Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gestopte Federer voelt zich 'geen alien' bij Laver Cup

Gestopte Federer voelt zich 'geen alien' bij Laver Cup

BERLIJN (ANP) - Roger Federer voelt zich op de tennistour geen buitenstaander nu hij zijn loopbaan heeft beëindigd. De 20-voudig grandslamkampioen is deze week aanwezig bij de Laver Cup.

"Ik ben blij dat ik meteen weer naar een paar toernooien ben gegaan", zei Federer in Berlijn op een persmoment. "Ik heb het gevoel dat ik de pleister er snel af heb getrokken en als ik over de tennisbanen loop, voel ik me nog steeds thuis. Ik voel me geen alien, wat goed is, want dat kun je je heel snel voelen. Mensen vragen je dan 'wat doe je hier?' en dan denk je 'precies, als je zo blijft praten, kom ik nooit meer terug'."

In tegenstelling tot veel oud-profs laat Federer zich nog geregeld zien op de tour. "Ik ben blij dat ik me nog steeds op mijn gemak voel in een omgeving als deze. Het zou zoveel makkelijker zijn om gewoon thuis te blijven, je thuis op je gemak te voelen en je te realiseren dat je niet meer op tour hoeft te zijn."

Nadal en Djokovic

De Laver Cup moet het dit jaar stellen zonder Federer, Rafael Nadal en Novak Djokovic. "Met Rafa weten we het niet, het valt nog te bezien. Het is moeilijk voor mij om een ​​voorspelling te doen over Rafa vanwege de kleine hoeveelheid wedstrijden die hij dit jaar heeft gespeeld", zei Federer over zijn voormalige rivaal.

Federer ging wat dieper in op de situatie van Djokovic, die dit jaar geen grandslamtitel wist te veroveren. "Novak heeft de Olympische Spelen gewonnen en heeft, laten we zeggen, een heel seizoen gespeeld. Hij viel niet uit vanwege blessures, maar hij koos ervoor om minder te spelen, wat normaal is als je wat ouder wordt", aldus de Zwitser.

Australian Open

"Ik heb het gevoel dat hij kansen heeft om beter te worden. Ik kijk uit naar Australië, de volgende grand slam. Ik denk dat hij zeker een van de favorieten gaat worden, samen met Jannik Sinner en Carlos Alcaraz. Ik denk dat het verhaal van de Australian Open heel gaaf zal zijn om te volgen."

De Laver Cup begint vrijdag.

Meer uit Sport

Deen Skjelmose meldt zich af voor WK wielrennen

BRØNDBY (ANP) - De Deense wielrenner Mattias Skjelmose (25) heeft zich afgemeld voor de wereldkampioenschappen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in de Canadese stad Montréal. Anthon Charmig is opgeroepen als zijn vervanger. Dat heeft de Deense wielerunie maandag bekendgemaakt.

56 minuten geleden
Fransman Roberti interim-voorzitter komende Winterspelen

LYON (ANP/RTR) - Vincent Roberti is maandag benoemd tot interim-voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. Hij is de opvolger van Edgar Grospiron, die donderdag achttien maanden na zijn aanstelling vertrok.

3 uur geleden
Van de Zandschulp terug in top 40 van beste tennissers

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp behoort weer tot de beste veertig tennissers van de wereld. De 30-jarige Nederlander bereikte afgelopen week de kwartfinales op de US Open en steeg daardoor dertig posities op de wereldranglijst, van de 70e naar de 40e.

5 uur geleden
Zverev dankt moeder na tweede grandslamtitel

NEW YORK (ANP/RTR) - Alexander Zverev heeft na zijn winst op de US Open zijn moeder Irina uitvoerig bedankt voor de steun die ze hem gaf nadat op jonge leeftijd diabetes type 1 bij hem was vastgesteld. De Duitse tennisser veroverde zondag tegen de Amerikaan Ben Shelton zijn tweede grandslamtitel.

10 uur geleden
Zverev verslaat thuisfavoriet Shelton en wint US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zondag de US Open gewonnen. De Duitse nummer 2 van de wereldranglijst was in vier sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 6-3 7-6 (2) 5-7 6-2. Het is de tweede grandslamtitel in de carrière van Zverev, eerder dit jaar won hij zijn eerste op Roland Garros.

15 uur geleden
Gemengde estafetteploeg 4x400 meter 3e op Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg op de 4x400 meter gemengde estafette is op de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship als derde geëindigd. Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Keenan Blake en Myrte van der Schoot moesten in het atletiekstadion van Boedapest de ploegen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor laten gaan.

17 uur geleden
Wielrenner Johannessen wint slotetappe Vuelta in Granada

GRANADA (ANP) - Tobias Johannessen heeft de 21e en laatste etappe van de Vuelta gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was de beste in een sprint van drie renners in een tumultueuze slotfase in Granada. Hij klopte de Italiaan Alessandro Romele nipt in de sprint. De Belg Ramses Debruyne werd derde. De Brit Matthew Brennan, die deze Vuelta vijf etappes won, werd vierde.

18 uur geleden