
Gestopte Sneijder stelt afscheidswedstrijd weer uit
UTRECHT (ANP) - Wesley Sneijder heeft zijn afscheidswedstrijd opnieuw uitgesteld. De recordinternational van Oranje zou volgende week woensdag (9 juni) op zijn 37e verjaardag met vrienden en oud-teamgenoten een wedstrijd spelen in De Galgenwaard. Vanwege de coronamaatregelen mag daar echter geen publiek bij komen en dus heeft Sneijder besloten om zijn afscheidsduel opnieuw uit te stellen.
De 134-voudig international zou afgelopen jaar al zijn voetbalcarrière officieel afsluiten. Het duel had op 3 juni 2020 moeten plaatsvinden, maar werd in verband met de maatregelen tegen het coronavirus uitgesteld naar 9 juni van dit jaar. Ook de tweede poging moet echter worden afgeblazen.
"Met de huidige coronamaatregelen is er geen publiek welkom bij mijn afscheidswedstrijd. Dat wil ik wel graag", aldus Sneijder. "Daarom heb ik besloten om de ‘Wesley Sneijder Legacy Match’ nog een keer uit te stellen."
Ambassadeur EK
Sneijder wil een wedstrijd spelen tussen een 'sterrenelftal' van Oranje en een team van spelers waarmee hij heeft gevoetbald bij zijn clubs Ajax, Real Madrid, Internazionale en Galatasaray. Bert van Marwijk en José Mourinho zijn de beoogde coaches van beide teams.
De Utrechter speelde op 6 september 2018 tegen Peru zijn laatste interland voor Oranje. Een klein jaar later besloot hij helemaal te stoppen met voetballen, na een lucratief uitstapje naar Qatar bij Al-Gharafa. Sneijder is nu ambassadeur van het EK in Amsterdam. Hij speelt ook de hoofdrol in een reclamespotje van een gokaanbieder voor het EK.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Ajax begint met Youri Baas aan de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De linksbenige verdediger krijgt de voorkeur boven Owen Wijndal en Calvin Bassey, die op de bank zitten als er om 12.15 uur wordt afgetrapt.
1 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - De bezoekers van het supportershome van de amateurs van SV Spakenburg kijken raar op als er plotseling een verslaggever van de BBC komt binnenlopen. De journalist wil weten hoeveel speciale sjaaltjes er zijn verkocht voor de halve finale van de KNVB-beker van dinsdag tegen PSV. "Afgelopen donderdag al 1200", antwoordt een jongen in zijn beste Engels. "Daarna hebben we nauwelijks meer tijd gehad om te tellen."
5 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Voorzitter Marc Schoonebeek van amateurclub SV Spakenburg rekent zich niet rijk in de aanloop naar de halve eindstrijd van de KNVB-beker van dinsdag tegen PSV. "We hebben misschien 2 procent kans dat we de finale halen", zegt Schoonebeek. "Maar mocht het toch lukken, dan voetballen we die niet op zondag. Dat kan niet eens met onze statuten."
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij is nog één gele kaart verwijderd van een schorsing. De trainer van PSV werd zaterdag in de uitwedstrijd tegen NEC (2-4) bestraft door scheidsrechter Edwin van de Graaf.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij keek met een goed gevoel terug op de door PSV met 4-2 gewonnen uitwedstrijd tegen NEC. "Ik heb een scherp en agressief PSV gezien, ook aan de bal. Ik heb genoten van mijn team, we hebben een hoog niveau gehaald", zei de coach van de Eindhovenaren.
14 uur geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk is door een zege op Vitesse opgerukt naar de negende plek in de Eredivisie. De ploeg van coach Joseph Oosting won met 1-0 door een treffer van Michiel Kramer.
14 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen hekkensluiter Elche met overtuiging gewonnen. De koploper won met 4-0 in Elche. Het is voor de Catalanen een evenaring van de grootste zege van het seizoen; ook tegen Real Valladolid (thuis), Cádiz (uit) en Athletic Club (thuis) werd het 4-0.
14 uur geleden