Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geschrokken reacties op vermeende 'onthoofdingsvideo'

Geschrokken reacties op vermeende 'onthoofdingsvideo'

KYIV/MOSKOU (ANP/AFP) - Een video op sociale media waarin mogelijk een Russische militair een Oekraïense krijgsgevangene onthoofdt, heeft tot heftige reacties geleid. Volodymyr Zelensky heeft Rusland meteen beschuldigd en zei dat dit geen uniek incident was. "Dit is Rusland zoals het is", aldus de Oekraïense president.

Volgens de Kremlin-woordvoerder moet eerst gekeken worden of de beelden authentiek zijn en wat er precies is gebeurd. We leven in een tijd van vervalsingen en nepnieuws, aldus de woordvoerder.

De VN-missie in Oekraïne is geschokt door de beelden. De Europese Unie heeft eraan herinnerd dat er wordt gewerkt aan de vervolging en berechting van plegers van oorlogsmisdaden, maar de EU heeft verder geen informatie over de echtheid van de video waarop ook lijken van krijgsgevangenen te zien zouden zijn.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef: aanval Doha is schending internationaal recht

BRUSSEL (ANP) - De Israëlische aanval op de Qatarese hoofdstad Doha is een schending van het internationaal recht en de territoriale integriteit van Qatar, stelt het kantoor van EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar riskeert Israël hiermee een escalatie van geweld in de regio.

41 minuten geleden
Iran maakt nieuwe afspraken met IAEA over hervatten inspecties

CAÏRO (ANP) - Iran heeft nieuwe afspraken gemaakt met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) over het hervatten van de inspecties van nucleaire faciliteiten. Dat meldt IAEA-topman Rafael Grossi op X na een ontmoeting met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi in Caïro.

1 uur geleden
Macron stelt defensieminister Lecornu aan als premier

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft Sébastien Lecornu aangesteld als nieuwe premier. De 39-jarige Lecornu is momenteel nog minister van Defensie. Het is de zevende premier die Macron aanstelt sinds zijn aantreden in 2017. Lecornu's voorganger, François Bayrou, overleefde maandagavond een zelf aangevraagde vertrouwensstemming in het parlement niet.

2 uur geleden
Netanyahu: oorlog kan stoppen als Hamas voorstel accepteert

JERUZALEM (ANP/AFP) - Hamas kan "onmiddellijk een eind maken" aan de oorlog in Gaza als de militante beweging instemt met het Amerikaanse voorstel voor een staakt-het-vuren.

2 uur geleden
Lid van Qatarese veiligheidstroepen gedood bij Israëlische aanval

DOHA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Israëlische aanval op Doha is zeker één lid van de Qatarese veiligheidstroepen gedood, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Een onbekend aantal andere leden van de binnenlandse veiligheidsdienst zou gewond zijn geraakt.

2 uur geleden
Hamas: mogelijk vijf doden door Israëlische aanval in Doha

DOHA (ANP) - De Israëlische aanval op Doha heeft mogelijk vijf mensen het leven gekost, meldt een functionaris van Hamas aan de Qatarese nieuwszender Al Jazeera. Naast de zoon van Hamasleider Khalil al-Hayya is ook een belangrijke medewerker van de leider gedood. Ook is de groep het contact met drie van al-Hayya's bodyguards verloren.

3 uur geleden
Zoon van Hamasleider Al-Hayya gedood bij Israëlische aanval Doha

DOHA (ANP/RTR) - De zoon van Hamasleider Khalil al-Hayya is gedood bij de Israëlische aanval op Doha. Dat meldt een functionaris van Hamas aan nieuwszender Al Jazeera. Al-Hayya zou de aanval zelf wel hebben overleefd.

3 uur geleden