Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gespannen aanhangers Democraten wachten op toespraak Biden

Gespannen aanhangers Democraten wachten op toespraak Biden

WILMINGTON (ANP/AFP) - Aanhangers van de Democratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap Joe Biden verzamelen zich in diens woonplaats Wilmington (Delaware) voor een toespraak van Biden en zijn running mate Kamala Harris. Zo'n 200 à 300 auto's met Biden-aanhangers worden verwacht bij het drive-in-evenement, waarbij Biden zijn publiek zal toespreken vanaf een podium in de buitenlucht.

Terwijl zich voor nog geen enkele partij een duidelijke zege aftekende, keken de gearriveerde toeschouwers gespannen naar de grote schermen. Een 37-jarige vrouw die met haar zoontje naar de bijeenkomst is gereden zegt dat ze opgewonden is. "Als Joe Biden president wordt, ben ik extreem blij", aldus de vrouw. "We hebben hoop voor een betere toekomst voor ons land."

Een 32-jarige Biden-aanhanger toonde zich voorzichtig optimistisch. "Ik ben voorzichtig met enthousiast worden, maar ik denk dat het goed gaat, vooral gezien het aantal mensen dat vroegtijdig heeft gestemd", zegt hij. De man zegt het dagelijkse drama rond het Trump-presidentschap zat te zijn en zegt dat hij graag wat "normaliteit" zou terugzien. "Ik denk dat het meestal saai zou moeten zijn in het Witte Huis", voegde hij daaraan toe. "Als dat niet het geval is, doe je iets verkeerd."

De zus van de man zegt te vrezen dat een uitslag nog dagen op zich zal laten wachten. "Ik houd alle hoop nog even voor me", aldus de 30-jarige vrouw.

Meer uit Buitenland

Elf doden bij aanval op Mexicaans voetbalveld

SALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.

21 minuten geleden
Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

1 uur geleden
Meer politieke gevangenen vrijgelaten in Venezuela

CARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.

2 uur geleden
Doden en veel vermisten bij veerongeluk op de Filipijnen

MANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.

2 uur geleden
Trump: overheid onderzoekt dood van man in Minneapolis

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.

2 uur geleden
Israël opent grens pas na zoektocht lichaam laatste gijzelaar

JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.

5 uur geleden
1 miljoen huishoudens VS zonder stroom door winterstorm, 5 doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).

8 uur geleden