Gesprekken over extra steun aan ondernemers lopen nog
DEN HAAG (ANP) - Gesprekken tussen het ministerie van Economische Zaken en branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN) en werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland over extra coronasteun aan ondernemers lopen nog, laten de ondernemersorganisaties weten. De organisaties riepen eerder op tot extra steun en zetten vooral in op ondernemers die steeds tussen wal en schip vielen bij de steunmaatregelen.
"We zijn nu vooral bezig met 'schrijnende' gevallen', ondernemers die om verschillende redenen volledig buiten de boot vallen. Het zou goed zijn als voor deze ondernemers ook meer maatwerk bezig is", zegt een woordvoerder van VNO-NCW.
Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland pleitten eerder al voor het weer opengooien van de samenleving. Volgens de organisaties gelden er in Nederland strengere regels dan in andere landen. Daarnaast zijn de reserves van ondernemers in sectoren als de horeca en de evenementen volledig uitgeput, stelden ze eerder.
KHN zegt nog steeds "volop in gesprek" te zijn met de overheid over compensatie en aanvullende steun in de vorm van maatwerk voor horecabedrijven. "Maatwerk, schuldsanering en het versterken van het eigen vermogen is noodzakelijk én onvermijdelijk. KHN roept het kabinet daarom op om de horeca langer en gerichter financieel te steunen", zo luidt het commentaar.
Ook loopt er nog een bodemprocedure van KHN tegen de staat. Volgens KHN dekken de loonsteun en lastenverlichtingsregeling "bij lange na niet" alle vaste lasten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
6 minuten geledenHAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland open. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
56 minuten geledenKAUB (ANP) - Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt deze week tot een zeer laag niveau. De waterstanden in de Rijn in Duitsland zijn weer gezakt door de aanhoudende droogte.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom gaat onderzoek doen naar de leeftijdschecks bij pornowebsite Pornhub. Daarbij kijkt Ofcom of Pornhub voldoet aan zijn wettelijke verplichtingen om te voorkomen dat minderjarigen porno te zien krijgen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Investeringen in kunstmatige intelligentie helpen de wereldeconomie dit jaar iets beter op koers te blijven dan verwacht. Tegelijkertijd blijken de hoge energiekosten hardnekkiger dan gedacht, waardoor 2027 er minder gunstig uitziet. Dat staat in een rapport van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO).
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Chinese autofabrikanten winnen steeds meer terrein op de Europese automarkt. Ze lokken kopers die nog twijfelen over een volledig elektrische auto met betaalbaardere hybride voertuigen. Merken zoals BYD, MG en Xpeng waren vorige maand goed voor een recordmarktaandeel van bijna 12 procent, heeft het Duitse onderzoeksbureau Dataforce becijferd.
5 uur geleden