Gesprekken over toekomst Harry en Meghan verlopen goed
LONDEN (ANP/RTR) - De gesprekken over hoe het in de toekomst verder moet met prins Harry en zijn vrouw Meghan Markle verlopen goed. Dat laat een bron binnen het Britse koningshuis zaterdag weten. De hertog en hertogin van Sussex kondigden woensdag aan een deel van de officiële taken voor het Britse koningshuis neer te leggen. Die beslissing leidt tot veel ophef, omdat het uiterst ongebruikelijk is.
Vrijdag zijn achter gesloten deuren gesprekken gevoerd over de afhandeling. Die gesprekken "zijn goed verlopen", aldus de bron. De verwachting is dat er binnen enkele dagen een akkoord ligt. Het is nog onduidelijk wat de rol blijft voor voor de prins en zijn vrouw binnen het Britse koningshuis.
Er is grote kritiek op de handelswijze van Harry en Meghan. Het stel, dat in 2018 trouwde, zou koningin Elizabeth en andere leden van de koninklijke familie van tevoren niet hebben ingelicht over hun besluit.
Harry en Meghan willen hun tijd verdelen tussen het Verenigd Koninkrijk en Noord-Amerika.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
1 minuut geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
3 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
48 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán is door voorzitter van de EU-leiders António Costa terechtgewezen. In een brief aan Orbán schrijft Costa dat leiders gebonden zijn aan hun besluit, als daarover consensus is bereikt. De EU-leiders zijn in december unaniem akkoord gegaan met een lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. De Hongaarse premier blokkeert dit nu. Dat kan niet, stelt Costa. Hij roept Orbán op zijn blokkade tegen de lening op te heffen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Sinds het begin van dit jaar zijn er zeker 606 migranten omgekomen in de Middellandse Zee, meldt de VN-migratieorganisatie IOM. Sinds het agentschap cijfers hierover begon bij te houden in 2014 zijn er niet eerder zoveel doden gevallen aan het begin van het jaar.
3 uur geleden