar de tweede plaats. Zij is daarmee ook zeker van de halve finale.

1 uur geleden
Conijn overwint met olympisch zilver ook lastige jaren

MILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft in de minuten dat ze haar eerste zilveren olympische medaille omgehangen kreeg, teruggedacht aan de afgelopen jaren waarin ze gezondheidsproblemen kende. "Dit is echt zo'n groot contrast met drie jaar geleden. Toen hebben ze tegen me gezegd dat ik er vier jaar uit zou liggen en we zitten nu op drie jaar", wees ze op haar zilveren medaille. "Het gaat dus goed."

1 uur geleden
Conijn is blij dat ze schaatsen aanpaste na mislukte 3000 meter

MILAAN (ANP) - Merel Conijn is blij dat ze haar schaatsen heeft aangepast na haar tegenvallende rit op de 3000 meter van afgelopen zaterdag op de Spelen van Milaan. Met aangepast materiaal reed ze naar olympisch zilver op de 5000 meter, net achter de Italiaanse Francesca Lollobrigida en vlak voor de Noorse Ragne Wiklund.

1 uur geleden
Oud-olympisch kampioenen Bergsma en Bloemen tegen elkaar op 10 km

MILAAN (ANP) - Schaatsers Jorrit Bergsma en Ted-Jan Bloemen zijn bij de Olympische Spelen in Milaan aan elkaar gekoppeld op de 10 kilometer. De twee routiniers van 40 en 39 jaar wonnen allebei olympisch goud op de langste afstand, Bergsma in 2014 in Sotsji en de voor Canada uitkomende Bloemen in 2018 in Pyeongchang.

1 uur geleden