Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gesprekken met Oeganda over terugkeercentrum vergevorderd

Gesprekken met Oeganda over terugkeercentrum vergevorderd

DEN HAAG (ANP) - De gesprekken met Oeganda om daar een terugkeercentrum voor afgewezen asielzoekers te realiseren zijn "constructief en vergevorderd", laat een woordvoerder van minister David van Weel (Asiel en Migratie, VVD) weten. Hij hoopt deze week in New York met zijn Oegandese collega verdere afspraken te maken, bevestigt een ingewijde berichtgeving van RTL Nieuws.

Ze zouden daar dan een intentieverklaring ondertekenen waarin afspraken staan over de verdere verkenning van de juridische en praktische uitwerking van het plan. Het moet gezien worden als een "tussenstap", aldus een bron. Vorige maand meldde een Oegandese functionaris dat het land een akkoord had gesloten met de VS over de opname van uitgeprocedeerde asielzoekers.

Er wordt al langer aan het plan voor een terugkeerhub in Oeganda gewerkt. In oktober vorig jaar besprak toenmalig minister Reinette Klever (Ontwikkelingshulp, PVV) het plan tijdens een bezoek aan Oeganda. Afgewezen asielzoekers uit landen rond Oeganda zouden dan worden opgevangen in het Oost-Afrikaanse land, waar het niet goed gesteld is met de mensenrechten.

Klein beginnen

In juli zei minister Eddy van Hijum, die toen nog verantwoordelijk was voor Asiel en Migratie, dat de voorwaarden waaronder een terugkeercentrum juridisch mogelijk is en ook gaat werken nog werden uitgezocht. "Het moet aan internationale standaarden voldoen en je moet ook niet in strijd met verdragen handelen", zei de NSC-minister toen na afloop van een EU-overleg.

Als het zover komt, zal het klein beginnen met enkele tientallen afgewezen asielzoekers in de terugkeerhub, was de verwachting van Van Hijum. Bij de uitwerking van de plannen zijn naast Nederlandse en Oegandese ambtenaren ook de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM), de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR en Europese agentschappen betrokken.

Meer uit Politiek

Jetten wil 'financiële puzzel' dinsdag grotendeels klaar hebben

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil het financiële deel van de formatiegesprekken met CDA en VVD dinsdag "voor een groot deel" voor elkaar hebben. In januari wil Jetten ook met andere partijen praten.

1 dag geleden
Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht

DEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.

4 dagen geleden
Geen hogere rekengrens stikstofuitstoot per 1 januari

DEN HAAG (ANP) - Het gaat niet lukken om per 1 januari 2026 een soepelere stikstofgrens te regelen, zei demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) na afloop van de ministerraad. Haar partij wilde graag de waarde verhogen vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is, maar de plannen hiervoor moeten nog verder worden uitgewerkt. Wiersma hoopt dit "zo snel mogelijk" te kunnen doen, maar kan nog niet zeggen wanneer het wel kan.

5 dagen geleden
Schiphol mag van kabinet twee jaar door zonder natuurvergunning

DEN HAAG (ANP) - Luchthaven Schiphol mag nog twee jaar door zonder natuurvergunning. Dat heeft de ministerraad vrijdag besloten. In juni vernietigde de rechtbank in Den Haag de natuurvergunning van de nationale luchthaven, omdat deze niet zorgvuldig was voorbereid en gemotiveerd.

5 dagen geleden
Wiersma geeft gehoor aan Kamer, geen versoepeling uitrijden mest

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) geeft gehoor aan een motie van de Tweede Kamer, die haar oproept voorlopig geen regels te versoepelen voor het uitrijden van mest. Wiersma zei dat vrijdag na afloop van de ministerraad.

5 dagen geleden
Staatssecretaris: voldoende voor Nederlands niet verplicht maken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Koen Becking (voortgezet onderwijs) wil een voldoende voor het vak Nederlands niet verplicht stellen om een middelbare schooldiploma te kunnen halen. De VVD-bewindsman schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat die verplichting ten koste kan gaan van de bredere taalontwikkeling van leerlingen.

5 dagen geleden
Wiersma bespreekt mestmotie in kabinet, 'Kamer hoogste orgaan'

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil voorafgaand aan de ministerraad nog niet zeggen wat ze gaat doen met een Kamermotie die haar vraagt verregaande mestplannen te pauzeren. Wel benadrukt zij dat de Kamer "het hoogste orgaan" is in Nederland. "Die kan moties aannemen, en dat is ook gebeurd. Wij gaan in het kabinet kijken hoe we daarmee omgaan."

5 dagen geleden