Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gestopte tennisser De Bakker (36) coach van De Jong

Gestopte tennisser De Bakker (36) coach van De Jong

AMSTELVEEN (ANP) - Thiemo de Bakker gaat aan de slag als coach van tennisser Jesper de Jong. Dat betekent dat de loopbaan van de 36-jarige De Bakker er definitief opzit. Hij was ooit de nummer 40 van de wereld.

"Hij is de afgelopen maanden twee keer mee op reis geweest en we waren er positief over. Ik heb een goede band met Thiemo en ik denk dat de combinatie met mijn andere coach, Bas van Bentum, een hele goede is", zei De Jong (24) op een persmoment in Amstelveen.

De Bakker stond in 2010 veertigste op de mondiale ranglijst. In dat jaar haalde hij op drie van de vier grand slams de derde ronde. Mede door blessures is hij ver weggezakt en de afgelopen jaren was hij veroordeeld tot het spelen van futuretoernooien. Hij hoopte in die tijd nog op een terugkeer aan de top, maar dat lukte niet. In 2016 stond hij voor het laatst in de top 100.

Davis Cup Finals

De Bakker wist nooit een ATP-toernooi te winnen. Wel schreef hij elf keer een challengertoernooi op zijn naam. Als talent was hij de beste op Wimbledon, in 2006.

De Jong, de nummer 111 van de wereld, bereidt zich momenteel met Oranje voor op de Davis Cup Finals in Málaga. Dinsdag is Spanje de tegenstander. In december gaat de nummer 3 van Nederland zich op het Indonesische eiland Bali, met De Bakker, voorbereiden op het nieuwe tennisseizoen.

Meer uit Sport

Osaka bereikt eerste finale op gras op tennistoernooi Bad Homburg

BAD HOMBURG VOR DER HÖHE (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft in Duitsland voor het eerst in haar carrière een finale van een grastoernooi bereikt. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was in de halve finale van het toernooi van Bad Homburg met 6-3 6-3 te sterk voor de Chinese Wang Xinyu.

3 uur geleden
Griekspoor treft Australiër Duckworth in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.

5 uur geleden
Geen Tour de France voor klimmer Bilbao in afscheidsjaar

MANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.

17 uur geleden
Verstappen hoopt op betere Red Bull in 'thuisrace' Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.

21 uur geleden
Hamilton onthult 'pijnlijke' nekblessure in begintijd bij Ferrari

SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

23 uur geleden
Mercedes dreigt met teamorders voor Antonelli en Russell

SPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

1 dag geleden
Autosportbond FIA heft limiet voor duur voorzitterschap op

MACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.

1 dag geleden