Gestopte skilegende Vonn (40) maakt na vijf jaar rentree
NEW YORK (ANP/DPA) - De Amerikaanse skilegende Lindsey Vonn keert na vijf jaar afwezigheid terug op het hoogste niveau. De 40-jarige voormalig olympisch kampioene stopte in 2019 door pijn aan haar rechterknie, maar is eerder dit jaar geopereerd en weer pijnvrij. Vonn lijkt zich te richten op een rentree tijdens de wereldbeker van Beaver Creek in eigen land, volgende maand.
"Weer zonder pijn kunnen skiën voelt ongelooflijk. Ik kijk ernaar uit om terug te zijn bij het Amerikaanse team en om mijn kennis van de sport te delen met deze ongelooflijke vrouwen", zei Vonn in een verklaring. De Amerikaanse heeft nu gedeeltelijk een kunstknie.
Vonn was met 82 wereldbekerzeges recordhoudster totdat landgenote Mikaela Shiffrin haar voorbijstreefde. In 2010 won ze olympisch goud in Vancouver. Ze heeft ook twee wereldtitels in bezit, veroverd in 2009 op de afdaling en de super-G. Vier keer won ze de algemene wereldbeker.
"Ik weet niet wat de komende maanden en het komende anderhalf jaar voor mij in petto hebben. Dus ik weet nog niet of deelname aan de Olympische Spelen in 2026 haalbaar is. Het is zaak dat ik continu vooruitgang boek", aldus de skiester, die de tweede coryfee is die een comeback maakt. De Oostenrijker Marcel Hirscher, ook terug na vijf jaar afwezigheid, heeft inmiddels alweer meegedaan aan een wereldbeker ski. Hirscher, die een Nederlandse moeder heeft, skiet nu op zijn Nederlandse paspoort.
Meer uit Sport
PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
1 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
2 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
9 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
18 uur geleden