Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gestopte tennisser De Bakker (36) coach van De Jong

Gestopte tennisser De Bakker (36) coach van De Jong

AMSTELVEEN (ANP) - Thiemo de Bakker gaat aan de slag als coach van tennisser Jesper de Jong. Dat betekent dat de loopbaan van de 36-jarige De Bakker er definitief opzit. Hij was ooit de nummer 40 van de wereld.

"Hij is de afgelopen maanden twee keer mee op reis geweest en we waren er positief over. Ik heb een goede band met Thiemo en ik denk dat de combinatie met mijn andere coach, Bas van Bentum, een hele goede is", zei De Jong (24) op een persmoment in Amstelveen.

De Bakker stond in 2010 veertigste op de mondiale ranglijst. In dat jaar haalde hij op drie van de vier grand slams de derde ronde. Mede door blessures is hij ver weggezakt en de afgelopen jaren was hij veroordeeld tot het spelen van futuretoernooien. Hij hoopte in die tijd nog op een terugkeer aan de top, maar dat lukte niet. In 2016 stond hij voor het laatst in de top 100.

Davis Cup Finals

De Bakker wist nooit een ATP-toernooi te winnen. Wel schreef hij elf keer een challengertoernooi op zijn naam. Als talent was hij de beste op Wimbledon, in 2006.

De Jong, de nummer 111 van de wereld, bereidt zich momenteel met Oranje voor op de Davis Cup Finals in Málaga. Dinsdag is Spanje de tegenstander. In december gaat de nummer 3 van Nederland zich op het Indonesische eiland Bali, met De Bakker, voorbereiden op het nieuwe tennisseizoen.

Meer uit Sport

NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

1 uur geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

4 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

4 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

8 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

10 uur geleden
De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

1 dag geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

1 dag geleden