Gestopte zwemmer Weertman in atletencommissie NOC*NSF
ARNHEM (ANP) - Ferry Weertman heeft zijn zwemcarrière beëindigd, maar de olympisch kampioen van Rio 2016 in het open water gaat wel de belangen van Nederlandse topsporters behartigen. Weertman is een van de zes nieuwe leden van de atletencommissie van sportkoepel NOC*NSF.
"Zeggen dat dingen niet goed zijn of beter moeten, dat kan iedereen", aldus Weertman. "Maar er zijn maar weinig mensen die zich echt willen inzetten voor verandering. Ik kijk er naar uit om de topsporters van Nederland te ondersteunen in het waarmaken van hun dromen." De 29-jarige Weertman besloot enkele weken geleden te stoppen met zwemmen en zich te gaan richten op zijn maatschappelijke carrière.
Skeletonster Kimberley Bos treedt na de Olympische Spelen van begin volgend jaar in Beijing ook toe tot de atletencommissie. De andere nieuwe leden zijn beachvolleybalster Madelein Meppelink, atlete Marit Dopheide, roeier Jasper Tissen en paralympisch alpineskiester Barbara van Bergen.
"We waren blij met de hoeveelheid aanmeldingen en het feit dat er een mooie verkiezing plaatsgevonden heeft, waarbij de topsporters gekozen hebben", aldus voorzitter Hinkelien Schreuder, die na drie termijnen de atletencommissie verlaat. "We hebben alle kandidaten gesproken en het viel op hoe gedreven ze zijn. Ook heeft een aantal van hen al ervaring in het bedrijfsleven of als atletenvertegenwoordiger. Zo brengen de nieuwe leden niet alleen frisse energie mee, maar ook specifieke expertise en ervaring."
Meer uit Sport
NEVERS (ANP) - De Noorse wielrenner Søren Wærenskjold heeft zichzelf verbaasd met zijn ritzege in de elfde etappe van de Tour de France. Dat zei de renner van Uno-X Mobility na de etappe in het flashinterview. "Het is een grote verrassing voor mezelf", aldus Wærenskjold.
16 uur geledenNEVERS (ANP) - Søren Wærenskjold heeft woensdag de elfde etappe van de Tour de France gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was na een overwegend vlakke etappe over 161 kilometer van Vichy naar Nevers de snelste in de massasprint. De Nederlandse sprinttroef Olav Kooij werd tweede, voor de Belg Jasper Philipsen.
16 uur geledenBÅSTAD (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in het Zweedse Båstad net als vorig jaar niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken. De 30-jarige Nederlander verloor op het ATP-toernooi in de tweede ronde via een tiebreak van Adolfo Daniel Vallejo (22) uit Paraguay. Het werd 6-4 3-6 6-7 (4).
19 uur geledenVICHY (ANP) - De elfde etappe van de Tour de France is woensdag in regenachtige omstandigheden van start gegaan. In de omgeving van de start is er volgens de Franse weerdienst naast regen ook kans op onweersbuien. De temperatuur ligt gedurende de etappe tussen de 33 en 36 graden.
19 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen hoopt zich komend weekend te herpakken bij de Grote Prijs van België op zijn "favoriete circuit" op Spa-Francorchamps. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull gleed tien dagen geleden van de baan tijdens de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Het was zijn tweede schuiver in acht dagen tijd, na zijn eerdere crash in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Estland pleit voor een stop op EU-financiering voor sportbonden die Russische en Belarussische atleten toestaan deel te nemen aan internationale wedstrijden. Nederland en nog zeven andere landen ondersteunen die oproep aan de Europese Commissie, die onder meer het Internationaal Olympisch Comité (IOC) raakt.
1 dag geledenLE LIORAN (ANP) - Tadej Pogačar krijgt alleen maar meer motivatie van de mensen langs de kant die hem en zijn ploeg uitjoelen in de Tour de France. Dat zei de Sloveense geletruidrager na zijn derde etappezege van deze Tour. "De sfeer was geweldig, al was er ook boegeroep. Voor de mensen die ons uitjoelen: zij hebben ons alleen maar meer kracht gegeven", aldus de kopman van UAE Team Emirates in het flashinterview na de tiende etappe.
1 dag geleden