Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gesprekken over staakt-het-vuren zitten volgens Hamas in impasse

Gesprekken over staakt-het-vuren zitten volgens Hamas in impasse

CAÏRO (ANP/RTR) - Twee leiders van Hamas zeggen dat de onderhandelingen met Israël over een staakt-het-vuren in een impasse zitten. Osama Hamdan zei donderdag tijdens een persconferentie dat er geen vooruitgang meer is geboekt, ondanks "flexibiliteit" van zijn groepering.

Volgens een andere leider van Hamas, die persagentschap Reuters niet bij naam noemt, heeft Egypte een nieuw voorstel gedaan voor een staakt-het-vuren, maar bevat het voorstel geen nieuwe elementen die een verschil kunnen maken.

Beide leiders verwijzen naar Israël als dwarsligger. Hamdan zei dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu obstakels plaatst die een akkoord verhinderen. Hij stelt ook dat de premier niet geïnteresseerd is in de vrijlating van de gijzelaars.

Volgens de andere leider is het huidige voorstel "een voortzetting van de koppige Israëlische positie", waardoor Hamas het niet kan accepteren. Hij zegt dat Amerikaanse en Egyptische onderhandelaars op dit moment vooral "het onderhandelingsproces in leven willen houden".

Israël gaf eerder aan dat het een tijdelijk staakt-het-vuren overweegt als daar tegenover de vrijlating van alle gijzelaars staat. Hamas wil de gijzelaars alleen vrijlaten als het tot een permanent staakt-het-vuren komt.

Meer uit Buitenland

Ministerie: Iran komt later met reactie op voorgesteld vredesplan

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

27 minuten geleden
Iran: inlichtingenchef Khademi gedood bij luchtaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.

1 uur geleden
Bron: Iran wil Straat van Hormuz bij bestand nog niet openen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.

2 uur geleden
Pakistan presenteert plan voor bestand aan Iran en VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.

3 uur geleden
Artemis II-missie bereikt invloedssfeer van de maan

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.

4 uur geleden
Iran meldt doden bij aanvallen op woningen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.

5 uur geleden
President Zuid-Korea betuigt spijt over drone richting noorden

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.

7 uur geleden