Gespannen aanhangers Democraten wachten op toespraak Biden
WILMINGTON (ANP/AFP) - Aanhangers van de Democratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap Joe Biden verzamelen zich in diens woonplaats Wilmington (Delaware) voor een toespraak van Biden en zijn running mate Kamala Harris. Zo'n 200 à 300 auto's met Biden-aanhangers worden verwacht bij het drive-in-evenement, waarbij Biden zijn publiek zal toespreken vanaf een podium in de buitenlucht.
Terwijl zich voor nog geen enkele partij een duidelijke zege aftekende, keken de gearriveerde toeschouwers gespannen naar de grote schermen. Een 37-jarige vrouw die met haar zoontje naar de bijeenkomst is gereden zegt dat ze opgewonden is. "Als Joe Biden president wordt, ben ik extreem blij", aldus de vrouw. "We hebben hoop voor een betere toekomst voor ons land."
Een 32-jarige Biden-aanhanger toonde zich voorzichtig optimistisch. "Ik ben voorzichtig met enthousiast worden, maar ik denk dat het goed gaat, vooral gezien het aantal mensen dat vroegtijdig heeft gestemd", zegt hij. De man zegt het dagelijkse drama rond het Trump-presidentschap zat te zijn en zegt dat hij graag wat "normaliteit" zou terugzien. "Ik denk dat het meestal saai zou moeten zijn in het Witte Huis", voegde hij daaraan toe. "Als dat niet het geval is, doe je iets verkeerd."
De zus van de man zegt te vrezen dat een uitslag nog dagen op zich zal laten wachten. "Ik houd alle hoop nog even voor me", aldus de 30-jarige vrouw.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
1 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
2 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
7 uur geleden