Gestaakte derby van Sevilla zonder publiek uitgespeeld
SEVILLA (ANP) - De zaterdag gestaakte bekerwedstrijd tussen Real Betis en Sevilla wordt zondagmiddag zonder publiek uitgespeeld. De stadsderby in het Spaanse bekertoernooi moest enkele minuten voor rust worden stilgelegd, nadat middenvelder Joan Jordán op zijn achterhoofd was geraakt door een voorwerp dat vanuit het publiek werd gegooid. De 27-jarige middenvelder moest voor onderzoek naar het ziekenhuis.
Volgens Sevilla was Jordán "versuft" en heeft hij vermoedelijk een hersenschudding opgelopen. De Spanjaard mocht na het medisch onderzoek terug naar huis en moet in ieder geval 24 uur volledige rust houden. Dat betekent dat Jordán niet kan meedoen in het restant van de wedstrijd.
De Spaanse bond RFEF meldt dat het bekerduel om 16.00 uur wordt hervat bij een stand van 1-1 in Estadio Benito Villamarín. Het stadion van Real Betis moet nu leeg blijven.
Sevilla spreekt op de website van een "gewelddadige en onaanvaardbare daad" van "een persoon die natuurlijk niet de Real Betis-fans of de manier van voetbal in onze stad vertegenwoordigt".
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA houdt vol dat de bezoekerscijfers bij het WK kloppen, ondanks beelden van lege stoeltjes tijdens de tweede wedstrijd van het WK tussen Zuid-Korea en Tsjechië in Mexico afgelopen donderdag.
37 minuten geledenKANSAS CITY (ANP/RTR) - Het Engelse voetbalelftal is slachtoffer geworden van diefstal. Bij het team is materiaal voor de trainingen gestolen uit een transportbus.
1 uur geledenINGLEWOOD (ANP/RTR) - De overtuigende zege van de Verenigde Staten op Paraguay (4-1) is volgens bondscoach Mauricio Pochettino van de VS het resultaat van teamprestatie, meer dan van de klasse van individuele spelers.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong kijkt met veel vertrouwen uit naar het WK dat voor het Nederlands elftal zondag begint met een wedstrijd tegen Japan in het Dallas Stadium. "We hebben goede spelers en zijn onvoorspelbaar", zegt hij. "We hebben snelheid en fysieke kracht, zijn goed aan de bal en kunnen snel counteren. Ook hebben we voldoende 'lengte' voor spelhervattingen."
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong verwacht dat aanvallend spel beloond wordt op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik heb het gevoel dat het voetbal weer de goede kant op gaat", stelt de middenvelder van Oranje.
4 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten zijn met een klinkende zege aan het WK begonnen. De ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Paraguay (4-1) in het Los Angeles Stadium in Inglewood.
6 uur geledenROME (ANP) - Gianni Infantino heeft zich niet populair gemaakt bij de supporters van de nationale voetbalploeg van Italië. De voorzitter van de FIFA grapte tijdens een interview met het Braziliaanse tv-station CazéTV dat hij het deelnemersveld van het WK misschien maar moet uitbreiden. "Misschien kwalificeert Italië zich wel voor een WK met 64 teams, of misschien gaan we wel naar 228 teams", zei hij. De wereldvoetbalbond heeft overigens 211 leden.
8 uur geleden