Geslaagde rentree Nadal op tennisbaan in Rome
ROME (ANP) - Na een coronapauze van ruim zes maanden heeft Rafael Nadal een geslaagde rentree gemaakt op de tennisbaan. De 34-jarige Spanjaard rekende op het graveltoernooi van Rome in de tweede ronde vlot af met zijn landgenoot Pablo Carreno Busta. De negenvoudige kampioen versloeg de nummer 18 van de wereld na 1 uur en 14 minuten in twee sets: 6-1 6-1.
Beide spelers hoefden in de eerste ronde in Rome niet in actie te komen. Carreno Busta haalde eerder deze maand bij de US Open nog de laatste vier. Tegen 'gravelkoning' Nadal had hij echter niets in te brengen. De nummer 2 van de wereld verloor in zes onderlinge duels nog nooit van Carreno Busta. Nadal speelt in de volgende ronde tegen de Serviër Dusan Lajovic of de Canadees Milos Raonic.
Nadal kwam eind februari voor de laatste keer in actie. Hij won toen het toernooi in Acapulco. Daarna lag het tennis op de ATP Tour door de coronacrisis tot begin augustus stil. Nadal besloot echter niet aan de US Open deel te nemen uit bezorgdheid over de opleving wereldwijd van het gevreesde longvirus.
"Daar heb ik achteraf geen spijt van. Ik heb mede daardoor veel tijd gehad om de juiste trainingen af te werken", liet hij weten. De 19-voudig majorwinnaar begint later deze maand als titelverdediger aan de Open Franse titelstrijd op Roland Garros in Parijs.
Eerder op de dag won de als eerste geplaatste Serviër Novak Djokovic in Rome simpel van de Italiaan Salvatore Caruso: 6-3 6-2. De als derde geplaatste Griek Stefanos Tsitsipas redde het niet tegen een andere Italiaan, Jannik Sinner: 6-1 6-7 (9) 6-2.
Bij de vrouwen won de als eerste geplaatste Roemeense Simona Halep van de Italiaanse Jasmine Paolini: 6-3 6-4. Kiki Bertens speelt donderdag tegen de Sloveense Polona Hercog. De Nederlandse toptennisster was voor de eerste ronde vrijgesteld. Arantxa Rus komt in de tweede ronde uit tegen de Tsjechische Marketa Vondrousova.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
53 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
23 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
1 dag geleden