Geschorste Van Dijk verlaat trainingskamp van Oranje
BOEDAPEST (ANP) - Virgil van Dijk reist toch niet met het Nederlands elftal naar München voor het uitduel van maandag met Duitsland in de Nations League. De aanvoerder kiest voor extra rust ter voorbereiding op een drukke periode met Liverpool.
Van Dijk en zijn ploeggenoten bij de Engelse topclub staan na de interlandperiode binnen elf dagen tegenover Chelsea, RB Leipzig, Arsenal en Brighton & Hove Albion. De verdediger mist de wedstrijd tegen Duitsland omdat hij vrijdagavond met twee gele kaarten van het veld moest in het uitduel met Hongarije (1-1).
Van Dijk verklaarde na het duel dat hij, ondanks zijn schorsing, bij Oranje wilde blijven om te herstellen en zijn ploeggenoten te steunen.
Opstelling
Bondscoach Ronald Koeman roept geen vervanger op voor Van Dijk. Hij overweegt Micky van de Ven centraal in de defensie te zetten, wat ruimte maakt voor Jorrel Hato of Ian Maatsen links in de defensie.
Koeman kan ook kiezen Matthijs de Ligt centraal op te stellen, waardoor Van de Ven weer als linksback kan spelen. De kans lijkt ook groot dat Oranje met een andere spits tegen Duitsland gaat voetballen. Brian Brobbey speelde vorige maand een goede wedstrijd tegen de Duitsers in de Johan Cruijff ArenA (2-2). Hij krijgt mogelijk de voorkeur boven Joshua Zirkzee.
Oranje vertrekt aan het einde van de ochtend van Boedapest naar München en traint daar rond 17.00 uur.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Voor Perr Schuurs voelde het alsof hij in een droom zat. De 26-jarige verdediger maakte voor NEC in de wedstrijd bij PEC Zwolle zijn rentree op het voetbalveld na bijna drie jaar en scoorde de 1-3 bij zijn eerste balcontact. "Onbeschrijflijk en niet normaal", reageerde hij bij ESPN.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - NEC heeft bij PEC Zwolle de tweede zege van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Dick Schreuder won met 3-1, mede door een treffer van Perr Schuurs, die na bijna drie jaar blessureleed zijn rentree op het voetbalveld maakte.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zaterdagavond ook de vierde wedstrijd van het Eredivisieseizoen gewonnen. In eigen huis werd Go Ahead Eagles met 5-2 verslagen. AZ heeft de maximale 12 punten uit vier wedstrijden en zal ook na de vierde speelronde koploper blijven in de competitie.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft ook zijn tweede wedstrijd dit seizoen in de Premier League verloren. In eigen huis ging de ploeg van trainer Roberto De Zerbi met 2-0 onderuit tegen Newcastle United.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft de Rotterdamse derby met Sparta gewonnen. De ploeg van coach Ruben den Uil versloeg de stadgenoot in eigen huis met 2-1.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Andoni Iraola is het nieuwe seizoen in de Premier League slecht begonnen met Liverpool. De opvolger van Arne Slot verspeelde met zijn nieuwe club ook punten tegen Nottingham Forest op Anfield (2-2).
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het nieuwe seizoen in de Bundesliga begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van VfB Stuttgart (5-1). Bayern verzekerde zich vorige week met een zege op Borussia Dortmund (1-2) van winst van de Duitse Supercup.
1 dag geleden