Gestolen schilderij Lentetuin van Van Gogh getoond in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Het schilderij Lentetuin van Vincent van Gogh wordt getoond aan de pers in Depot Boijmans van Beuningen in Rotterdam. In 2020 werd het werk gestolen uit museum Singer Laren dat het destijds in bruikleen had voor een tentoonstelling. In 2023 kwam het schilderij weer terug bij de eigenaar.
Restaurator Marjan de Visser zal vertellen welke schade het schilderij tijdens de vermissing heeft opgelopen. Deze beschadigingen zouden ook weer nieuwe feiten aan het licht hebben gebracht over de schilder en het werk, dat volmondig 'Lentetuin: de pastorietuin te Nuenen in het voorjaar' heet. Op het schilderij is de tuin te zien van de pastorie waar de ouders van Van Gogh woonden.
Het persmoment begint om 12.00 uur. Naast De Visser zijn ook de directie en experts van het Groninger Museum en het Museum Boijmans van Beuningen aanwezig. Ook wordt tijdens de bijeenkomst verteld wanneer het schilderij weer te zien is voor publiek.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.
15 uur geledenMOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.
15 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.
17 uur geleden