Gesprekken landbouwakkoord opgeschort op verzoek van LTO
DEN HAAG (ANP) - De gesprekken over het landbouwakkoord die woensdag in Den Haag werden gevoerd zijn op verzoek van LTO opgeschort. Het kabinet gaat nu direct met de landbouworganisatie praten, zegt LTO-voorzitter Sjaak van der Tak. Dat gesprek vindt woensdagavond al plaats. Van der Tak noemt het gesprek heel belangrijk.
Volgens Van der Tak wilde LTO meer toelichting hebben op een aantal stukken. Daarop wilde minister Piet Adema van Landbouw dat dit met meerdere leden van het kabinet zou worden besproken. Daarop vroeg LTO om de gesprekken aan de hoofdtafel dan tijdelijk te pauzeren.
Onderwerpen die nog op tafel liggen zijn onder meer de grondgebondenheid, perspectief voor de boeren en de PAS-melders. Dat zijn boeren die eerder geen vergunning nodig hadden voor hun stikstofuitstoot, maar sinds een rechterlijke uitspraak uit 2019 toch weer wel. "Het gaat ook over de richting en dat de boer het stuur weer in handen krijgt op basis van een ander systeem van landbouw dan we vandaag gewend zijn."
Eerder had LTO een deadline gesteld voor een landbouwakkoord van 21 juni. Die datum geldt nog steeds, aldus Van der Tak. Maar de gesprekken zijn nog niet geklapt, stelt de LTO-voorzitter. "Maar het landbouwakkoord moet een bepaalde richting opgaan, wat ons betreft."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "Het kabinet heeft vanavond een stap naar voren gezet en daar ben ik heel blij mee." Dat zei voorzitter Sharon Dijksma van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) maandag na spoedoverleg met het kabinet over de recente rellen bij opvanglocaties voor asielzoekers. In onder meer Loosdrecht liepen betogingen tegen de komst van asielzoekers uit de hand.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower, die vorige week zei dat Palestijnse vluchtelingen die vanuit Griekenland zijn gekomen "met maximaal geweld" moeten worden tegengehouden bij de grens, moet voor premier Rob Jetten (D66) steviger afstand nemen van die uitspraken. Markuszower nuanceerde zijn oproep tot geweld, maar bleef achter de strekking staan. Tot die tijd zal Markuszower, die samen met andere PVV-afsplitsers zeven zetels heeft in de Tweede Kamer, niet "vooraan in de rij staan om als partner mee samen te werken".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil samen met gemeenten meer inzetten op "maatwerk" in lokale asielopvang, zei premier Rob Jetten (D66) na afloop van overleg met bestuurders uit gemeenten en provincies. Een speciaal "vliegend team" moet gemeenten ondersteunen die nu nog niet voldoende capaciteit hebben om hun aandeel aan vluchtelingen op te vangen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen geld gevonden voor een nieuw, innovatief sirenesysteem en daarmee zal vanaf 2028 een einde komen aan het maandelijkse luchtalarm. Dat schrijft minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) maandag aan de Tweede Kamer.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na The Rights Forum heeft ook de Turkse arbeidersvereniging HTIB aangekondigd aangifte te doen tegen Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) naar aanleiding van zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers. Die zetten volgens de organisatie aan tot haat en geweld.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De gevolgen van de blokkade van de Straat van Hormuz zijn "enorm" en minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking) maakt zich daar "hele grote zorgen over". Hij vindt dat de EU proactiever moet zijn. Zo verwacht hij meer coördinatie van de EU om ervoor te zorgen dat de lidstaten meer gaan doen, zei hij na afloop van een vergadering met zijn EU-collega's in Brussel. Als eerste noemt hij daarbij het tonen van solidariteit met vluchtelingen en ontheemden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ProVeenendaal heeft maandag namens een groep lokale Pro-partijen bij de Raad van State gepleit tegen de nieuwe naam van GroenLinks-PvdA. De fusiepartij is omgedoopt tot Progressief Nederland, kortweg PRO. De lokale partijen zeggen nu al last te hebben van naamsverwarring. De Kiesraad vindt het aan de lokale centrale stembureaus om hierover te oordelen bij de volgende gemeenteraadsverkiezingen in 2030.
14 uur geleden