Geschorste Van Dijk verlaat trainingskamp van Oranje
BOEDAPEST (ANP) - Virgil van Dijk reist toch niet met het Nederlands elftal naar München voor het uitduel van maandag met Duitsland in de Nations League. De aanvoerder kiest voor extra rust ter voorbereiding op een drukke periode met Liverpool.
Van Dijk en zijn ploeggenoten bij de Engelse topclub staan na de interlandperiode binnen elf dagen tegenover Chelsea, RB Leipzig, Arsenal en Brighton & Hove Albion. De verdediger mist de wedstrijd tegen Duitsland omdat hij vrijdagavond met twee gele kaarten van het veld moest in het uitduel met Hongarije (1-1).
Van Dijk verklaarde na het duel dat hij, ondanks zijn schorsing, bij Oranje wilde blijven om te herstellen en zijn ploeggenoten te steunen.
Opstelling
Bondscoach Ronald Koeman roept geen vervanger op voor Van Dijk. Hij overweegt Micky van de Ven centraal in de defensie te zetten, wat ruimte maakt voor Jorrel Hato of Ian Maatsen links in de defensie.
Koeman kan ook kiezen Matthijs de Ligt centraal op te stellen, waardoor Van de Ven weer als linksback kan spelen. De kans lijkt ook groot dat Oranje met een andere spits tegen Duitsland gaat voetballen. Brian Brobbey speelde vorige maand een goede wedstrijd tegen de Duitsers in de Johan Cruijff ArenA (2-2). Hij krijgt mogelijk de voorkeur boven Joshua Zirkzee.
Oranje vertrekt aan het einde van de ochtend van Boedapest naar München en traint daar rond 17.00 uur.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) stelt dat de bevindingen van een onafhankelijke commissie dat Manchester City de financiële regels heeft overtreden "aanzienlijke gevolgen hebben voor de integriteit van de sport". De topclub uit Manchester werd deze week schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18.
26 minuten geledenTHESSALONIKI (ANP) - Aanvaller Christos Tzolis van het Griekse nationale elftal heeft donderdag aan de thuiswedstrijd tegen Nederland in de Nations League (2-2) een dijbeenblessure overgehouden. De 24-jarige speler van Arsenal mist daardoor de ontmoeting met Duitsland van zondag in Thessaloniki. Dat heeft de Griekse bond bekendgemaakt.
2 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Noa Lang was donderdag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League blij eindelijk weer eens van waarde te kunnen zijn voor Oranje. De buitenspeler verving halverwege de tweede helft Ruben van Bommel en zorgde vanaf links geregeld voor gevaar. Oranje knokte zich na rust terug van een achterstand van twee doelpunten.
11 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft donderdag zijn excuses aangeboden voor het slechte spel van het Nederlands elftal in de uitwedstrijd tegen Griekenland (2-2) in de Nations League. "Dit was mijn fout. Hier neem ik de volledige verantwoordelijkheid voor. Dit was niet het systeem en niet de manier waarop we het moesten doen", sprak de Spanjaard tijdens een persconferentie in het Thoumba-stadion in Thessaloniki.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij heeft met Manchester City in de Champions League gelijkgespeeld tegen Real Madrid. In Engeland eindigde de wedstrijd in 1-1.
13 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Denzel Dumfries maakte de spelers van het Nederlands elftal de complimenten dat ze zich in de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League na een achterstand van 2-0 alsnog terug wisten te knokken tot 2-2.
13 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk was niet te spreken over het spel van het Nederlands elftal in de eerste helft tegen Griekenland in de Nations League. "We werden afgetroefd, dat is onacceptabel", zei de aanvoerder na het gelijkspel (2-2) in een eerste reactie bij de NOS.
13 uur geleden