Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gespannen aanhangers Democraten wachten op toespraak Biden

Gespannen aanhangers Democraten wachten op toespraak Biden

WILMINGTON (ANP/AFP) - Aanhangers van de Democratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap Joe Biden verzamelen zich in diens woonplaats Wilmington (Delaware) voor een toespraak van Biden en zijn running mate Kamala Harris. Zo'n 200 à 300 auto's met Biden-aanhangers worden verwacht bij het drive-in-evenement, waarbij Biden zijn publiek zal toespreken vanaf een podium in de buitenlucht.

Terwijl zich voor nog geen enkele partij een duidelijke zege aftekende, keken de gearriveerde toeschouwers gespannen naar de grote schermen. Een 37-jarige vrouw die met haar zoontje naar de bijeenkomst is gereden zegt dat ze opgewonden is. "Als Joe Biden president wordt, ben ik extreem blij", aldus de vrouw. "We hebben hoop voor een betere toekomst voor ons land."

Een 32-jarige Biden-aanhanger toonde zich voorzichtig optimistisch. "Ik ben voorzichtig met enthousiast worden, maar ik denk dat het goed gaat, vooral gezien het aantal mensen dat vroegtijdig heeft gestemd", zegt hij. De man zegt het dagelijkse drama rond het Trump-presidentschap zat te zijn en zegt dat hij graag wat "normaliteit" zou terugzien. "Ik denk dat het meestal saai zou moeten zijn in het Witte Huis", voegde hij daaraan toe. "Als dat niet het geval is, doe je iets verkeerd."

De zus van de man zegt te vrezen dat een uitslag nog dagen op zich zal laten wachten. "Ik houd alle hoop nog even voor me", aldus de 30-jarige vrouw.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse gezanten zaterdag naar Pakistan volgens Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.

1 uur geleden
Trump stuurt onderhandelaars naar overleg met Iran, zeggen media

ATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.

1 uur geleden
Israël: Hezbollah-strijders gedood bij aanval op Zuid-Libanon

BINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.

1 uur geleden
Merz wil beginnen met EU-lidmaatschap 'light' voor Oekraïne

NICOSIA (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil dat Oekraïne een soort EU-lidmaatschap 'light' krijgt, als tussenstap op weg naar volledig lidmaatschap. Oekraïne zou om te beginnen aan vergaderingen van de EU-lidstaten, het Europees Parlement en de Europese Commissie kunnen deelnemen, maar zonder stemrecht. Merz heeft dit voorgesteld aan de EU-leiders, zei hij na afloop van de tweedaagse informele top in Cyprus.

1 uur geleden
Brussel gaat invulling EU-variant NAVO-artikel 5 verder uitwerken

NICOSIA (ANP) - De Europese Commissie gaat verder uitwerken wat precies de inhoud is van artikel 42.7 van het Europees Verdrag, vergelijkbaar met NAVO-artikel 5. Dat zeiden voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Cypriotische president Nikos Christodoulides na afloop van de informele EU-top, die werd voorgezeten door Cyprus.

1 uur geleden
Nederland vangt vluchtelingen op bij echte nood, zegt Jetten

NICOSIA (ANP) - Als er echt noodzaak is voor mensen om te vluchten door de oorlog in het Midden-Oosten, "dan is er natuurlijk opvang" mogelijk in Nederland, zei premier Rob Jetten na afloop van een EU-top op Cyprus. Maar volgens hem is de hele EU het ermee eens dat zij niet meer de "ongecontroleerde migratie van de afgelopen jaren" aankan.

5 uur geleden
Rusland komt naar G20-top in Miami, 'mogelijk' Poetin zelf

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin komt in december mogelijk naar de G20-top in het Amerikaanse Miami. De Verenigde Staten hebben Poetin uitgenodigd, zegt een Russische onderminister.

5 uur geleden