Gesink is zijn ploeggenoten enorm dankbaar voor rode leiderstrui
UTRECHT (ANP) - Met een grote glimlach trok Robert Gesink na de zege van zijn ploeg Jumbo-Visma in de ploegentijdrit de rode leiderstrui van de Ronde van Spanje aan. "Ik ben de jongens zo dankbaar", zei hij over zijn ploeggenoten. "Het is fantastisch dat ze me dit hebben gegund."
Gesink start zaterdag in de rode leiderstrui omdat hij als eerste renner van Jumbo-Visma over de finish van de ploegentijdrit in Utrecht kwam. "Ik heb al die jaren zo hard gewerkt voor Primoz Roglic", zei de 36-jarige Achterhoeker tijdens een flashinterview op het erepodium. "Hij wilde denk ik iets terug doen voor me. Maar de rest van deze ronde ligt de focus weer op onze kopman Roglic hoor."
Gesink begon in Utrecht aan zijn 21e grote ronde. Dat gebeurde veertien jaar na zijn debuut in Ronde van Spanje. In al die jaren bleef hij zijn ploeg, in naam veranderd van Rabobank tot Jumbo-Visma, trouw. Wel veranderde hij van kopman in knecht. "Ik ken mijn rol", lachte Gesink. "Maar dit is even genieten. Deze rode trui is misschien wel het hoogtepunt uit mijn loopbaan."
Gesink werd in Utrecht hard toegejuicht door duizenden fans langs het parcours. Dat zal zaterdag niet anders zijn als het peloton in de tweede etappe van Den Bosch naar Utrecht koerst. "Ik heb genoten en ga er morgen weer van genieten", zei Gesink. "We hebben zo'n goede ploeg, met enorm sterke jongens. Super dat ze me dit gunnen."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
4 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
8 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
9 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
13 uur geleden