Geschorste Van Dijk verlaat trainingskamp van Oranje
BOEDAPEST (ANP) - Virgil van Dijk reist toch niet met het Nederlands elftal naar München voor het uitduel van maandag met Duitsland in de Nations League. De aanvoerder kiest voor extra rust ter voorbereiding op een drukke periode met Liverpool.
Van Dijk en zijn ploeggenoten bij de Engelse topclub staan na de interlandperiode binnen elf dagen tegenover Chelsea, RB Leipzig, Arsenal en Brighton & Hove Albion. De verdediger mist de wedstrijd tegen Duitsland omdat hij vrijdagavond met twee gele kaarten van het veld moest in het uitduel met Hongarije (1-1).
Van Dijk verklaarde na het duel dat hij, ondanks zijn schorsing, bij Oranje wilde blijven om te herstellen en zijn ploeggenoten te steunen.
Opstelling
Bondscoach Ronald Koeman roept geen vervanger op voor Van Dijk. Hij overweegt Micky van de Ven centraal in de defensie te zetten, wat ruimte maakt voor Jorrel Hato of Ian Maatsen links in de defensie.
Koeman kan ook kiezen Matthijs de Ligt centraal op te stellen, waardoor Van de Ven weer als linksback kan spelen. De kans lijkt ook groot dat Oranje met een andere spits tegen Duitsland gaat voetballen. Brian Brobbey speelde vorige maand een goede wedstrijd tegen de Duitsers in de Johan Cruijff ArenA (2-2). Hij krijgt mogelijk de voorkeur boven Joshua Zirkzee.
Oranje vertrekt aan het einde van de ochtend van Boedapest naar München en traint daar rond 17.00 uur.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
55 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
7 uur geleden