Gesprekken over staakt-het-vuren zitten volgens Hamas in impasse
CAÏRO (ANP/RTR) - Twee leiders van Hamas zeggen dat de onderhandelingen met Israël over een staakt-het-vuren in een impasse zitten. Osama Hamdan zei donderdag tijdens een persconferentie dat er geen vooruitgang meer is geboekt, ondanks "flexibiliteit" van zijn groepering.
Volgens een andere leider van Hamas, die persagentschap Reuters niet bij naam noemt, heeft Egypte een nieuw voorstel gedaan voor een staakt-het-vuren, maar bevat het voorstel geen nieuwe elementen die een verschil kunnen maken.
Beide leiders verwijzen naar Israël als dwarsligger. Hamdan zei dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu obstakels plaatst die een akkoord verhinderen. Hij stelt ook dat de premier niet geïnteresseerd is in de vrijlating van de gijzelaars.
Volgens de andere leider is het huidige voorstel "een voortzetting van de koppige Israëlische positie", waardoor Hamas het niet kan accepteren. Hij zegt dat Amerikaanse en Egyptische onderhandelaars op dit moment vooral "het onderhandelingsproces in leven willen houden".
Israël gaf eerder aan dat het een tijdelijk staakt-het-vuren overweegt als daar tegenover de vrijlating van alle gijzelaars staat. Hamas wil de gijzelaars alleen vrijlaten als het tot een permanent staakt-het-vuren komt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.
16 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
5 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
7 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
9 uur geleden