Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gesprekken over staakt-het-vuren zitten volgens Hamas in impasse

Gesprekken over staakt-het-vuren zitten volgens Hamas in impasse

CAÏRO (ANP/RTR) - Twee leiders van Hamas zeggen dat de onderhandelingen met Israël over een staakt-het-vuren in een impasse zitten. Osama Hamdan zei donderdag tijdens een persconferentie dat er geen vooruitgang meer is geboekt, ondanks "flexibiliteit" van zijn groepering.

Volgens een andere leider van Hamas, die persagentschap Reuters niet bij naam noemt, heeft Egypte een nieuw voorstel gedaan voor een staakt-het-vuren, maar bevat het voorstel geen nieuwe elementen die een verschil kunnen maken.

Beide leiders verwijzen naar Israël als dwarsligger. Hamdan zei dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu obstakels plaatst die een akkoord verhinderen. Hij stelt ook dat de premier niet geïnteresseerd is in de vrijlating van de gijzelaars.

Volgens de andere leider is het huidige voorstel "een voortzetting van de koppige Israëlische positie", waardoor Hamas het niet kan accepteren. Hij zegt dat Amerikaanse en Egyptische onderhandelaars op dit moment vooral "het onderhandelingsproces in leven willen houden".

Israël gaf eerder aan dat het een tijdelijk staakt-het-vuren overweegt als daar tegenover de vrijlating van alle gijzelaars staat. Hamas wil de gijzelaars alleen vrijlaten als het tot een permanent staakt-het-vuren komt.

Meer uit Buitenland

VK en Frankrijk beleggen Hormuz-top over plannen voor heropening

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.

36 minuten geleden
Schip dat Iran verliet beschoten in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.

1 uur geleden
Oekraïne heropent Russische oliepijpleiding binnen paar uur

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.

1 uur geleden
Kyiv vraagt Turkije om top met Poetin en Zelensky te organiseren

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.

2 uur geleden
Trump: Iran stort financieel in door sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.

3 uur geleden
Dode in Libanon door Israëlische aanval, ondanks bestand

BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.

3 uur geleden
Scheepvaartmonitor: Iran beschiet opnieuw containerschip

TEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.

4 uur geleden