Gespannen aanhangers Democraten wachten op toespraak Biden
WILMINGTON (ANP/AFP) - Aanhangers van de Democratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap Joe Biden verzamelen zich in diens woonplaats Wilmington (Delaware) voor een toespraak van Biden en zijn running mate Kamala Harris. Zo'n 200 à 300 auto's met Biden-aanhangers worden verwacht bij het drive-in-evenement, waarbij Biden zijn publiek zal toespreken vanaf een podium in de buitenlucht.
Terwijl zich voor nog geen enkele partij een duidelijke zege aftekende, keken de gearriveerde toeschouwers gespannen naar de grote schermen. Een 37-jarige vrouw die met haar zoontje naar de bijeenkomst is gereden zegt dat ze opgewonden is. "Als Joe Biden president wordt, ben ik extreem blij", aldus de vrouw. "We hebben hoop voor een betere toekomst voor ons land."
Een 32-jarige Biden-aanhanger toonde zich voorzichtig optimistisch. "Ik ben voorzichtig met enthousiast worden, maar ik denk dat het goed gaat, vooral gezien het aantal mensen dat vroegtijdig heeft gestemd", zegt hij. De man zegt het dagelijkse drama rond het Trump-presidentschap zat te zijn en zegt dat hij graag wat "normaliteit" zou terugzien. "Ik denk dat het meestal saai zou moeten zijn in het Witte Huis", voegde hij daaraan toe. "Als dat niet het geval is, doe je iets verkeerd."
De zus van de man zegt te vrezen dat een uitslag nog dagen op zich zal laten wachten. "Ik houd alle hoop nog even voor me", aldus de 30-jarige vrouw.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezondheidsautoriteiten gaan scherper letten op reizigers die vanuit Congo-Kinshasa, Oeganda en Zuid-Soedan naar de Verenigde Staten komen, of daar onlangs verbleven. Dit naar aanleiding van de uitbraak van ebola in die regio.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een deel van het bewijs aangevoerd tegen de van moord verdachte Luigi Mangione (28) is volgens een rechter in New York onwettig verkregen en niet toelaatbaar in het proces. Dat moet 8 september beginnen. Mangione wordt ervan beschuldigd eind 2024 in New York de baas van de zorgverzekeringsonderneming UnitedHealthcare, Brian Thompson, te hebben vermoord.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De chauffeur van een vrachtwagen met daarin voor omgerekend 8 miljoen euro aan cocaïne, is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot dertien jaar en zes maanden cel. Dat meldt de National Crime Agency (NCA), het Britse agentschap dat zich bezighoudt met georganiseerde misdaad.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan heeft als onderdeel van een defensiepact met Saudi-Arabië 8000 militairen, zo'n zestien gevechtsvliegtuigen en een luchtafweersysteem naar het land gestuurd, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Dat moet bescherming bieden als Saudi-Arabië wordt aangevallen, wat herhaaldelijk gebeurde als onderdeel van de oorlog tussen Iran, Israël en de Verenigde Staten. Tegelijkertijd treedt Pakistan op als bemiddelaar in dat conflict.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse president Tamás Sulyok is niet van plan af te treden, zegt hij in een interview met de Hongaarse nieuwssite Index.hu. Eerder had de onlangs verkozen premier Péter Magyar hem tot eind mei gegeven om zijn functie neer te leggen.
5 uur geleden