Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gestopte Federer voelt zich 'geen alien' bij Laver Cup

Gestopte Federer voelt zich 'geen alien' bij Laver Cup

BERLIJN (ANP) - Roger Federer voelt zich op de tennistour geen buitenstaander nu hij zijn loopbaan heeft beëindigd. De 20-voudig grandslamkampioen is deze week aanwezig bij de Laver Cup.

"Ik ben blij dat ik meteen weer naar een paar toernooien ben gegaan", zei Federer in Berlijn op een persmoment. "Ik heb het gevoel dat ik de pleister er snel af heb getrokken en als ik over de tennisbanen loop, voel ik me nog steeds thuis. Ik voel me geen alien, wat goed is, want dat kun je je heel snel voelen. Mensen vragen je dan 'wat doe je hier?' en dan denk je 'precies, als je zo blijft praten, kom ik nooit meer terug'."

In tegenstelling tot veel oud-profs laat Federer zich nog geregeld zien op de tour. "Ik ben blij dat ik me nog steeds op mijn gemak voel in een omgeving als deze. Het zou zoveel makkelijker zijn om gewoon thuis te blijven, je thuis op je gemak te voelen en je te realiseren dat je niet meer op tour hoeft te zijn."

Nadal en Djokovic

De Laver Cup moet het dit jaar stellen zonder Federer, Rafael Nadal en Novak Djokovic. "Met Rafa weten we het niet, het valt nog te bezien. Het is moeilijk voor mij om een ​​voorspelling te doen over Rafa vanwege de kleine hoeveelheid wedstrijden die hij dit jaar heeft gespeeld", zei Federer over zijn voormalige rivaal.

Federer ging wat dieper in op de situatie van Djokovic, die dit jaar geen grandslamtitel wist te veroveren. "Novak heeft de Olympische Spelen gewonnen en heeft, laten we zeggen, een heel seizoen gespeeld. Hij viel niet uit vanwege blessures, maar hij koos ervoor om minder te spelen, wat normaal is als je wat ouder wordt", aldus de Zwitser.

Australian Open

"Ik heb het gevoel dat hij kansen heeft om beter te worden. Ik kijk uit naar Australië, de volgende grand slam. Ik denk dat hij zeker een van de favorieten gaat worden, samen met Jannik Sinner en Carlos Alcaraz. Ik denk dat het verhaal van de Australian Open heel gaaf zal zijn om te volgen."

De Laver Cup begint vrijdag.

Meer uit Sport

Choukoud blijft ook als veertiger marathon van Amsterdam trouw

AMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud heeft in de herfst van zijn carrière zijn hart verpand aan de marathon van Amsterdam. De 40-jarige Haagse hardloper begint zondag voor de achtste keer aan de 42,195 kilometer in de hoofdstad. De viervoudig Nederlands kampioen kondigde donderdag tijdens de persconferentie aan dat hij de komende jaren de marathon van Amsterdam zal blijven lopen. "Het is een feest om in Amsterdam te lopen; ik heb er zoveel mooie herinneringen aan", zei hij.

1 uur geleden
Marathon Rotterdam stapt af van loting bij verdelen startbewijzen

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam stapt af van het systeem van loting om de startbewijzen te verdelen voor de komende editie op 11 april 2027. Wel blijft de voorregistratie bestaan, maar die is in tegenstelling tot vorig jaar gratis, meldt de organisatie.

2 uur geleden
Lavreysen onder de indruk van 22e WK-goud op de baan

SHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen is zelf ook onder de indruk van zijn 22e wereldtitel in het baanwielrennen. "Als ik dat hoor, denk ik: dat slaat nergens op", reageerde de vijfvoudig olympisch kampioen voor de camera van de NOS op zijn vijfde WK-goud op de keirin. Daarmee nam hij dat record over van de Britse legende Chris Hoy. "Heerlijk", aldus de 29-jarige Brabander met een brede lach.

2 uur geleden
Zverev verslaat De Minaur en staat in halve finale in Shanghai

SHANGHAI (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev heeft de halve finales bereikt van het masterstoernooi van Shanghai. De 29-jarige Duitser, binnenkort de nieuwe nummer 1 op de wereldranglijst, rekende in twee sets af met de Australiër Alex De Minaur: 6-4 6-4. Zverev had de laatste twee ontmoetingen met De Minaur nog verloren, allebei in de Laver Cup.

3 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen voor vijfde keer wereldkampioen keirin

SHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is als eerste ooit voor de vijfde keer wereldkampioen geworden op de keirin. De titelverdediger en olympisch kampioen laat daarmee de Britse legende Chris Hoy definitief achter zich. De 29-jarige Brabander kwam in de finale in Shanghai op het juiste moment buitenom aan de leiding en stond die niet meer af. De Duitser Maximilian Dörnbach veroverde het zilver, voor Shinji Nakano uit Japan.

3 uur geleden
Wielerbond KNWU noemt signalen bij Picnic PostNL 'zeer zorgelijk'

NIEUWEGEIN (ANP) - Wielerbond KNWU reageert bezorgd op de mogelijke angstcultuur bij de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL. Dat zegt Wouter Bos, voorzitter van de raad van toezicht, op de website van de bond.

4 uur geleden
Baanwielrenster Van de Wouw raakt wereldtitel sprint kwijt

SHANGHAI (ANP) - Baanwielrenster Hetty van de Wouw is haar wereldtitel sprint kwijt. De 28-jarige Brabantse verloor in de kwartfinales in Shanghai beide heats van de Britse tweevoudig wereldkampioene Emma Finucane. In de eerste heat werd de titelverdedigster vlak voor de finish gepasseerd door Finucane. In de tweede heat slaagde Van de Wouw er niet in de leidende Finucane in te halen.

4 uur geleden