Gestopte tennisser De Bakker (36) coach van De Jong
AMSTELVEEN (ANP) - Thiemo de Bakker gaat aan de slag als coach van tennisser Jesper de Jong. Dat betekent dat de loopbaan van de 36-jarige De Bakker er definitief opzit. Hij was ooit de nummer 40 van de wereld.
"Hij is de afgelopen maanden twee keer mee op reis geweest en we waren er positief over. Ik heb een goede band met Thiemo en ik denk dat de combinatie met mijn andere coach, Bas van Bentum, een hele goede is", zei De Jong (24) op een persmoment in Amstelveen.
De Bakker stond in 2010 veertigste op de mondiale ranglijst. In dat jaar haalde hij op drie van de vier grand slams de derde ronde. Mede door blessures is hij ver weggezakt en de afgelopen jaren was hij veroordeeld tot het spelen van futuretoernooien. Hij hoopte in die tijd nog op een terugkeer aan de top, maar dat lukte niet. In 2016 stond hij voor het laatst in de top 100.
Davis Cup Finals
De Bakker wist nooit een ATP-toernooi te winnen. Wel schreef hij elf keer een challengertoernooi op zijn naam. Als talent was hij de beste op Wimbledon, in 2006.
De Jong, de nummer 111 van de wereld, bereidt zich momenteel met Oranje voor op de Davis Cup Finals in Málaga. Dinsdag is Spanje de tegenstander. In december gaat de nummer 3 van Nederland zich op het Indonesische eiland Bali, met De Bakker, voorbereiden op het nieuwe tennisseizoen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.
5 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.
6 uur geleden