Gesprek scriptschrijvers en studio's levert nog niets op
LOS ANGELES (ANP) - Het gesprek tussen de Writers Guild of America (WGA) en de grote filmstudio's heeft voorlopig niets opgeleverd. Volgens de Amerikaanse scriptschrijversbond is er nog geen akkoord over nieuwe contracten bereikt. WGA en de Alliance of Motion Picture and Television Producers (AMPTP), die namens de filmstudio's en streamingdiensten onderhandelt, praatten vrijdag voor het eerst in drie maanden met elkaar.
Scriptschrijvers zijn sinds 1 mei aan het staken omdat ze onder meer een beter loon willen. Ook willen ze een hogere vergoeding voor vertoningen op streamingdiensten en betere regels met betrekking tot het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) bij het maken van films en series.
Volgens de scriptschrijversbond heeft AMPTP toegezegd dat het bereid is om op enkele vlakken tegemoet te komen aan de schrijvers. AMPTP wil nu eerst met de studio's overleggen voordat de gesprekken verder kunnen gaan. Bovenop de staking van de scriptschrijvers kwam vorige maand ook nog de staking van acteursvakbond SAG-AFTRA. Daardoor liggen momenteel talloze producties in Hollywood stil.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
16 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
4 uur geleden