Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gesprekken landbouwakkoord opgeschort op verzoek van LTO

Gesprekken landbouwakkoord opgeschort op verzoek van LTO

DEN HAAG (ANP) - De gesprekken over het landbouwakkoord die woensdag in Den Haag werden gevoerd zijn op verzoek van LTO opgeschort. Het kabinet gaat nu direct met de landbouworganisatie praten, zegt LTO-voorzitter Sjaak van der Tak. Dat gesprek vindt woensdagavond al plaats. Van der Tak noemt het gesprek heel belangrijk.

Volgens Van der Tak wilde LTO meer toelichting hebben op een aantal stukken. Daarop wilde minister Piet Adema van Landbouw dat dit met meerdere leden van het kabinet zou worden besproken. Daarop vroeg LTO om de gesprekken aan de hoofdtafel dan tijdelijk te pauzeren.

Onderwerpen die nog op tafel liggen zijn onder meer de grondgebondenheid, perspectief voor de boeren en de PAS-melders. Dat zijn boeren die eerder geen vergunning nodig hadden voor hun stikstofuitstoot, maar sinds een rechterlijke uitspraak uit 2019 toch weer wel. "Het gaat ook over de richting en dat de boer het stuur weer in handen krijgt op basis van een ander systeem van landbouw dan we vandaag gewend zijn."

Eerder had LTO een deadline gesteld voor een landbouwakkoord van 21 juni. Die datum geldt nog steeds, aldus Van der Tak. Maar de gesprekken zijn nog niet geklapt, stelt de LTO-voorzitter. "Maar het landbouwakkoord moet een bepaalde richting opgaan, wat ons betreft."

Meer uit Politiek

Nederland zoekt met Duitsland naar gastlanden voor terugkeerhub

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.

1 uur geleden
Boekholt over interview: had woorden zorgvuldiger moeten kiezen

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) had haar woorden "zorgvuldiger moeten kiezen" toen ze het in The Guardian had over manieren om stroomgebruik tijdens piekuren te beperken. Met name een uitspraak over douchemuntjes zorgde woensdag voor kritiek uit de Tweede Kamer. Haar uitspraken hebben voor "verwarring" gezorgd, schrijft de D66-minister. "Daar trek ik lering uit."

2 uur geleden
Kabinet kan nog niet zeggen wanneer het energiemaatregelen treft

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.

16 uur geleden
Partijen vallen FVD aan op vriendelijke houding Iran en Rusland

DEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.

17 uur geleden
Minister Sjoerdsma gaat op handelsmissie naar China

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.

17 uur geleden
Defensie geeft excuses en compensatie na aanval op Mosul

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.

19 uur geleden
Linkse partijen willen dat olieconcerns betalen voor energiesteun

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.

20 uur geleden