Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gesprekken over voedingsdeal Unilever vergevorderd

Gesprekken over voedingsdeal Unilever vergevorderd

LONDEN (ANP) - Unilever is in vergevorderde gesprekken over een deal rond zijn divisie voor voedingsmiddelen met zijn Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigt het bedrijf achter Knorr, Hellmann's en Calvé na berichtgeving van The Wall Street Journal. Mogelijk kondigen de bedrijven dinsdag al een overeenkomst aan, maar dit is volgens Unilever niet zeker.

De twee bedrijven werken aan een deal in aandelen en een contant geldbedrag van 15,7 miljard dollar (13,7 miljard euro). Bij een eventuele overeenkomst fuseert een groot deel van Unilevers voedingsmiddelendivisie waarschijnlijk met McCormick.

Het gaat om een transactie die bekendstaat als een 'Reverse Morris Trust'. Daarbij worden voedingsactiviteiten eerst afgesplitst, waarna ze fuseren met McCormick. Het fusiebedrijf geeft vervolgens aandelen uit aan Unilever.

65 procent aandelen

Unilever en zijn aandeelhouders krijgen in dat geval naar verwachting 65 procent van de aandelen van het samengevoegde bedrijf. Dit soort transacties hebben ook belastingvoordelen voor Unilever en zijn aandeelhouders, schrijft het bedrijf.

Door steeds meer afstand te nemen van zijn merken voor etenswaren, wordt Unilever ook steeds minder Nederlands. In 2020 koos het voormalige Nederlands-Britse bedrijf ervoor zich formeel in het Verenigd Koninkrijk te vestigen, maar de voedingstak hield Nederland als vestigingsplaats met een hoofdkantoor in Rotterdam.

Meer groeimogelijkheden

Unilever-topman Fernando Fernandez liet de afgelopen tijd meermaals weten meer groeimogelijkheden te zien bij andere onderdelen van het bedrijf, die bijvoorbeeld verzorgings- en schoonheidsproducten verkopen. In het verleden verkocht Unilever al veel onderdelen van de voedingsmiddelendivisie, waaronder de margarinetak, theemerken en recenter De Vegetarische Slager en Conimex. Ook splitste Unilever zijn ijsjestak af.

McCormick verkoopt onder andere specerijen, kruidenmengsels en sauzen en heeft een jaaromzet van ongeveer 7 miljard dollar. Het bezit onder andere chilisausmerk Cholula en kruidenpastamerk Thai Kitchen. De voedingsmiddelentak van Unilever had vorig jaar een omzet van bijna 13 miljard euro.

Meer uit Financieel

Heineken benoemt koffiebaas Oliveira tot nieuwe topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft Rafael Oliveira benoemd tot nieuwe topman van de bierbrouwer. Hij volgt topman Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. Oliveira is de eerste buitenstaander ooit die topman wordt van Heineken. Tot voor kort was hij de topman van koffie- en theeconcern JDE Peet's, bekend van Douwe Egberts en Pickwick. Daarvoor was hij onder meer actief bij Kraft Heinz Company, onder meer bekend van ketchup, waar hij president internationale markten was.

19 minuten geleden
Verzekeraars betaalden minder aan klimaatschade dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Extreem weer heeft in Nederland vorig jaar voor ruim 155 miljoen euro aan verzekerde schade gezorgd, ongeveer de helft van het bedrag een jaar eerder. Dat blijkt uit de jaarlijkse Klimaatschademonitor van het Verbond van Verzekeraars. Stormen waren in 2025 met meer dan 60 miljoen euro de grootste schadepost, gevolgd door hagelschade van ongeveer 50 miljoen euro.

35 minuten geleden
Waarderingskamer: minder bezwaar tegen WOZ ondanks hogere waarden

DEN HAAG (ANP) - Er zijn minder bezwaren binnengekomen over de WOZ-waarden van woningen. Dat blijkt uit de Staat van de WOZ 2026 van de Waarderingskamer. Dit terwijl woningwaarden gemiddeld stegen.

48 minuten geleden
Kleine stijging verkoop nieuwe auto's in EU in mei

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in mei licht gestegen, waarmee de verkoop voor de vierde maand op rij is toegenomen. Wel zwakte de verkoopgroei af in vergelijking met voorgaande maanden. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA.

1 uur geleden
Meer huishoudens komen moeilijk rond, signaleert Nibud

UTRECHT (ANP) - Steeds meer huishoudens in Nederland komen moeilijk rond. Dat meldt voorlichtingsinstituut Nibud na onderzoek onder ruim 2500 Nederlanders. Ook maken steeds meer mensen zich vrijwel altijd zorgen over hun financiële situatie.

2 uur geleden
Wall Street overwegend lager door verkoopgolf in techsector

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag overwegend lager gesloten. Stevige verliezen bij grote technologiebedrijven, waaronder SpaceX, overschaduwden het optimisme over de voortgang van de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

10 uur geleden
AEX start beursweek met nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is de week begonnen met een nieuw slotrecord. Na een daling aan het eind van vorige week toonden beleggers zich, mede door de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, weer positiever.

14 uur geleden