Gesink is zijn ploeggenoten enorm dankbaar voor rode leiderstrui
UTRECHT (ANP) - Met een grote glimlach trok Robert Gesink na de zege van zijn ploeg Jumbo-Visma in de ploegentijdrit de rode leiderstrui van de Ronde van Spanje aan. "Ik ben de jongens zo dankbaar", zei hij over zijn ploeggenoten. "Het is fantastisch dat ze me dit hebben gegund."
Gesink start zaterdag in de rode leiderstrui omdat hij als eerste renner van Jumbo-Visma over de finish van de ploegentijdrit in Utrecht kwam. "Ik heb al die jaren zo hard gewerkt voor Primoz Roglic", zei de 36-jarige Achterhoeker tijdens een flashinterview op het erepodium. "Hij wilde denk ik iets terug doen voor me. Maar de rest van deze ronde ligt de focus weer op onze kopman Roglic hoor."
Gesink begon in Utrecht aan zijn 21e grote ronde. Dat gebeurde veertien jaar na zijn debuut in Ronde van Spanje. In al die jaren bleef hij zijn ploeg, in naam veranderd van Rabobank tot Jumbo-Visma, trouw. Wel veranderde hij van kopman in knecht. "Ik ken mijn rol", lachte Gesink. "Maar dit is even genieten. Deze rode trui is misschien wel het hoogtepunt uit mijn loopbaan."
Gesink werd in Utrecht hard toegejuicht door duizenden fans langs het parcours. Dat zal zaterdag niet anders zijn als het peloton in de tweede etappe van Den Bosch naar Utrecht koerst. "Ik heb genoten en ga er morgen weer van genieten", zei Gesink. "We hebben zo'n goede ploeg, met enorm sterke jongens. Super dat ze me dit gunnen."
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.
55 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft het einde van de Grote Prijs van China niet gehaald. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest zijn auto tien ronden voor het einde van de race naar de pitstraat sturen met een haperende motor.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft bevestigd dat de Grote Prijzen van Bahrein en Saudi-Arabië niet doorgaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender. Hoewel beide organisaties het niet specifiek vermelden, is het onwaarschijnlijk dat de twee races later dit jaar worden ingehaald. Het betekent dat er dit jaar niet 24, maar 22 races worden verreden.
1 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen status van Carlos Alcaraz dit jaar. Na zestien overwinningen op rij volgde in de halve finale van het masterstoernooi in Indian Wells de eerste nederlaag voor de Spaanse nummer 1 van de wereld. Medvedev, die elfde staat op de wereldranglijst, troefde Alcaraz af in twee sets: 6-3 7-6 (3).
2 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
12 uur geleden