
Geschorste Zwitserse aanvoerder Xhaka droomt van meer op EK
BOEKAREST (ANP) - Met een sensationele overwinning op wereldkampioen Frankrijk heeft Zwitserland voor het eerst de kwartfinales bereikt op het EK. Volgens aanvoerder Granit Xhaka, de uitblinker in Boekarest, mogen de Zwitsers nu dromen van meer. "We hebben geschiedenis geschreven, alle Zwitsers kunnen heel trots zijn", zei Xhaka na de gewonnen strafschoppenserie (5-4). "We zitten nog steeds in het toernooi, we mogen best dromen."
Zwitserland neemt het vrijdag vanaf 18.00 uur in Sint-Petersburg op tegen Spanje, met als inzet een plek in de halve finales van het EK. Vorig jaar troffen die landen elkaar twee keer in de Nations League. In Madrid won Spanje met 1-0, in Basel eindigde het in 1-1. "We kennen Spanje, het is weer een andere tegenstander dan Frankrijk", aldus Xhaka. "We hebben dezelfde spirit en vechtersmentaliteit nodig." De 28-jarige middenvelder van Arsenal moet in Sint-Petersburg op de tribune plaatsnemen. Xhaka kreeg tegen Frankrijk zijn tweede gele kaart van het toernooi en is geschorst.
De ploeg van bondscoach Vladimir Petkovic knokte zich tegen Frankrijk in de slotfase terug van een 3-1-achterstand en wist een verlenging af te dwingen. "Ik heb geen normale ploeg, ik heb een geweldige ploeg", zei Petkovic. "De jongens hebben 120 minuten lang gevochten."
Keeper Yann Sommer werd de held van Zwitserland door de laatste strafschop, van Kylian Mbappé, te stoppen. "Wat een geweldige voetbalavond, met een prachtig einde", zei Sommer. "We geven nooit op. Drie of vier keer is het niet gelukt om op EK's en WK's door de achtste finales te komen. We zijn een klein voetballand, maar we hebben veel kwaliteit en ervaring in de ploeg. Dat hebben we laten zien."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Kenny Tete blijft bij Fulham voetballen. De 29-jarige Nederlandse vleugelverdediger heeft zijn aflopende contract met drie jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 verbonden aan de Londense club, die afgelopen seizoen als elfde eindigde in de Premier League.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract met Ro-Zangelo Daal opengebroken en verlengd. De 21-jarige vleugelaanvaller is nu tot de zomer van 2030 aan de Alkmaarders verbonden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louise van Oosten vervolgt haar voetbalcarrière bij Ajax. De 20-jarige verdedigster komt over van ADO Den Haag en ondertekent een contract voor drie jaar. Eerder deze transferperiode maakte Daniëlle Noordermeer ook de overstap van ADO naar Ajax.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Mattijs Branderhorst (31) is ook komend seizoen de doelman van Fortuna Sittard. Hij tekende een contract dat hem tot medio 2029 aan de Limburgse club verbindt. Dat heeft Fortuna Sittard op de website van de club laten weten.
12 uur geledenTHUN (ANP) - Onweer heeft de eerste training van de Oranjevrouwen in Zwitserland verstoord. Na een inloopronde bliksemde het kort op het natte trainingsveld in Thun, waarna direct een groot deel van de spelersgroep de dug-out in rende. Daarop werd besloten het eerste deel van de training in de sportschool af te werken en later terug het veld op te gaan.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft ook de komende jaren in de Johan Cruijff ArenA voetballen. De Amsterdamse club, die de hoofdhuurder van het stadion is, verlengde dinsdag het contract met vijftien jaar, tot 2040.
15 uur geledenOBERENTFELDEN (ANP/RTR) - Aitana Bonmatí heeft zich weer aangesloten bij de Spaanse selectie voor het EK vrouwenvoetbal in Zwitserland. De middenvelder van FC Barcelona werd vorige week met een virale hersenvliesontsteking opgenomen in het ziekenhuis.
15 uur geleden