
Gesprekken FIA en Red Bull over budgetoverschrijding uitgesteld
AUSTIN (ANP/RTR) - De affaire rond de budgetoverschrijding van Formule 1-renstal Red Bull wordt niet meer afgehandeld tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De gesprekken tussen het team van wereldkampioen Max Verstappen en de internationale autosportfederatie FIA zijn opgeschort vanwege het overlijden van Red Bull-eigenaar Dieter Mateschitz. Red Bull gaf in een korte verklaring aan dat de deadline voor een mogelijk akkoord is verlengd en de gesprekken ergens in het midden van volgende week worden hervat.
De FIA bracht ruim twee weken geleden naar buiten dat Red Bull in het jaar 2021 meer geld had uitgegeven dan was toegestaan volgens het kostenplafond van 145 miljoen dollar. Het gaat om een 'kleine' overschrijding en dat betekent minder dan 5 procent. De renstal kan daarvoor wel gestraft worden en heeft inmiddels een schikkingsvoorstel ontvangen.
De budgetoverschrijding leidde tot veel rumoer bij de andere teams, die wel keurig binnen het budget zijn gebleven. Teams als Mercedes, Ferrari en McLaren riepen de FIA de afgelopen periode op om zware straffen op te leggen bij overschrijding van het budgetplafond. Zak Brown, de teambaas van McLaren, stuurde zelfs een brief naar de FIA met die oproep.
Teambaas Christian Horner van Red Bull blijft volhouden dat het team niets verkeerd heeft gedaan en dat Red Bull voor de uitgaven aan de ontwikkeling van de auto's het budget niet heeft overschreden. "We hebben hoe dan ook geen enkel voordeel gehad", zei de Brit, die hoopte dit weekeinde in gesprekken met FIA-baas Mohammed Bin Sulayem tot een oplossing te komen. Horner wilde niet zeggen hoeveel geld Red Bull te veel heeft uitgegeven en welk schikkingsvoorstel Red Bull heeft gekregen, maar beloofde volledige transparantie zodra een akkoord is bereikt.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Femke Bol is "heel erg trots" op haar gouden medaille op de 400 meter horden op de WK atletiek. "De start van de race is altijd moeilijk voor mij, maar ik ken mijn sterke punten", zei Bol tijdens een flashinterview in Tokio. "We hebben heel hard gewerkt hiervoor en uiteindelijk was het een comfortabele overwinning."
52 minuten geledenTOKIO (ANP) - De Amerikaan Noah Lyles is voor de vierde keer wereldkampioen op de 200 meter geworden. Hij liep een tijd van 19,52 en bleef zijn landgenoot Kenneth Bednarek 0,06 seconden voor. Het brons voor de Jamaicaan Bryan Levell in 19.64.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de zesde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 reed in zijn Red Bull een tijd van 1.41,902. De Brit Lewis Hamilton noteerde in zijn Ferrari verrassend de snelste tijd (1.41,293) op het stratencircuit van Bakoe. Diens teamgenoot Charles Leclerc was de op één na snelste. George Russell van Mercedes reed de derde tijd.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is nu samen met Sifan Hassan de beste Nederlandse atlete ooit op de WK atletiek. Ze voeren samen de eeuwige ranglijst aan met zes medailles.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol heeft voor de tweede keer op rij de wereldtitel veroverd op de 400 meter horden. De 25-jarige Amersfoortse liep in een uitverkocht Japan National Stadium naar het goud in een tijd van 51,54, de beste tijd van dit jaar.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Synchroonzwemsters Noortje en Bregje de Brouwer beëindigen hun carrière. De 26-jarige tweelingzussen wonnen vorig jaar bij de Olympische Spelen in Parijs de bronzen medaille in de categorie duet. Het was de eerste Nederlandse medaille ooit in die discipline.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros is met een achillespeesblessure uitgestapt op de 5000 meter bij de WK atletiek in Tokio. Hij lag in zijn serie met nog ongeveer een kilometer te gaan op de tweede plaats toen hij ineens inhield. De 20-jarige atleet ging vervolgens zitten op de atletiekbaan van het Japan National Stadium, om kort daarna het stadion te verlaten.
2 uur geleden