Gestolen schilderij Lentetuin van Van Gogh getoond in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Het schilderij Lentetuin van Vincent van Gogh wordt getoond aan de pers in Depot Boijmans van Beuningen in Rotterdam. In 2020 werd het werk gestolen uit museum Singer Laren dat het destijds in bruikleen had voor een tentoonstelling. In 2023 kwam het schilderij weer terug bij de eigenaar.
Restaurator Marjan de Visser zal vertellen welke schade het schilderij tijdens de vermissing heeft opgelopen. Deze beschadigingen zouden ook weer nieuwe feiten aan het licht hebben gebracht over de schilder en het werk, dat volmondig 'Lentetuin: de pastorietuin te Nuenen in het voorjaar' heet. Op het schilderij is de tuin te zien van de pastorie waar de ouders van Van Gogh woonden.
Het persmoment begint om 12.00 uur. Naast De Visser zijn ook de directie en experts van het Groninger Museum en het Museum Boijmans van Beuningen aanwezig. Ook wordt tijdens de bijeenkomst verteld wanneer het schilderij weer te zien is voor publiek.
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
4 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
10 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
12 uur geleden