Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gesink: we weten dat Roglic super in orde is

Gesink: we weten dat Roglic super in orde is

GRENOBLE (ANP) - Jumbo-Visma heeft veel vertrouwen in geletruidrager Primoz Roglic voor de loodzware Alpenetappe naar de top van de Col de la Loze. "We weten dat Primoz super in orde is", zei Robert Gesink bij de NOS.

Volgens de 34-jarige ploeggenoot is Roglic beter dan hij in het Critérium du Dauphiné was, waar in augustus ook een etappe over de Col de la Madeleine ging. "We meten alles, dus we weten dat zijn vormpeil stijgende is. Dat geeft veel vertrouwen."

Gesink rekent op een superlastige dag. "Zeker al je weet dat Pogacar heel erg in orde is", zegt hij over de nummer twee in het klassement en de grootste concurrent voor het geel, Tadej Pogacar. "We staan er goed voor en dat willen we zo houden. De ideale situatie is Primoz de laatste kilometers met Pogacar samen te krijgen en hem met zo veel mogelijk mannen te ondersteunen."

Meer uit Sport

De Blois zet achtste tijd neer in kwalificatie snowboardcross

LIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is goed begonnen aan de snowboardcross op de Olympische Spelen. De 30-jarige Westlander zette donderdag in de eerste run van de kwalificatie de achtste tijd neer. De Blois klokte 1.08,68. De Fransman Aidan Chollet was met 1.06,37 het snelst.

16 minuten geleden
Hele seizoen skeletonster Bos in teken om te pieken op Spelen

MILAAN (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat bij de Spelen voor haar tweede olympische medaille. De 32-jarige regerend wereldkampioene uit Ede won vier jaar geleden met brons de eerste olympische medaille ooit voor Nederland in deze sport. Ze heeft haar hele seizoen afgestemd om in Cortina d'Ampezzo te pieken.

20 minuten geleden
Schaatsster Groenewoud vervangt Kerkhoff op 5000 meter op Spelen

CORTINA (ANP) - Marijke Groenenwoud vervangt Bente Kerkhoff op de 5000 meter op de Spelen van Milaan. TeamNL meldt de aanpassing omdat Kerkhoff last van haar rug heeft. Merel Conijn is donderdag de andere Nederlandse schaatsster op de 5000 meter in het Milano Speed Skating Stadium.

51 minuten geleden
Verbanning skeletonner 'beschamend', vindt Oekraïense minister

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha vindt dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zich moet schamen voor de diskwalificatie van skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj op de Winterspelen. "Het IOC heeft niet de sporter schade berokkend, maar zijn eigen reputatie. Toekomstige generaties zullen dit herinneren als een beschamend moment", schrijft Sybiha op X.

59 minuten geleden
Oekraïense skeletonner gediskwalificeerd om oorlogshelm

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.

2 uur geleden
Tennissers Griekspoor en De Jong clashen over Davis Cup-kritiek

ROTTERDAM (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong zijn tijdens het ABN AMRO Open in Rotterdam hard geclasht via de media. Woensdag zei eerst De Jong (25) dat hij vindt dat Griekspoor "zijn land te kakken zette" met zijn harde kritiek op het Nederlandse tennis van vorige week. Daar was Griekspoor het niet mee eens en daarop kwam hij met een fel weerwoord.

2 uur geleden
Griekspoor naar laatste acht op tennistoernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.

12 uur geleden