Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geschorste tennisster Halep rekent op snelle rentree

Geschorste tennisster Halep rekent op snelle rentree

LAUSANNE (ANP/RTR) - De Roemeense tennisster Simona Halep heeft er alle vertrouwen in dat ze snel weer in actie mag komen. "Ik heb de kans gehad om mezelf te verdedigen", zei ze na een bezoek aan het sporttribunaal CAS. "Ik verwacht dat de waarheid snel aan het licht komt. Die dag komt er snel aan."

Halep, een voormalig nummer 1 van de wereld, is voor vier jaar geschorst nadat ze in september op de US Open positief had getest op het verboden middel roxadustat. Ook werden door de Tennis Integrity Agency (ITIA) onregelmatigheden vastgesteld in haar biologisch paspoort.

Roxadustat verhoogt de endogene productie van erytropoëtine (epo) en stimuleert de productie van hemoglobine en rode bloedcellen. De 32-jarige Halep, sinds oktober voorlopig geschorst, ontkent bewust een verboden middel te hebben gebruikt.

Ze zegt bewijs te hebben dat sporen van de verboden stof in haar lichaam zouden zijn gekomen door het gebruik van een toegestaan, maar besmet supplement. De ITIA ging daar deels in mee, maar zei ook "dat het volume dat de speelster innam niet kon hebben geresulteerd in de concentratie roxadustat die in het positieve monster werd aangetroffen".

Meer uit Sport

Oud-Formule 1-baas Ecclestone: Verstappen wordt wereldkampioen

BERLIJN (ANP) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone twijfelt er niet aan dat Max Verstappen dit jaar nog wereldkampioen wordt. "Ik denk dat Max het weer gaat doen. Hij heeft iets speciaals, een uitzonderlijke kwaliteit", zei de 95-jarige Brit bij het Duitse RTL.

1 uur geleden
Onderzoek: meerderheid Duitsers voor komst Olympische Spelen

BERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de inwoners van Duitsland ziet graag de Olympische Spelen voor de derde keer naar hun land komen. München geniet de voorkeur als organiserende stad. Dat blijkt uit een onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het tijdschrift Stern.

2 uur geleden
Boksgevecht Paul afgelast om aanklacht tegen tegenstander Davis

MIAMI (ANP/AFP) - Jake Paul, de youtuber die zich heeft omgeschoold tot bokser, zal op 14 november niet vechten tegen Gervonta Davis. Zijn promotor MVP en streamingdienst Netflix hebben het boksduel afgelast, omdat Davis wordt aangeklaagd voor mishandeling van zijn vriendin.

3 uur geleden
Verstappen herdenkt met Braziliaanse helm 'emotionele zege'

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geniet nog steeds van zijn memorabele zege vorig jaar in de Grote Prijs van São Paulo. De coureur van Red Bull reed in de regen vanuit de achterhoede naar de zege. "Dat was een emotionele overwinning en een belangrijk moment in het kampioenschap. Ik zal een speciale Braziliaanse helm dragen tijdens de race", zegt hij in een vooruitblik van zijn team op de komende race op het circuit van Interlagos.

16 uur geleden
Rybakina verslaat Swiatek bij WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft maandag ook haar tweede groepswedstrijd bij de WTA Finals in Riyad gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de Poolse Iga Swiatek in drie sets met 3-6 6-1 6-0. Rybakina zette daarmee een grote stap richting de halve finales.

19 uur geleden
Honkballer Rafaela ontvangt Golden Glove als beste midvelder

NEW YORK (ANP) - Honkballer Ceddanne Rafaela van Boston Red Sox is uitgeroepen tot beste midvelder in de American League van de MLB. Het is de eerste keer dat de 25-jarige Curaçaoënaar de zogenoemde Golden Glove ontvangt.

19 uur geleden
Kipchoge plant marathons op alle continenten, ook Antarctica

NEW YORK (ANP) - Marathonlegende Eliud Kipchoge heeft ambitieuze hardloopplannen voor de komende twee jaar. De bijna 41-jarige Keniaan wil marathons lopen op zeven continenten, inclusief Antarctica. De tweevoudig winnaar van olympisch goud onthulde zijn plannen na de marathon van New York.

23 uur geleden