Gestopte Federer voelt zich 'geen alien' bij Laver Cup
BERLIJN (ANP) - Roger Federer voelt zich op de tennistour geen buitenstaander nu hij zijn loopbaan heeft beëindigd. De 20-voudig grandslamkampioen is deze week aanwezig bij de Laver Cup.
"Ik ben blij dat ik meteen weer naar een paar toernooien ben gegaan", zei Federer in Berlijn op een persmoment. "Ik heb het gevoel dat ik de pleister er snel af heb getrokken en als ik over de tennisbanen loop, voel ik me nog steeds thuis. Ik voel me geen alien, wat goed is, want dat kun je je heel snel voelen. Mensen vragen je dan 'wat doe je hier?' en dan denk je 'precies, als je zo blijft praten, kom ik nooit meer terug'."
In tegenstelling tot veel oud-profs laat Federer zich nog geregeld zien op de tour. "Ik ben blij dat ik me nog steeds op mijn gemak voel in een omgeving als deze. Het zou zoveel makkelijker zijn om gewoon thuis te blijven, je thuis op je gemak te voelen en je te realiseren dat je niet meer op tour hoeft te zijn."
Nadal en Djokovic
De Laver Cup moet het dit jaar stellen zonder Federer, Rafael Nadal en Novak Djokovic. "Met Rafa weten we het niet, het valt nog te bezien. Het is moeilijk voor mij om een voorspelling te doen over Rafa vanwege de kleine hoeveelheid wedstrijden die hij dit jaar heeft gespeeld", zei Federer over zijn voormalige rivaal.
Federer ging wat dieper in op de situatie van Djokovic, die dit jaar geen grandslamtitel wist te veroveren. "Novak heeft de Olympische Spelen gewonnen en heeft, laten we zeggen, een heel seizoen gespeeld. Hij viel niet uit vanwege blessures, maar hij koos ervoor om minder te spelen, wat normaal is als je wat ouder wordt", aldus de Zwitser.
Australian Open
"Ik heb het gevoel dat hij kansen heeft om beter te worden. Ik kijk uit naar Australië, de volgende grand slam. Ik denk dat hij zeker een van de favorieten gaat worden, samen met Jannik Sinner en Carlos Alcaraz. Ik denk dat het verhaal van de Australian Open heel gaaf zal zijn om te volgen."
De Laver Cup begint vrijdag.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF zal geen bestuurlijke afvaardiging naar de komende Jeugd Olympische Spelen van Dakar in Senegal sturen. Dat maakte de sportkoepel woensdag bekend op de eigen website. NOC*NSF noemt als redenen het feit dat Rusland onder eigen vlag deelneemt, de Senegalese wetgeving op het gebied van lhbtiq+-rechten en de hoge kosten.
3 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle heeft woensdag bij een trainingsongeluk een breuk in zijn pols opgelopen. Het seizoen van de 34-jarige Nederlander is daarmee voorbij. Dat meldt zijn ploeg Soudal Quick-Step op de eigen website.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.
7 uur geledenŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.
7 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.
8 uur geledenŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.
9 uur geleden