Gesprekken over staakt-het-vuren zitten volgens Hamas in impasse
CAÏRO (ANP/RTR) - Twee leiders van Hamas zeggen dat de onderhandelingen met Israël over een staakt-het-vuren in een impasse zitten. Osama Hamdan zei donderdag tijdens een persconferentie dat er geen vooruitgang meer is geboekt, ondanks "flexibiliteit" van zijn groepering.
Volgens een andere leider van Hamas, die persagentschap Reuters niet bij naam noemt, heeft Egypte een nieuw voorstel gedaan voor een staakt-het-vuren, maar bevat het voorstel geen nieuwe elementen die een verschil kunnen maken.
Beide leiders verwijzen naar Israël als dwarsligger. Hamdan zei dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu obstakels plaatst die een akkoord verhinderen. Hij stelt ook dat de premier niet geïnteresseerd is in de vrijlating van de gijzelaars.
Volgens de andere leider is het huidige voorstel "een voortzetting van de koppige Israëlische positie", waardoor Hamas het niet kan accepteren. Hij zegt dat Amerikaanse en Egyptische onderhandelaars op dit moment vooral "het onderhandelingsproces in leven willen houden".
Israël gaf eerder aan dat het een tijdelijk staakt-het-vuren overweegt als daar tegenover de vrijlating van alle gijzelaars staat. Hamas wil de gijzelaars alleen vrijlaten als het tot een permanent staakt-het-vuren komt.
Meer uit Buitenland
SHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. Twee vrouwen zijn bij de schietpartij gewond geraakt.
4 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.
59 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
4 uur geleden