Gestopte skilegende Vonn (40) maakt na vijf jaar rentree
NEW YORK (ANP/DPA) - De Amerikaanse skilegende Lindsey Vonn keert na vijf jaar afwezigheid terug op het hoogste niveau. De 40-jarige voormalig olympisch kampioene stopte in 2019 door pijn aan haar rechterknie, maar is eerder dit jaar geopereerd en weer pijnvrij. Vonn lijkt zich te richten op een rentree tijdens de wereldbeker van Beaver Creek in eigen land, volgende maand.
"Weer zonder pijn kunnen skiën voelt ongelooflijk. Ik kijk ernaar uit om terug te zijn bij het Amerikaanse team en om mijn kennis van de sport te delen met deze ongelooflijke vrouwen", zei Vonn in een verklaring. De Amerikaanse heeft nu gedeeltelijk een kunstknie.
Vonn was met 82 wereldbekerzeges recordhoudster totdat landgenote Mikaela Shiffrin haar voorbijstreefde. In 2010 won ze olympisch goud in Vancouver. Ze heeft ook twee wereldtitels in bezit, veroverd in 2009 op de afdaling en de super-G. Vier keer won ze de algemene wereldbeker.
"Ik weet niet wat de komende maanden en het komende anderhalf jaar voor mij in petto hebben. Dus ik weet nog niet of deelname aan de Olympische Spelen in 2026 haalbaar is. Het is zaak dat ik continu vooruitgang boek", aldus de skiester, die de tweede coryfee is die een comeback maakt. De Oostenrijker Marcel Hirscher, ook terug na vijf jaar afwezigheid, heeft inmiddels alweer meegedaan aan een wereldbeker ski. Hirscher, die een Nederlandse moeder heeft, skiet nu op zijn Nederlandse paspoort.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
17 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
19 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
20 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
20 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
20 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
22 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
1 dag geleden