Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gestolen Rolex in zaak doodgeschoten Bas van Wijk was nep

Gestolen Rolex in zaak doodgeschoten Bas van Wijk was nep

AMSTERDAM (ANP) - Het horloge waarop de betrokkenen bij de dood van Bas van Wijk het vorige maand in Amsterdam vermoedelijk hadden voorzien, was een imitatie-Rolex. Het Openbaar Ministerie bevestigt een bericht hierover in Het Parool.

De 24-jarige Van Wijk uit Badhoevedorp werd op 8 augustus neergeschoten in het op dat moment druk bezochte Park de Oeverlanden aan de Nieuwe Meer. Het OM liet eerder weten dat het slachtoffer zou hebben willen voorkomen dat het horloge van zijn vriend werd gestolen.

In de zaak zit nog een 20-jarige man uit Hoofddorp vast die heeft bekend dat hij het slachtoffer heeft neergeschoten. Hij wordt verdacht van moord dan wel doodslag, afpersing en overtreden van de wet wapens en munitie. Het feit dat de Rolex nep is, maakt volgens een woordvoerster van het OM geen verschil voor de zaak.

In een verborgen ruimte in een auto werden eerder op aanwijzingen van de verdachte een vuurwapen en een horloge aangetroffen. Het aangetroffen horloge was volgens het OM inderdaad afkomstig van iemand uit de groep van het slachtoffer.

Meer uit Binnenland

Scenario waarin Moerdijk blijft bestaan 'nadrukkelijker' in beeld

DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.

1 uur geleden
Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

6 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

7 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

7 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

8 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

10 uur geleden
Koopmans: politici wakkerden 'bizarre' bedreigingen aan

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.

10 uur geleden