Gesprekken over terugkeer Formule 1-race in Zuid-Afrika
BAKOE (ANP) - De leiding van de Formule 1 is deze week in Zuid-Afrika voor gesprekken over een terugkeer van de Grand Prix. Dat zal mogelijk al in 2023 gebeuren, meldt het goed ingevoerde Autosport.com.
De Formule 1 kan zich verheugen in grote belangstelling van circuits om een race te organiseren en het is geen geheim dat de koningsklasse vanwege het mondiale karakter graag een race in Afrika wil. De Fransman Alain Prost was in 1993 de laatste winnaar op het circuit Kyalami nabij Johannesburg.
De Formule 1 telt dit jaar 22 races. Dat zouden er 23 zijn geweest als Rusland vanwege de oorlog met Oekraïne niet van de kalender was geschrapt. Volgend jaar kan de kalender nog verder uitdijen, aangezien ook al is voorzien in toegevoegde races in Las Vegas en Qatar. Het circuit in Shanghai in China heeft ook nog een contract, maar door het coronavirus is het onduidelijk of daar volgend jaar een race kan doorgaan.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
11 minuten geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
1 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
2 uur geledenBENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.
3 uur geledenBORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.
4 uur geleden