Gestopte Robben krijgt speciaal eerbetoon bij FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - Arjen Robben, die afgelopen zomer definitief stopte als profvoetballer, is op 7 november samen met zijn familie eregast bij de thuiswedstrijd van FC Groningen tegen RKC. De voormalige topaanvaller krijgt van zijn eerste en laatste club in het betaalde voetbal een speciaal eerbetoon. Hij zal voor het begin van het duel onder meer een ereronde lopen langs de tribunes van het Groningse stadion.
Robben debuteerde op 3 december 2000 op 16-jarige leeftijd in het betaalde voetbal bij RKC Waalwijk. Hij viel in de slotfase in. "Met het eerbetoon op zondag 7 november tegen RKC Waalwijk komen dingen 21 jaar later samen", laat FC Groningen weten. "Op die dag neemt één van Nederlands grootste voetballers aller tijden en de beste speler ooit voortgebracht uit de opleiding van de club afscheid van zijn supporters, zijn FC Groningen."
De clubleiding hoopt op een vol stadion. Robben speelde in de play-offs op 19 mei van dit jaar zijn 59e en laatste wedstrijd voor de noorderlingen. Vanwege aanhoudende fysieke problemen kwam de 96-voudig international in zijn tweede periode bij FC Groningen slechts sporadisch in actie. Zijn spraakmakende rentree in de Eredivisie, na een rustjaar, bleef beperkt tot één seizoen.
"Ik ben nu geen speler meer van de club, nu word ik weer supporter", gaf Robben half juli te kennen. "Ik heb nog geen concrete plannen voor de toekomst. We gaan het zien. We zijn als gezin teruggekomen naar Groningen en dit is ook onze club. Die verbondenheid zal er altijd zijn. Maar het is goed om nu eerst weer even afstand te nemen."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.
3 uur geledenANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
10 uur geleden