Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geschorste Zuid-Koreaanse president vecht arrestatie aan

Geschorste Zuid-Koreaanse president vecht arrestatie aan

SEOUL (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol wil dat de rechter zich uitspreekt over de rechtmatigheid van zijn aanhouding. De advocaten van de door het parlement geschorste Yoon hebben donderdag een verzoek hiertoe ingediend bij de rechtbank in Seoul. Die moet binnen 48 uur een beslissing nemen.

Yoon werd woensdag aangehouden. Er loopt een strafrechtelijk onderzoek tegen hem over de vraag of hij zich schuldig heeft gemaakt aan een opstand tegen de staat door in december kortstondig de militaire noodtoestand uit te roepen. Yoon vecht bij een andere rechtbank al de rechtmatigheid van dat onderzoek aan. De anticorruptieautoriteit die het onderzoek leidt, zou niet bevoegd zijn in zaken over opstanden.

In het kader van het onderzoek is Yoon woensdag elf uur lang verhoord, waarbij hij zich op zijn zwijgrecht beriep. Donderdag moet hij opnieuw worden verhoord, maar het is onduidelijk of hij voor zijn ondervragers zal verschijnen. Een van zijn advocaten heeft tegen persbureau Yonhap gezegd dat de president ziek is.

Yoon is een oud-aanklager en kent de juridische procedures goed. Hij was een van de aanklagers die oud-president Park Geun-hye vervolgde voor machtsmisbruik, omkoping en het lekken van staatsgeheimen. Park, die in 2017 moest aftreden, werd veroordeeld tot 24 jaar gevangenis, waar later nog acht jaar bij kwam. In 2021 kreeg ze gratie.

Meer uit Buitenland

Iraanse politie pakt 139 buitenlanders op bij protesten Yazd

TEHERAN (ANP/RTR) - In de Iraanse regio Yazd zijn tot nu toe 139 buitenlanders opgepakt wegens deelname aan de recente protesten in het land, meldt persbureau Tasnim. Yazd was een van de vele provincies waar de afgelopen tijd werd geprotesteerd. De nationaliteiten van de mensen die zijn opgepakt, zijn niet bekendgemaakt.

1 uur geleden
Marius Borg Høiby ontkent verkrachting bij start van rechtszaak

OSLO (ANP/AFP) - In Noorwegen is de rechtszaak begonnen tegen Marius Borg Høiby. De 29-jarige zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit ontkende aan het begin van het proces schuldig te zijn aan vier aanklachten van verkrachting.

2 uur geleden
Lancering van vlucht naar de maan uitgesteld

CAPE CANAVERAL (ANP) - De lancering van de eerste bemande missie naar de maan sinds 1972 is zeker een maand uitgesteld. Bij een generale repetitie zijn meerdere problemen bij het ruimteschip aan het licht gekomen. Zo lekte vloeibare waterstof uit een leiding in het 'motorblok'. In het gedeelte waar de bemanning zit, werkte een klep niet goed. Medewerkers op de grond konden niet goed met elkaar praten, hun communicatiesysteem haperde. Dat heeft de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Veel minder Palestijnen dan gepland verlaten Gaza

RAFAH (ANP) - Bij de beperkte heropening van de Rafah-grensovergang zijn maandag 5 gewonde Palestijnen en 7 begeleiders vanuit Gaza Egypte binnengekomen, meldt een ingewijde aan de grens tegen persbureau AFP. Maandag werd er nog gesproken van 150 mensen die Gaza mochten verlaten: 50 patiënten, met elk 2 begeleiders.

3 uur geleden
Opnieuw huishoudens Kyiv zonder verwarming na Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - In Kyiv zitten ruim 1100 huishoudens zonder verwarming door Russische aanvallen, meldt minister Oleksi Koeleba. Volgens president Volodymyr Zelensky hebben de Russen afgelopen nacht zeventig raketten en 450 drones gebruikt om energiefaciliteiten aan te vallen.

3 uur geleden
Iraanse minister gaat zich voorbereiden op gesprekken met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De president van Iran, Masoud Pezeshkian, heeft zijn minister van Buitenlandse Zaken opdracht gegeven om "zich voor te bereiden" op onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat meldt Pezeshkian dinsdagochtend op X na "verzoeken van bevriende regeringen in de regio".

5 uur geleden
Bill en Hillary Clinton gaan toch getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig Amerikaans president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton zullen gaan getuigen voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden in een onderzoek naar Jeffrey Epstein. De twee werden in augustus vorig jaar gedagvaard, maar zeiden tot dusver dat ze niet zouden getuigen.

6 uur geleden