Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gesprekken tussen Oekraïne en Rusland voortgezet

Gesprekken tussen Oekraïne en Rusland voortgezet

KIEV (ANP) - Oekraïense en Russische delegaties praten dinsdag online verder over beëindiging van de oorlog. Hun vierde gespreksronde begon maandag en wordt volgens deelnemers dinsdag voortgezet.

De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei maandagavond in zijn dagelijkse videoboodschap dat de onderhandelingen "best goed" verlopen, maar voegde toe "dat we het moeten aankijken". Hij bevestigde dat de onderhandelingen dinsdag verder gaan.

Zelenski had maandag op het laatste moment een toespraak tot de Raad van Europa afgezegd wegens dringender zaken. Hij liet niet weten of dat iets met het overleg te maken had, maar zorgde wel voor optimisme over de gesprekken tussen de al bijna drie weken strijdende partijen.

Voorafgaande aan het jongste onlineoverleg spraken Russische onderhandelaars in het weekend over betekenisvolle vooruitgang in de onderhandelingen. En de Oekraïense onderhandelaar Michailo Podoljak stelde tevreden vast dat "de Russen geen ultimatums meer stelden, maar serieus naar onze voorstellen luisteren".

Het eerste overleg tussen de strijdende partijen was op 28 februari in het zuidoosten van Belarus en duurde vijf uur. Daarna zijn vervolgens nog twee overlegrondes geweest. De ministers van Buitenlandse Zaken van de twee landen spraken elkaar donderdag een uurtje in de Turkse badplaats Antalya. Volgens het Russische persbureau TASS zou er nu dagelijks onlineoverleg kunnen komen.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden bij ontploffing tankwagen in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - Bij een explosie van een tankwagen met gas in het oosten van Mexico-Stad, zijn drie mensen overleden. Bijna 70 anderen raakten bij het incident gewond.

2 uur geleden
Stroomstoring Berlijn na 48 uur nog niet voorbij

BERLIJN (ANP) - De grote stroomstoring die Berlijn in de nacht van maandag op dinsdag trof, is na 48 uur nog niet helemaal verholpen. Naar verwachting wordt de stroomvoorziening voor alle getroffen klanten in de loop van donderdag hersteld, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin.

2 uur geleden
Trump: extreemlinks politiek geweld heeft te veel levens geëist

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een video op Truth Social de moord op de Amerikaanse conservatieve influencer Charlie Kirk (31), een "zwarte bladzijde voor Amerika" genoemd.

2 uur geleden
FBI-directeur Patel: verdachte schietpartij Kirk weer vrijgelaten

OREM (ANP) - FBI-directeur Kash Patel heeft in een bericht op X laten weten dat de verdachte die eerder was aangehouden in verband met de moord op de conservatieve Amerikaanse influencer Charlie Kirk, weer is vrijgelaten na verhoor door de politie.

3 uur geleden
Vooraanstaande politici spreken afschuw uit over dood Kirk

N i e u w bericht: reacties van Europese leiders in 5e en 6e alinea

3 uur geleden
VS en Zuid-Korea bespreken nieuwe visumcategorie werknemers

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea en de Verenigde Staten gaan overleggen over het mogelijk instellen van een nieuwe visumcategorie voor Zuid-Koreaanse werknemers. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap op basis van de Zuid-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Cho Hyun.

3 uur geleden
Gouverneur Utah: autoriteiten gaan uit van één dader moord Kirk

OREM (ANP) - Volgens de gouverneur van Utah, Spencer Cox, gaan de autoriteiten ervan uit dat er slechts één persoon betrokken was bij de dodelijke schietpartij op Charlie Kirk op een universiteitscampus in Utah.

3 uur geleden