
Gestegen aandelenkoersen leveren pensioenfondsen 36 miljard op
AMSTERDAM (ANP) - Het belegd vermogen van Nederlandse pensioenfondsen is in het eerste kwartaal van dit jaar met bijna 36 miljard euro gestegen dankzij de winsten op de wereldwijde aandelenbeurzen. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Daar stonden wel verliezen op beleggingen in obligaties en derivaten tegenover.
Volgens DNB bedroeg de koerswinst van pensioenfondsen op hun beleggingen in aandelen in de eerste drie maanden van het jaar 26 miljard euro. Participaties in beleggingsfondsen werden 10 miljard meer waard. Het gaat dan om diverse typen beleggingsfondsen, waaronder aandelenfondsen die in waarde stegen, maar ook obligatiefondsen, waarvan de koersen daalden.
Het totale belegd vermogen van pensioenfondsen steeg daardoor met 2 procent naar 1687 miljard euro, aldus DNB.
De MSCI World-index, een belangrijke graadmeter voor aandelenmarkten in ontwikkelde economieƫn, steeg in het eerste kwartaal met 11 procent, vooral aangejaagd door de hoop op renteverlagingen door de Amerikaanse Federal Reserve. Ook de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) droeg bij aan die stijging, met bijvoorbeeld sterke koerswinsten voor AI-chipbedrijf Nvidia en andere grote techconcerns.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM spant een kort geding aan in een poging om de aangekondigde staking bij het grondpersoneel te laten verbieden. Dinsdagochtend werd bekend dat medewerkers zaterdag 24 uur willen gaan staken. Daardoor dreigen dan veel vluchten uit te vallen, omdat bijvoorbeeld koffers niet in vliegtuigen geladen kunnen worden.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben in het eerste kwartaal van 2025 meer winst geboekt dan een jaar geleden. De totale brutowinst van bedrijven, de financiƫle sector uitgezonderd, bedroeg volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) 90,1 miljard euro. Dat is 4,7 miljard euro meer dan een jaar eerder.
32 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het grondpersoneel van KLM staakt zaterdag 24 uur lang, heeft vakbond FNV aangekondigd. Daardoor dreigen dan veel vluchten uit te vallen, omdat bijvoorbeeld koffers niet in vliegtuigen geladen kunnen worden.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens hadden in het eerste kwartaal van dit jaar gemiddeld meer te besteden dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat vooral door hogere cao-lonen en een stijging van sociale uitkeringen. Tegelijkertijd nam de hypotheekschuld het afgelopen kwartaal ook toe.
53 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport heeft over 2024 een groter verlies geleden dan een jaar eerder. De hoeveelheid via de lucht vervoerde vracht liep terug en het aantal passagiers groeide slechts minimaal ten opzichte van 2023, het jaar waarin de luchthaven acht weken gesloten was voor vliegverkeer door de baanrenovatie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stichting Massaschade & Consument heeft Sony gedagvaard in een collectieve rechtszaak tegen het Japanse elektronica- en entertainmentconcern. De zaak draait om volgens de claimorganisatie hoge prijzen voor PlayStation-games die Sony rekent in zijn digitale winkel voor computerspellen. Sinds de aankondiging van de zaak in februari hebben ongeveer 22.000 deelnemers zich aangesloten bij de collectieve actie, meldt de stichting.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het eerste kwartaal van dit jaar naar eigen zeggen geprofiteerd van het mooie voorjaarsweer, waardoor meer mensen klusjes in en om het huis gingen doen. Algemeen directeur Evert de Goede van Hornbach Nederland spreekt van een sterk begin van het jaar. "Het mooie voorjaarsweer had een positief effect op de resultaten. Veel klussers zijn aan de slag gegaan met tuinprojecten, wat leidde tot een groei in de verkoop van tuinartikelen."
1 uur geleden