Geslaagde rentree Depay bij Lyon: 4 treffers en 4 assists
EVIAN-LES-BAINS (ANP) - Aanvaller Memphis Depay heeft na een lang revalidatietraject een geslaagde rentree gemaakt bij Olympique Lyon. In de eerste oefenwedstrijd van zijn club na de Franse coronastop liet de international van Oranje zich meteen gelden. In het ongelijke duel met de bescheiden Zwitserse ploeg Port Valais in Evian-les-Bains (12-0) was de oud-spits van PSV goed voor vier treffers en vier assists.
Depay opende al snel de score uit een strafschop. Daarna tekende hij ook voor de vierde treffer. Bij twee andere goals in de eerste helft verzorgde Depay de assist.
Ook na de rust (7-0) maakte Depay indruk. Hij bracht zelf 8-0 en 11-0 op zijn naam en gaf de assist bij de negende treffer en de twaalfde treffer van zijn ploeg.
Champions League
Depay liep op 15 december in de competitiewedstrijd tegen Stade Rennes een zware knieblessure op. Hij moest een operatie ondergaan en stortte zich daarna vol op zijn revalidatie. Hij wilde op tijd fit zijn voor het EK dat eigenlijk deze zomer zou worden gehouden. De Europese eindronde is als gevolg van de coronacrisis echter een jaar verplaatst.
Voor Depay valt er deze zomer met Lyon echter nog wel wat te winnen. De Franse competitie is als gevolg van de coronacrisis beëindigd, maar Olympique zit nog wel in de Champions League. De ploeg van trainer Rudi Garcia won eind februari het eerste duel met Juventus in de achtste finales met 1-0. De return is begin augustus waarna de Final 8 in Lissabon plaatsvindt.
Voordat Lyon in de Champions League weer in actie komt, speelt de ploeg van Depay en Kenny Tete in de finale van de Franse League Cup op 31 juli tegen Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
14 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
14 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
15 uur geleden