Gesprekken over staakt-het-vuren zitten volgens Hamas in impasse
CAÏRO (ANP/RTR) - Twee leiders van Hamas zeggen dat de onderhandelingen met Israël over een staakt-het-vuren in een impasse zitten. Osama Hamdan zei donderdag tijdens een persconferentie dat er geen vooruitgang meer is geboekt, ondanks "flexibiliteit" van zijn groepering.
Volgens een andere leider van Hamas, die persagentschap Reuters niet bij naam noemt, heeft Egypte een nieuw voorstel gedaan voor een staakt-het-vuren, maar bevat het voorstel geen nieuwe elementen die een verschil kunnen maken.
Beide leiders verwijzen naar Israël als dwarsligger. Hamdan zei dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu obstakels plaatst die een akkoord verhinderen. Hij stelt ook dat de premier niet geïnteresseerd is in de vrijlating van de gijzelaars.
Volgens de andere leider is het huidige voorstel "een voortzetting van de koppige Israëlische positie", waardoor Hamas het niet kan accepteren. Hij zegt dat Amerikaanse en Egyptische onderhandelaars op dit moment vooral "het onderhandelingsproces in leven willen houden".
Israël gaf eerder aan dat het een tijdelijk staakt-het-vuren overweegt als daar tegenover de vrijlating van alle gijzelaars staat. Hamas wil de gijzelaars alleen vrijlaten als het tot een permanent staakt-het-vuren komt.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP/DPA) - In Istanbul is het proces begonnen tegen de oud-burgemeester van die stad, Ekrem İmamoğlu. Het Turkse OM heeft 142 aanklachten tegen de voornaamste rivaal van president Erdogan ingediend, onder meer voor het leiden van een criminele organisatie, omkoping en witwassen. Hem hangt 2000 jaar cel boven het hoofd. Naast İmamoğlu staan meer dan vierhonderd mensen terecht, van wie er meer dan honderd net als İmamoğlu in voorarrest zitten. Onder anderen İmamoğlu's advocaat, woordvoerder en enkele journalisten staan terecht.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet kritisch kijken of haar besluitvorming over het buitenlandbeleid nog wel houdbaar is in het licht van alle geopolitieke spanningen, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
13 minuten geledenBEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
9 uur geleden