Gestaakte derby van Sevilla zonder publiek uitgespeeld
SEVILLA (ANP) - De zaterdag gestaakte bekerwedstrijd tussen Real Betis en Sevilla wordt zondagmiddag zonder publiek uitgespeeld. De stadsderby in het Spaanse bekertoernooi moest enkele minuten voor rust worden stilgelegd, nadat middenvelder Joan Jordán op zijn achterhoofd was geraakt door een voorwerp dat vanuit het publiek werd gegooid. De 27-jarige middenvelder moest voor onderzoek naar het ziekenhuis.
Volgens Sevilla was Jordán "versuft" en heeft hij vermoedelijk een hersenschudding opgelopen. De Spanjaard mocht na het medisch onderzoek terug naar huis en moet in ieder geval 24 uur volledige rust houden. Dat betekent dat Jordán niet kan meedoen in het restant van de wedstrijd.
De Spaanse bond RFEF meldt dat het bekerduel om 16.00 uur wordt hervat bij een stand van 1-1 in Estadio Benito Villamarín. Het stadion van Real Betis moet nu leeg blijven.
Sevilla spreekt op de website van een "gewelddadige en onaanvaardbare daad" van "een persoon die natuurlijk niet de Real Betis-fans of de manier van voetbal in onze stad vertegenwoordigt".
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong heeft Xavi Hernández, de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal, dinsdag welkom geheten. "Ik wil je welkom heten Xavi. We zijn blij dat je hier bent", sprak de directeur topsport van de KNVB tijdens een drukbezochte persconferentie in Zeist.
24 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Het is nog niet bekend of supporters van Feyenoord over twee weken welkom zijn bij het uitduel tegen NEC. De gemeente Nijmegen praat daarover met NEC en voetbalbond KNVB. "Er is nog niks besloten", laat de gemeente dinsdag weten.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij het Eredivisieduel tussen SC Cambuur en FC Twente is zondag geen uitpubliek welkom na het vuurwerkgeweld van Feyenoord-fans in Leeuwarden. Daarbij vielen afgelopen zondag zeven gewonden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Supportersgroep Rotterdam Radicals van Feyenoord vindt dat het vuurwerkgeweld tijdens het uitduel met SC Cambuur zondag wel meeviel. "Mensen op het thuisvak inhaleren wat rook, horen wat knalletjes. Een enkeling zal inderdaad een stukje vuurwerk tegen zich aan hebben gekregen. Ga je niet dood van hoor", schrijft het onderdeel van de harde kern op sociale media. Bij de grootschalige vuurwerkactie raakten zeven toeschouwers van Cambuur gewond.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de eerste speelronde van de Premier League gewonnen bij Fulham. In de West-Londense derby in Craven Cottage werd het 3-2 voor de bezoekers. Door de overwinning staat Chelsea na één speelronde zesde in de Engelse competitie.
18 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft maandagavond drie keer gescoord in de openingswedstrijd van zijn club AS Roma in de Italiaanse competitie. Mede dankzij de doelpunten van de Oranje-international won Roma thuis met 4-0 van Fiorentina en gaat de club na één speelronde aan de leiding in de Serie A.
18 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor, Danilho Doekhi en Tijjani Noslin zijn maandagavond met Lazio goed begonnen aan de Italiaanse competitie. Bij Bologna wonnen ze met hun club uit Rome met 1-0.
19 uur geleden