Gesprekken landbouwakkoord opgeschort op verzoek van LTO
DEN HAAG (ANP) - De gesprekken over het landbouwakkoord die woensdag in Den Haag werden gevoerd zijn op verzoek van LTO opgeschort. Het kabinet gaat nu direct met de landbouworganisatie praten, zegt LTO-voorzitter Sjaak van der Tak. Dat gesprek vindt woensdagavond al plaats. Van der Tak noemt het gesprek heel belangrijk.
Volgens Van der Tak wilde LTO meer toelichting hebben op een aantal stukken. Daarop wilde minister Piet Adema van Landbouw dat dit met meerdere leden van het kabinet zou worden besproken. Daarop vroeg LTO om de gesprekken aan de hoofdtafel dan tijdelijk te pauzeren.
Onderwerpen die nog op tafel liggen zijn onder meer de grondgebondenheid, perspectief voor de boeren en de PAS-melders. Dat zijn boeren die eerder geen vergunning nodig hadden voor hun stikstofuitstoot, maar sinds een rechterlijke uitspraak uit 2019 toch weer wel. "Het gaat ook over de richting en dat de boer het stuur weer in handen krijgt op basis van een ander systeem van landbouw dan we vandaag gewend zijn."
Eerder had LTO een deadline gesteld voor een landbouwakkoord van 21 juni. Die datum geldt nog steeds, aldus Van der Tak. Maar de gesprekken zijn nog niet geklapt, stelt de LTO-voorzitter. "Maar het landbouwakkoord moet een bepaalde richting opgaan, wat ons betreft."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.
6 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil optreden als migranten ten onrechte een verblijfsvergunning hebben gekregen door fraude te plegen met de erkenning van het ouderschap van een kind. Als zij hierop worden betrapt, beloofde de CDA-bewindsman tijdens het wekelijkse vragenuur om hun verblijfsvergunning in te trekken, ook als zij die al langere tijd hebben.
21 uur geleden