Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geschorste Zuid-Koreaanse president langer in voorarrest

Geschorste Zuid-Koreaanse president langer in voorarrest

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft de hechtenis van de geschorste president Yoon Suk-yeol verlengd uit "bezorgdheid" dat hij bewijs zou kunnen vernietigen. Yoon is de eerste Zuid-Koreaanse president die werd gearresteerd, nadat hij begin december de staat van beleg had uitgeroepen. De ongekende maatregel werd opgevat als poging de oppositie monddood te maken.

Yoon kan nog maximaal twintig dagen worden vastgehouden. Hij werd woensdag opgepakt en zit vast in de hoofdstad Seoul. Hij verscheen voor de rechters die zich over zijn hechtenis bogen. Eerder weigerde hij elke ondervraging.

Tientallen aanhangers van Yoon pikten het besluit van de rechtbank niet en bestormden het gebouw. Daarbij sneuvelden ruiten. Buiten de rechtbank hadden zich tienduizenden demonstranten verzameld om hun steun te betuigen aan de in ongenade gevallen president. Zij riepen op Yoon vrij te laten. Het kwam tot schermutselingen met veiligheidstroepen. De politie arresteerde veertig betogers.

Volgens zijn advocaat heeft Yoon "de intentie om zijn eer te herstellen". De afkondiging van de militaire noodtoestand zou geen opstand zijn geweest. De staat van beleg, die maar kort duurde, heeft Zuid-Korea in de grootste politieke crisis sinds tientallen jaren gestort.

Meer uit Buitenland

Zweden doet met straaljagers mee aan Arctic Sentry

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Zweden gaat met straaljagers meedoen aan de Noordpoolmissie Arctic Sentry van de NAVO. Met die toestellen worden patrouilles uitgevoerd.

11 minuten geleden
Veroordelingen in Frankrijk na bewaren van bewijs door moeder

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank heeft drie mannen veroordeeld voor een groepsverkrachting in 2020. De moeder van het slachtoffer had bewijsmateriaal een jaar bewaard in een plastic zak, omdat haar dochter aanvankelijk niet met de politie wilde praten.

14 minuten geleden
De Wever waarschuwt voor verdwijnen staal- en metaalindustrie

RIJKHOVEN (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever waarschuwt voor het verdwijnen van de petrochemische industrie, de staal- en de metaalindustrie in de EU. "Als je dat verliest, heb je geen strategische autonomie meer", zei hij voor het begin van de informele EU-top over concurrentiekracht.

42 minuten geleden
Bronnen: meeste buitenlanders weg uit IS-kamp in Syrië

DAMASCUS (ANP/AFP) - Vrijwel alle buitenlandse families zijn weg uit het Syrische kamp al-Hol, zeggen bronnen bij humanitaire organisaties tegen persbureau AFP. In het kamp zaten familieleden vast van strijders van Islamitische Staat. Dat waren voor een groot deel Syriërs en Irakezen, maar ook ruim 6000 mensen uit zo'n veertig andere landen.

43 minuten geleden
Adviseur Europees Hof wil stop EU-betalingen aan Hongarije

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie zou het intrekken van de opschorting van betalingen aan Hongarije ongedaan moeten maken. Dit meent de Kroatische advocaat-generaal van het Europees Hof van Justitie, Tamara Ćapeta. Ze geeft daarmee een meerderheid van het Europees Parlement gelijk. Dat was naar het hof gestapt om de betalingen aan Hongarije stop te zetten.

1 uur geleden
Spionnen: dochter dictator Kim wordt klaargestoomd als opvolger

SEOUL (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De dochter van de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un wordt gepositioneerd om hem op te volgen. Dat concludeerde de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst NIS, die onder meer keek naar hoe dochter Ju Ae wordt afgebeeld in staatsmedia en hoe vaak ze in de openbaarheid verschijnt. Ze wordt vaak prominent afgebeeld naast haar vader bij bijvoorbeeld raketlanceringen en militaire parades.

1 uur geleden
Merz en Macron zij aan zij bij heidag over concurrentiekracht EU

RIJKHOVEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Franse president Emmanuel Macron hebben broederlijk, zij aan zij en in hun eigen taal, de urgentie benadrukt van een concurrerender Europa en de voltooiing van de Europese interne markt. Dat deden zij donderdag bij aankomst in het Vlaamse kasteel Alden Biesen waar de regeringsleiders van de EU-landen bijeen zijn voor een heidag over concurrentiekracht.

1 uur geleden