Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gesprekken EU en China over importheffingen 'constructief'

Gesprekken EU en China over importheffingen 'constructief'

BRUSSEL (ANP/AFP) - De gesprekken tussen de Europese Unie en de Chinese minister van Handel over de hoge invoerheffingen voor Chinese elektrische auto's zijn "constructief" verlopen. Dat zei Eurocommissaris voor Handel Valdis Dombrovskis na een ontmoeting met minister Wang Wentao in Brussel. Volgens Dombrovskis is afgesproken dat die gesprekken "intensiever" worden om zo een oplossing te vinden voor het conflict.

Brussel beschuldigt China ervan autobouwers staatssteun te geven waardoor de Europese markt wordt overspoeld met goedkope auto's. Daardoor worden Europese autobouwers benadeeld, aldus de EU. De extra importheffingen voor elektrische auto's van Chinese makelij komen bovenop bestaande invoertarieven voor de voertuigen. Als China niet bereid is overheidssubsidies te verlagen, worden de extra importheffingen voor vijf jaar van kracht.

China heeft al gezegd onderzoek te doen naar het dumpen van varkensvlees uit Europa op de Chinese markt, wat kan betekenen dat er heffingen komen op varkensvlees uit de EU. Ook wordt het dumpen van Europese zuivelproducten op de Chinese markt onderzocht.

De Spaanse premier verklaarde vorige week nog dat er een compromis moet komen, want anders dreigt volgens hem een handelsoorlog tussen de EU en China. Ook in Duitsland is er weerstand tegen de heffingen. Zo is de Duitse auto-industrie bezorgd over tegenmaatregelen van China rond Europese auto's.

Meer uit Financieel

S&P 500 op Wall Street sluit voor het eerst boven de 7800 punten

NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.

15 minuten geleden
Kledingsite ASOS bevestigt 'ongeautoriseerde' melding aan klanten

LONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.

1 uur geleden
Onderzoek legt kwetsbaarheid wind- en zonneparken Nederland bloot

DEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.

1 uur geleden
Teksten van ChatGPT krijgen onzichtbaar watermerk in EU

SAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.

2 uur geleden
AEX-index scherpt record verder aan, olieprijzen lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.

4 uur geleden
FrieslandCampina krijgt merkrecht op kleur geel voor Chocomel

DEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.

5 uur geleden
Brussel wil EU-normen ook buiten Europa kunnen laten vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.

6 uur geleden