Geschorste Van Dijk verlaat trainingskamp van Oranje
BOEDAPEST (ANP) - Virgil van Dijk reist toch niet met het Nederlands elftal naar München voor het uitduel van maandag met Duitsland in de Nations League. De aanvoerder kiest voor extra rust ter voorbereiding op een drukke periode met Liverpool.
Van Dijk en zijn ploeggenoten bij de Engelse topclub staan na de interlandperiode binnen elf dagen tegenover Chelsea, RB Leipzig, Arsenal en Brighton & Hove Albion. De verdediger mist de wedstrijd tegen Duitsland omdat hij vrijdagavond met twee gele kaarten van het veld moest in het uitduel met Hongarije (1-1).
Van Dijk verklaarde na het duel dat hij, ondanks zijn schorsing, bij Oranje wilde blijven om te herstellen en zijn ploeggenoten te steunen.
Opstelling
Bondscoach Ronald Koeman roept geen vervanger op voor Van Dijk. Hij overweegt Micky van de Ven centraal in de defensie te zetten, wat ruimte maakt voor Jorrel Hato of Ian Maatsen links in de defensie.
Koeman kan ook kiezen Matthijs de Ligt centraal op te stellen, waardoor Van de Ven weer als linksback kan spelen. De kans lijkt ook groot dat Oranje met een andere spits tegen Duitsland gaat voetballen. Brian Brobbey speelde vorige maand een goede wedstrijd tegen de Duitsers in de Johan Cruijff ArenA (2-2). Hij krijgt mogelijk de voorkeur boven Joshua Zirkzee.
Oranje vertrekt aan het einde van de ochtend van Boedapest naar München en traint daar rond 17.00 uur.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
9 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
9 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
17 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden