Gestopte tennisser De Bakker (36) coach van De Jong
AMSTELVEEN (ANP) - Thiemo de Bakker gaat aan de slag als coach van tennisser Jesper de Jong. Dat betekent dat de loopbaan van de 36-jarige De Bakker er definitief opzit. Hij was ooit de nummer 40 van de wereld.
"Hij is de afgelopen maanden twee keer mee op reis geweest en we waren er positief over. Ik heb een goede band met Thiemo en ik denk dat de combinatie met mijn andere coach, Bas van Bentum, een hele goede is", zei De Jong (24) op een persmoment in Amstelveen.
De Bakker stond in 2010 veertigste op de mondiale ranglijst. In dat jaar haalde hij op drie van de vier grand slams de derde ronde. Mede door blessures is hij ver weggezakt en de afgelopen jaren was hij veroordeeld tot het spelen van futuretoernooien. Hij hoopte in die tijd nog op een terugkeer aan de top, maar dat lukte niet. In 2016 stond hij voor het laatst in de top 100.
Davis Cup Finals
De Bakker wist nooit een ATP-toernooi te winnen. Wel schreef hij elf keer een challengertoernooi op zijn naam. Als talent was hij de beste op Wimbledon, in 2006.
De Jong, de nummer 111 van de wereld, bereidt zich momenteel met Oranje voor op de Davis Cup Finals in Málaga. Dinsdag is Spanje de tegenstander. In december gaat de nummer 3 van Nederland zich op het Indonesische eiland Bali, met De Bakker, voorbereiden op het nieuwe tennisseizoen.
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
10 minuten geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
2 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
5 uur geledenKOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.
7 uur geleden