Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gesprekken in Doha en Caïro over bestand Gaza en vrijlatingen

Gesprekken in Doha en Caïro over bestand Gaza en vrijlatingen

DOHA/CAÏRO (ANP/RTR) - De directeur van de CIA, Bill Burns, spreekt woensdag volgens media met de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman al-Thani over een bestand in de Gazastrook. De Amerikaanse regering zou graag zien dat er een akkoord komt voor het einde van de ambtstermijn van president Joe Biden. Qatar en Egypte bemiddelen al geruime tijd om tot een bestand in de Gazastrook te komen. In Caïro wordt woensdag verder overlegd.

Volgens zegslieden van de Palestijnse beweging Hamas en volgens Israëlische regeringsfunctionarissen heerst er deze week optimisme over de mogelijkheid snel tot een akkoord te komen. Dat zou een bestand inhouden, de vrijlating van Israëlische gijzelaars door Hamas en de vrijlating van Palestijnse gevangenen door Israël.

Ondertussen gaan de vrijwel dagelijkse Israëlische aanvallen op de Gazastrook door en zijn er in de nacht van dinsdag op woensdag volgens medische hulpverleners zeker zestien Palestijnen omgekomen. Zo zijn volgens meldingen van de nieuwszender Al Jazeera een ziekenhuis in het noorden van de Gazastrook en, zuidelijker, een tent in Deir al-Balah getroffen. Sinds oktober vorig jaar zijn er meer dan 45.000 Palestijnen in de Gazastrook gedood en raakten er meer dan 107.000 gewond. De meeste slachtoffers zijn vrouwen en minderjarigen.

De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft ook gezegd dat er een snel akkoord kan komen, maar hij voegde eraan toe dat Israël de hele Gazastrook volkomen gaat controleren wanneer Hamas verslagen is. Het zal volgens hem net zo worden als de bezette Westelijke Jordaanoever. Hamas heeft in eerdere onderhandelingen telkens de terugtrekking van Israëlische troepen geëist. De beweging gaat ervan uit dat er een akkoord wordt bereikt "als de bezetters (Israël) niet weer op het laatste moment met nieuwe voorwaarden komen".

Meer uit Buitenland

President: geen aanvallen op landen die Iran niet beschieten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.

36 minuten geleden
Israëlisch leger meldt meer Iraanse raketaanvallen

TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.

1 uur geleden
Spoedoverleg Arabische Liga over aanvallen op lidstaten

CAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.

1 uur geleden
Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

2 uur geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

2 uur geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

2 uur geleden
Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

5 uur geleden