Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gespannen situatie na opblazen kantoor door Noord-Korea

Gespannen situatie na opblazen kantoor door Noord-Korea

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea dreigt met "een krachtig antwoord" als Noord-Korea de onderlinge verhoudingen nog verder verslechtert. Dat heeft de Nationale Veiligheidsraad bekendgemaakt na spoedoverleg over het opblazen van het verbindingskantoor door Noord-Korea. Dat kantoor stond op de grens en was bedoeld om de relatie tussen beide landen te verbeteren en constant in contact met elkaar te staan.

"De regering vindt het spijtig dat Noord-Korea het verbindingskantoor op de grens heeft opgeblazen. We waarschuwen Noord-Korea dat we krachtig zullen antwoorden als het nog iets doet om de relatie te verslechteren", aldus de vicevoorzitter van de raad volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. "De volledige verantwoordelijkheid van wat er dan gebeurt, ligt bij Noord-Korea."

Noord-Korea blies het kantoor in de stad Kaesong dinsdag op. Eerder verbrak het land alle communicatielijnen met het zuiden, waaronder een hotline tussen leider Kim Jong-un en de Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in. Dat heeft het land gedaan omdat de Zuid-Koreaanse autoriteiten van plan zouden zijn om "vijandige handelingen" tegen Noord-Korea uit te voeren.

De EU betreurt de Noord-Koreaanse acties, die "spanningen verhogen, de situatie destabiliseren en inspanningen voor een diplomatieke oplossing op het schiereiland ondermijnen". Het verbreken van de communicatielijnen met Seoul wordt in een verklaring onaanvaardbaar genoemd. "Nieuwe provocatieve en schadelijke stappen moeten worden voorkomen."

Meer uit Buitenland

Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

57 minuten geleden
Meer politieke gevangenen vrijgelaten in Venezuela

CARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.

2 uur geleden
Doden en veel vermisten bij veerongeluk op de Filipijnen

MANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.

2 uur geleden
Trump: overheid onderzoekt dood van man in Minneapolis

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.

2 uur geleden
Israël opent grens pas na zoektocht lichaam laatste gijzelaar

JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.

4 uur geleden
1 miljoen huishoudens VS zonder stroom door winterstorm, 5 doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).

8 uur geleden
Obama: dodelijk geweld tegen burgers Minneapolis is alarmsignaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".

9 uur geleden