Gestopte zwemster Heemskerk gekozen tot Sportpersoonlijkheid 2021
RIJSWIJK (ANP) - Oud-zwemster Femke Heemskerk is uitgeroepen tot de Sportpersoonlijkheid van het Jaar. De 34-jarige Heemskerk ontving die prijs op een bijeenkomst van de Nederlandse Sport Pers (NSP), vanwege haar "bereidwillige en spontane samenwerking met de media".
Vorig jaar werden de turnsters die zich uitspraken over het misbruik in hun sport als collectief uitgeroepen tot Sportpersoonlijkheid van het Jaar. De NSP-prijs ging eerder naar Arjen Robben (2014), Max Verstappen (2015), Sven Kramer (2016), Annemiek van Vleuten (2017), Robin van Persie (2018) en Estavana Polman (2019).
Heemskerk besloot afgelopen jaar na de Olympische Spelen van Tokio te stoppen met zwemmen. Ze nam begin december afscheid bij de International Swimming League in Eindhoven. Heemskerk won op de Spelen van 2008 met de Nederlandse estafetteploeg goud op de 4x100 meter vrije slag. Begin dit jaar besloot ook Ranomi Kromowidjojo, die net als Heemskerk tot de succesvolle 'Golden Girls' behoorde, haar carrière te beëindigen.
Willem Vissers van de Volkskrant werd uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar. De prijs voor Sportjournalistiek Talent van het Jaar ging naar Chiel van Koldenhoven (NOS). Rijnmond-verslaggever Dennis van Eersel kreeg de prijs voor de Scoop van het Jaar, met het nieuws dat Feyenoord een besluit over de komst van een nieuw stadion opnieuw had uitgesteld. Fotograaf Robin van Lonkhuijsen van persbureau ANP maakt de Sportfoto van het Jaar, een foto van de val van Mathieu van der Poel in de olympische mountainbikewedstrijd.
Meer uit Sport
RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 dag geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
1 dag geleden