Gesprek scriptschrijvers en studio's levert nog niets op
LOS ANGELES (ANP) - Het gesprek tussen de Writers Guild of America (WGA) en de grote filmstudio's heeft voorlopig niets opgeleverd. Volgens de Amerikaanse scriptschrijversbond is er nog geen akkoord over nieuwe contracten bereikt. WGA en de Alliance of Motion Picture and Television Producers (AMPTP), die namens de filmstudio's en streamingdiensten onderhandelt, praatten vrijdag voor het eerst in drie maanden met elkaar.
Scriptschrijvers zijn sinds 1 mei aan het staken omdat ze onder meer een beter loon willen. Ook willen ze een hogere vergoeding voor vertoningen op streamingdiensten en betere regels met betrekking tot het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) bij het maken van films en series.
Volgens de scriptschrijversbond heeft AMPTP toegezegd dat het bereid is om op enkele vlakken tegemoet te komen aan de schrijvers. AMPTP wil nu eerst met de studio's overleggen voordat de gesprekken verder kunnen gaan. Bovenop de staking van de scriptschrijvers kwam vorige maand ook nog de staking van acteursvakbond SAG-AFTRA. Daardoor liggen momenteel talloze producties in Hollywood stil.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Bij een treinongeval in Spanje zijn tientallen doden gevallen, schrijven Spaanse media. Verschillende media, waaronder dagblad La Vanguardia en de krant ABC, melden dat zeker 46 mensen zijn omgekomen.
15 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De leider van de grootste linkse partij in Israël, Yair Golan, heeft zijn bondgenoten in het oppositieblok opgeroepen tot samenwerking met Arabische partijen om premier Benjamin Netanyahu af te zetten. De steun van Arabische partijen is mogelijk cruciaal voor de vorming van een regeringscoalitie.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Met meer dan 70 procent van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 54 zetels. Dat meldt The Times of Israel rond 09.00 uur Nederlandse tijd.
4 uur geledenTEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat achter de komst van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten. Hij zei dat woensdag tegen verslaggevers. Bolsonaro vertrok naar de VS nadat hij zondag de presidentsverkiezingen had verloren.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn land terrein heroverd met een reeks offensieven, waaronder een operatie die niet eerder was aangekondigd. Hij zei dat dinsdag in zijn avondlijke videotoespraak.
5 uur geleden