Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geschrokken Gasly bestraft voor te hard rijden onder rode vlag

Geschrokken Gasly bestraft voor te hard rijden onder rode vlag

SUZUKA (ANP) - Pierre Gasly heeft na de Grote Prijs van Japan 20 seconden tijdstraf gekregen, omdat hij veel te hard reed nadat de race op het circuit van Suzuka al kort na de start was stilgelegd wegens zware regenval. De Formule 1-coureur van AlphaTauri reed, terwijl de rode vlag wapperde, een aantal keer boven de 200 kilometer per uur en haalde zelfs een keer een snelheid van 250 kilometer per uur. De Fransman zakte door de tijdstraf naar de laatste plaats.

Gasly gaf tegenover de stewards toe dat hij te hard had gereden, maar zei ook dat hij enorm was geschrokken van een kraanwagen die al op de baan was gekomen terwijl de coureurs nog onderweg waren naar de pitstraat. Hij ontstak in woede tijdens de race. "Waarom staat die tractor op de baan?", schreeuwde de Fransman over de boordradio. "Ik ben er net vlak langs gereden. Dit is onaanvaardbaar. Zijn ze vergeten wat hier gebeurd is?"

Daarmee verwees Gasly naar de zware crash van de Franse coureur Jules Bianchi acht jaar geleden op een nat Suzuka. Bianchi raakte destijds de controle over zijn auto kwijt en schoot de baan af, waarna hij op een kraanwagen botste die bezig was een andere gecrashte auto weg te halen. De Fransman liep zwaar hersenletsel op en overleed enkele maanden later aan de gevolgen van het ongeval. Het noodlottige ongeluk leidde tot aanscherping van de veiligheidsregels van de internationale autosportfederatie FIA.

De stewards toonden begrip voor de schrikreactie en hielden daarmee rekening in de strafmaat, al kreeg Gasly ook nog 2 strafpunten erbij op zijn racelicentie.

Meer uit Sport

IOC herintroduceert geslachtsbepaling voor vrouwelijke atleten

LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.

2 uur geleden
Belgische wielerbond dient klacht in tegen klimaatactivist

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.

2 uur geleden
Verstappen stuurt bij Grote Prijs Japan Engelse journalist weg

SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.

6 uur geleden
Tennisster Sabalenka naar halve finale Miami Open

MIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.

7 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova klaar na laatste plaats korte kür

PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.

17 uur geleden
Tennisster Rybakina in drie sets naar halve finales Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.

19 uur geleden
Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

23 uur geleden