Geschorste Zuid-Koreaanse president langer in voorarrest
SEOUL (ANP/RTR/AFP) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft de hechtenis van de geschorste president Yoon Suk-yeol verlengd uit "bezorgdheid" dat hij bewijs zou kunnen vernietigen. Yoon is de eerste Zuid-Koreaanse president die werd gearresteerd, nadat hij begin december de staat van beleg had uitgeroepen. De ongekende maatregel werd opgevat als poging de oppositie monddood te maken.
Yoon kan nog maximaal twintig dagen worden vastgehouden. Hij werd woensdag opgepakt en zit vast in de hoofdstad Seoul. Hij verscheen voor de rechters die zich over zijn hechtenis bogen. Eerder weigerde hij elke ondervraging.
Tientallen aanhangers van Yoon pikten het besluit van de rechtbank niet en bestormden het gebouw. Daarbij sneuvelden ruiten. Buiten de rechtbank hadden zich tienduizenden demonstranten verzameld om hun steun te betuigen aan de in ongenade gevallen president. Zij riepen op Yoon vrij te laten. Het kwam tot schermutselingen met veiligheidstroepen. De politie arresteerde veertig betogers.
Volgens zijn advocaat heeft Yoon "de intentie om zijn eer te herstellen". De afkondiging van de militaire noodtoestand zou geen opstand zijn geweest. De staat van beleg, die maar kort duurde, heeft Zuid-Korea in de grootste politieke crisis sinds tientallen jaren gestort.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
41 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Alle 27 EU-landen zijn het maandag eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X. De sancties lagen al langer op tafel, maar werden geblokkeerd door Hongarije. Onder de nieuwe premier Péter Magyar is dat veto opgeheven.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft alarm geslagen over het hoge aantal burgerdoden dat in Soedan valt door droneaanvallen. Het gaat dit jaar al om zeker 880 personen, zegt Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.
2 uur geledenQUEZON CITY (ANP/AFP/RTR) - Een meerderheid van het Filipijnse parlement heeft ingestemd met een afzettingsprocedure tegen vicepresident Sara Duterte. Ze wordt beschuldigd van fraude, corruptie en doodsbedreigingen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag sancties ingesteld tegen nog eens zestien mensen en zeven instellingen die verantwoordelijk zijn voor de ontvoering van Oekraïense kinderen. Sinds het begin van de oorlog heeft Rusland naar schatting bijna 20.500 Oekraïense kinderen gedeporteerd en gedwongen naar Rusland overgeplaatst, melden de ministers in een verklaring.
2 uur geleden