Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Gesprekken over verkoop hoogovencomplex IJmuiden vlotten niet'

'Gesprekken over verkoop hoogovencomplex IJmuiden vlotten niet'

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen Tata Steel en het Zweedse staalbedrijf SSAB over de verkoop van het hoogovencomplex in IJmuiden en andere Nederlandse activiteiten van Tata vlotten niet echt. Dat schrijft de Zweedse zakenkrant Dagens Industri op basis van ingewijden. De twee grootste aandeelhouders van SSAB zouden sceptisch zijn over de plannen.

Het gaat om Industrivarden en LKAB. Deze aandeelhouders hebben elk meer dan 10 procent van het stemrecht bij SSAB in handen en zijn dus erg machtig. Half november werd bekend dat het Indiase Tata Steel onderhandelt met SSAB over de verkoop van het Nederlandse onderdeel aan de Zweden. Naar verluidt zou SSAB miljarden dollars willen betalen en volgens eerdere geluiden zou de deal mogelijk in januari al rond komen. Maar dat laatste lijkt nu opeens onzeker.

Volgens vakbondsbestuurder Peter Boëseken van CNV zou het jammer zijn als de gesprekken met de Zweden afketsen, want beide partijen passen volgens hem goed bij elkaar. Maar hij benadrukt ook dat in dit soort processen niet te vroeg conclusies moeten wordengetrokken. Onderhandelingen kunnen soms best lang duren, aldus de CNV'er.

Hoog niveau

Ook Cinta Groos, voorzitter van de centrale ondernemingsraad in Nederland van Tata Steel, denkt er zo over. Ze geeft aan dat vorig jaar wellicht ten onrechte het beeld is ontstaan dat de partijen er snel uit zouden komen. "Voor zover wij weten wordt er nog steeds gepraat", zegt ze. Die gesprekken vinden op hoog niveau plaats, tussen de top van Tata in India en het bestuur van SSAB.

Als de twee er uiteindelijk niet uitkomen zorgt dat voor de vestiging in IJmuiden waarschijnlijk voor nieuwe onzekerheid. De overname door SSAB zou de Nederlandse staalactiviteiten eindelijk verlossen van het zwaar verlieslatende Britse deel van Tata Steel. Voormalig minister Eric Wiebes van Economische Zaken stelde eerder ook dat de deal hem wel aantrekkelijk leek. Volgens Groos heeft Tata Steel beloofd de Britse en de Nederlandse tak sowieso van elkaar te scheiden, maar het bedrijf heeft daarover nog geen adviesaanvraag naar de ondernemingsraad gestuurd.

Tata Steel Nederland telt in totaal 13.000 tot 14.000 medewerkers. Die werken niet allemaal in IJmuiden. Elders in het land heeft het bedrijf ook nog vestigingen. Ook andere Tata-locaties op het Europese vasteland horen bij de Nederlandse tak, waarin SSAB geïnteresseerd is. Een woordvoerster van Tata Steel Europe heeft aangegeven over de onderhandelingen met de Zweden niets te kunnen bevestigen en niet in te gaan op speculaties. "Tijdens het proces doen we geen uitspraken, behalve als we echt nieuws te melden hebben", aldus de zegsvrouw.

Meer uit Financieel

Bijna kwart Nederlandse bedrijven gebruikt ICT voor duurzaamheid

DEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de Nederlandse bedrijven maakt gebruik van ICT-oplossingen voor duurzaam materiaalverbruik. Daarmee staat Nederland Europees gezien op de vierde plek, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Eurostat. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld gebruikmaken van software om afval te scheiden of materiaalverspilling tegen te gaan.

18 minuten geleden
WSJ: Energieagentschap stelt grootste olievrijgave ooit voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft voorgesteld om de grootste vrijgave van oliereserves in de geschiedenis te doen om de olieprijzen te verlagen. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van functionarissen.

35 minuten geleden
Groene belegger naar de rechter omdat BP klimaatvoorstel weigert

LONDEN (ANP) - Een collectief voor groene beleggers dreigt in het Verenigd Koninkrijk naar de rechter te stappen, omdat olie- en gasconcern BP hun aandeelhoudersvoorstel niet op de agenda voor de jaarvergadering wil zetten. Volgens klimaatbelegger Follow This druist dat in tegen de aandeelhoudersrechten.

48 minuten geleden
CNV vraagt kabinet om verlaging brandstofaccijns met 20 cent

UTRECHT (ANP) - Het kabinet moet de brandstofaccijns tijdelijk met 20 cent verlagen nu de olieprijzen zo hoog zijn. Deze oproep doet CNV aan het kabinet naar aanleiding van de sterk opgelopen brandstofprijzen door de onrust in het Midden-Oosten.

48 minuten geleden
Onlinebank Revolut kreeg het afgelopen jaar de helft meer klanten

LONDEN (ANP) - Het aantal klanten van onlinebank Revolut in Nederland is het afgelopen jaar met de helft gestegen. De bank heeft in ons land inmiddels 1,5 miljoen particuliere klanten, meldt het bedrijf. Een jaar geleden tikte Revolut nog de 1 miljoen aan.

48 minuten geleden
Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

6 uur geleden
Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

6 uur geleden