Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gespannen aanhangers Democraten wachten op toespraak Biden

Gespannen aanhangers Democraten wachten op toespraak Biden

WILMINGTON (ANP/AFP) - Aanhangers van de Democratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap Joe Biden verzamelen zich in diens woonplaats Wilmington (Delaware) voor een toespraak van Biden en zijn running mate Kamala Harris. Zo'n 200 à 300 auto's met Biden-aanhangers worden verwacht bij het drive-in-evenement, waarbij Biden zijn publiek zal toespreken vanaf een podium in de buitenlucht.

Terwijl zich voor nog geen enkele partij een duidelijke zege aftekende, keken de gearriveerde toeschouwers gespannen naar de grote schermen. Een 37-jarige vrouw die met haar zoontje naar de bijeenkomst is gereden zegt dat ze opgewonden is. "Als Joe Biden president wordt, ben ik extreem blij", aldus de vrouw. "We hebben hoop voor een betere toekomst voor ons land."

Een 32-jarige Biden-aanhanger toonde zich voorzichtig optimistisch. "Ik ben voorzichtig met enthousiast worden, maar ik denk dat het goed gaat, vooral gezien het aantal mensen dat vroegtijdig heeft gestemd", zegt hij. De man zegt het dagelijkse drama rond het Trump-presidentschap zat te zijn en zegt dat hij graag wat "normaliteit" zou terugzien. "Ik denk dat het meestal saai zou moeten zijn in het Witte Huis", voegde hij daaraan toe. "Als dat niet het geval is, doe je iets verkeerd."

De zus van de man zegt te vrezen dat een uitslag nog dagen op zich zal laten wachten. "Ik houd alle hoop nog even voor me", aldus de 30-jarige vrouw.

Meer uit Buitenland

Trump zou Maduro een week hebben gegeven om Venezuela te verlaten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.

45 minuten geleden
Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

2 uur geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

6 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

8 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

8 uur geleden
Jafar Panahi bij verstek veroordeeld tot een jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.

8 uur geleden
Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

10 uur geleden