Geschoten bij arrestatiepoging van man die in huis Rosmalen zit
ROSMALEN (ANP) - In Rosmalen zijn dinsdagmiddag schoten gelost bij een poging van de politie om een verdachte, die zich in een huis heeft verschanst, aan te houden. Volgens een politiewoordvoerder zouden er "een aantal schoten zijn gelost", maar hij kan niet zeggen wie er heeft geschoten. Bij de schietpartij zijn volgens de politie geen gewonden vallen. Een arrestatieteam is onderweg.
De verdachte is mogelijk in het bezit van een automatisch geweer. De woning is aan de Schoolstraat. Volgens BN DeStem zou het gaan om de veroordeelde Joey D., die dinsdag werd veroordeeld voor het doodschieten van zijn oom, eind 2014. De politie bevestigt noch ontkent dat. De 27-jarige D. uit Rosmalen werd in hoger beroep veroordeeld na eerst vrijgesproken te zijn wegens gebrek aan bewijs. Het gerechtshof legde hem dinsdag 15,5 jaar cel op.
Het hof acht wél bewezen dat hij zijn oom met voorbedachten rade heeft doodgeschoten toen deze zijn hond uitliet. Het baseert zich daarbij op aanvullende getuigenverklaringen en DNA- en schotrestenonderzoek. De man reed in de bewuste avond op een scooter naar de plek waar zijn oom zijn hond uitliet. Naast zijn oom schoot hij ook de viervoeter dood. Het hof spreekt van een "kille en brute liquidatie".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Hubertustunnel in Den Haag, een belangrijke route van en naar het centrum van de stad, blijft twee maanden langer dicht. Aannemer Strukton krijgt het werk niet op tijd klaar. Daarom legt de gemeente Den Haag het bedrijf boetes op. Die kunnen oplopen tot ongeveer 2 miljoen euro.
32 minuten geledenARNHEM (ANP) - Arnhemmer Koert H. (58), die volgens het Openbaar Ministerie in zijn eentje verantwoordelijk is voor de grote brand in de Arnhemse binnenstad in maart vorig jaar, moet wat zijn advocaat betreft worden vrijgesproken van brandstichting. Volgens raadsman Rogier Stam ontbreekt het objectieve bewijs voor brandstichting.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - "Het spijt me, mevrouw, ik begrijp uw verhaal." Zo reageerde Sendric S. (25) op de verklaring van de weduwe van de 81-jarige man die hij op 2 januari vorig jaar in Rotterdam-IJsselmonde doodschoot. S. staat terecht op verdenking van drie moorden in de Rotterdamse wijk.
36 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee eigenaren van de webshop Funcaps hebben in België in hoger beroep een celstraf gekregen van drie jaar, waarvan de helft voorwaardelijk. Ook zijn boetes opgelegd. Volgens het hof van beroep in Antwerpen voerden de Nederlanders tussen 2019 en 2022 op grote schaal designerdrugs in naar België via hun webshop.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag tien jaar cel geëist tegen Koert H. (58) uit Arnhem voor brandstichting in de binnenstad van Arnhem. Bij de enorme brand in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar werden tien historische panden verwoest. In de zaak van de twee medeverdachten Ricky N. (42) en Mark V. (31) vraagt de officier van justitie om vrijspraak.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 25-jarige Sendric S., verdacht van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, heeft woensdag tegen de rechter verklaard dat hij stemmen in zijn hoofd hoorde toen hij op 21 december 2024 op pad ging, die hem opdroegen iemand dood te schieten.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De rechtbank in Antwerpen heeft de Nederlandse chef Nick Bril woensdag veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van 12 maanden voor een vluchtmisdrijf en verzuim. De sterrenkok werd vrijgesproken voor het onder invloed veroorzaken van een zwaar ongeval op de parkeerplaats van restaurant The Jane. Dat meldt het Belgische persbureau Belga woensdag. Bril moet daarnaast een geldboete betalen en zijn rijbewijs wordt drie maanden ingetrokken.
2 uur geleden