Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon gearresteerd

Geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon gearresteerd

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - De geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is gearresteerd. Hij werd opgepakt in zijn residentie in Seoul, waar hij zich had verschanst nadat hij in opspraak was geraakt wegens het uitroepen van de militaire noodtoestand. In Zuid-Korea is nog nooit eerder een zittende president opgepakt.

Yoons advocaten hebben betoogd dat pogingen om Yoon aan te houden illegaal zijn en bedoeld zijn om hem publiekelijk te vernederen. Yoon zei na zijn aanhouding dat hij heeft ingestemd met het bijwonen van een verhoor door de onderzoekers, maar alleen om mogelijk bloedvergieten te voorkomen. Hij beschreef het aanstaande verhoor als een "illegaal onderzoek".

Een stoet auto's verliet na de arrestatie Yoons residentie. Daar hadden zich voor zonsopgang meer dan 3000 politieagenten en anticorruptieonderzoekers verzameld. Ze kregen er te maken met een menigte van Yoon-aanhangers. Die waren daar om te protesteren tegen pogingen hem te arresteren.

Yoons afkondiging van de noodtoestand verbijsterde de Zuid-Koreanen en stortte het land in een periode van politieke onrust. Parlementariërs stemden op 14 december om hem af te zetten en hem uit zijn functie te ontheffen. Het Hooggerechtshof besluit nog over het handhaven van die afzetting en over de vraag of Yoon permanent uit zijn functie dient te worden gezet.

Meer uit Buitenland

Kallas haalt uit naar China voor hulp aan Russische oorlog

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft vrijdag uitgehaald naar China. Het land zegt neutraal te zijn, maar helpt de Russen in hun oorlog in Oekraïne met producten die zowel voor militaire als civiele doeleinden kunnen worden gebruikt, zei ze. "Bovendien werken China en Rusland samen aan een hervorming van de wereldwijde economische en veiligheidsorde", zei Kallas in haar openingstoespraak van het Indo-Pacifisch Ministerieel Forum in Brussel.

17 minuten geleden
Meerdere gewonden bij aanval van beer op schoolklas in Canada

OTTAWA (ANP) - In Canada zijn meerdere gewonden gevallen bij een aanval van een grizzlybeer. Bij het incident waren volgens media leerlingen en leraren van een schoolklas betrokken. Ook kinderen zouden gewond zijn geraakt.

55 minuten geleden
EBU wijzigt stemprocedure Eurovisie Songfestival

GENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) heeft een reeks wijzigingen aangebracht in de stemprocedures rond het Eurovisie Songfestival. Omroepen en artiesten mogen niet meer actief deelnemen of bijdragen aan promotiecampagnes die de stemuitslag zouden kunnen beïnvloeden. Het aantal maximale stemmen per persoon wordt verlaagd van twintig naar tien en jury's keren na drie jaar terug in de halve finales, is vrijdag aangekondigd.

1 uur geleden
Concept slotverklaring COP30 noemt fossiele brandstoffen niet

BELÉM (ANP) - Gastland van de klimaattop Brazilië heeft vrijdagochtend vroeg een bijgewerkte versie van een slotverklaring gepubliceerd. Daarin staat niets over het afbouwen van fossiele brandstoffen. Zeker tachtig landen pleitten op de top voor een 'routekaart' om daar concrete actie in te ondernemen, maar er zijn ook landen die dat totaal niet zien zitten.

1 uur geleden
Bewogen missverkiezingsseizoen eindigt met winst voor Mexico

BANGKOK (ANP) - Miss Mexico Fatima Bosch is vrijdag in Thailand bekroond tot Miss Universe. Volgens de BBC was de Thaise Praveenar Singh op voorhand de favoriet, de deelnemer van het thuisland eindigde uiteindelijk op de tweede plek. De rest van de top 5 bestond uit Venezuela, de Filipijnen en Ivoorkust.

1 uur geleden
Schilderij van Van Gogh voor 62,7 miljoen dollar geveild

NEW YORK (ANP) - Tijdens een veiling van veilinghuis Sotheby's is een schilderij van Vincent van Gogh verkocht voor 62,7 miljoen dollar (ruim 54 miljoen euro). Het gaat om een werk uit 1887, genaamd 'Piles de romans parisiens et roses dans une verre'.

3 uur geleden
Experts linken droogte Iran aan uitstoot fossiele brandstoffen

LONDEN (ANP) - De extreme en langdurige droogte in Iran zou zich niet hebben voorgedaan zonder klimaatverandering door fossiele brandstoffen. Dat is de stellige overtuiging van een groep klimaatwetenschappers die de ongekende droogte in Iran en buurlanden heeft onderzocht.

4 uur geleden