Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gestopte Federer voelt zich 'geen alien' bij Laver Cup

Gestopte Federer voelt zich 'geen alien' bij Laver Cup

BERLIJN (ANP) - Roger Federer voelt zich op de tennistour geen buitenstaander nu hij zijn loopbaan heeft beëindigd. De 20-voudig grandslamkampioen is deze week aanwezig bij de Laver Cup.

"Ik ben blij dat ik meteen weer naar een paar toernooien ben gegaan", zei Federer in Berlijn op een persmoment. "Ik heb het gevoel dat ik de pleister er snel af heb getrokken en als ik over de tennisbanen loop, voel ik me nog steeds thuis. Ik voel me geen alien, wat goed is, want dat kun je je heel snel voelen. Mensen vragen je dan 'wat doe je hier?' en dan denk je 'precies, als je zo blijft praten, kom ik nooit meer terug'."

In tegenstelling tot veel oud-profs laat Federer zich nog geregeld zien op de tour. "Ik ben blij dat ik me nog steeds op mijn gemak voel in een omgeving als deze. Het zou zoveel makkelijker zijn om gewoon thuis te blijven, je thuis op je gemak te voelen en je te realiseren dat je niet meer op tour hoeft te zijn."

Nadal en Djokovic

De Laver Cup moet het dit jaar stellen zonder Federer, Rafael Nadal en Novak Djokovic. "Met Rafa weten we het niet, het valt nog te bezien. Het is moeilijk voor mij om een ​​voorspelling te doen over Rafa vanwege de kleine hoeveelheid wedstrijden die hij dit jaar heeft gespeeld", zei Federer over zijn voormalige rivaal.

Federer ging wat dieper in op de situatie van Djokovic, die dit jaar geen grandslamtitel wist te veroveren. "Novak heeft de Olympische Spelen gewonnen en heeft, laten we zeggen, een heel seizoen gespeeld. Hij viel niet uit vanwege blessures, maar hij koos ervoor om minder te spelen, wat normaal is als je wat ouder wordt", aldus de Zwitser.

Australian Open

"Ik heb het gevoel dat hij kansen heeft om beter te worden. Ik kijk uit naar Australië, de volgende grand slam. Ik denk dat hij zeker een van de favorieten gaat worden, samen met Jannik Sinner en Carlos Alcaraz. Ik denk dat het verhaal van de Australian Open heel gaaf zal zijn om te volgen."

De Laver Cup begint vrijdag.

Meer uit Sport

Wielrenner Træen verlaat Tour na val in gele trui op Tourmalet

GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - De Noorse wielrenner Torstein Træen heeft de Tour de France verlaten. Dat meldt zijn ploeg Uno-X Mobility donderdagavond. Træen kwam donderdag tijdens de etappe door de Pyreneeën ten val in de afdaling van de Col du Tourmalet. Hij was op dat moment nog drager van de gele leiderstrui. De Noor reed de etappe wel uit, maar finishte op bijna een halfuur van de winnaar en nieuwe geletruidrager Tadej Pogačar.

3 uur geleden
Nosková ten koste van Kostjoek naar eerste finale op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Linda Nosková heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 21-jarige Tsjechische versloeg op het Londense gras in de halve finale Marta Kostjoek uit Oekraïne: 6-4 6-4. Daarmee krijgt het vrouwenenkelspel dit jaar een Tsjechische finale met daarin Karolína Muchová (29) als opponente van Nosková.

6 uur geleden
Volleybalsters winnen ook van Tsjechië in Nations League

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben opnieuw gewonnen in de Nations League, dit keer van Tsjechië. Woensdag was Nederland al in drie sets te sterk voor Frankrijk. Tegen Tsjechië was het opnieuw na drie sets gedaan: 25-21 25-21 25-18.

8 uur geleden
Pogačar had 'niets te verliezen' in etappe over Tourmalet

GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar had veel zin in de Pyreneeënrit in de Tour de France van donderdag, die hij met overtuiging winnend afsloot. Dat zei de Sloveense wereldkampioen na afloop van de etappe in het flashinterview. "Ik was heel enthousiast voor vandaag", zei Pogačar. "We gingen ervoor, niets te verliezen."

8 uur geleden
Muchová verslaat Gauff en bereikt finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Karolína Muchová heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige als tiende geplaatste Tsjechische versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (10).

9 uur geleden
Pogačar wint zware Pyreneeënrit in Tour en verovert het geel

GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar heeft de zesde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven en daarmee de gele trui veroverd. De 27-jarige renner van UAE Team Emirates maakte het verschil op de Tourmalet, een beklimming van de buitencategorie, en ook op de slotklim naar het Franse Gavarnie-Gèdre was hij veruit de beste.

9 uur geleden
Sprinter De Kleijn verlaat Tour de France in zesde etappe

PAU (ANP) - Wielrenner Arvid de Kleijn is afgestapt in de Tour de France. De 32-jarige Nederlandse sprinter van Tudor gaf na ongeveer 50 kilometer in de zesde etappe op.

12 uur geleden